ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Subiecte similare
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
Acte necesare casatoriei in Algeria  Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 Acte necesare casatoriei in Algeria

In jos 
+2
daniellekim
aly
6 participanți
AutorMesaj
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMar Iun 11, 2013 6:24 am

Vad ca sunt tot mai multe fete care incep demersurile efectuarii casatoriei in Algeria, si desi am postat de nenumarate ori si eu si alte fete ce acte sunt necesare, observ ca sunt probleme in gasirea "temei" asa ca, am facut un nou topic.
Acte necesare:
- adeverinta de la starea civila care atesta ca nu esti casatorita (tradusa, legalizata si supralegalizata)
- daca esti divortata, decizia de divort (tradus, legalizat si supralegalizat)
- certificat nastere - eu nu am tradus, caci cel nou este si in limba franceza, asa ca am avut doar o copie legalizata
- analize medicale (eu le-am facut in algeria)
- pasaport + copie dupa pasaport
- buletin + copie dupa buletin
-3 forografii tip buletin
Actele, se legalizeaza de catre biroul de traduceri in mod normal, apoi se supralegalizeaza la Camera Notarilor Publici, apoi se vizeaza la Ministerul Afacerilor Externe, in Bucuresti, cat si la Ambasada Algeriei la Bucuresti.

Dupa depunerea actelor de casatorie va trebui sa asteptati acel " accept" care poate dura 1-2 luni, caci actele vor merge in Alger, unde se vor verifica. Dupa semnarea certificatului de casatorie algerian, se face transcrierea casatoriei la Ambasada Romana in Alger, care dureaza max. 3 zile, si costa 125 euro daca nu ma insel, platibil in dinari. O data facuta transcrierea, casatoria este recunoscuta in Romania, caci certificatul de casatorie romanesc se primeste de la Ambasada.

Daca nu locuitii in Bucuresti, ca sa scapati de nebunie, este o firma care rezolva foarte rapid actele, si ieftin. Ii recomand cu cea mai mare incredere, caci eu am lucrat cu ei
Se pot gasi aici :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sau: Mobil: 0721.22.66.35
0748.800.861
RDS: 031-401.52.67
Tel/fax: 021-240.07.27

E-mail:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Adresa punctului de lucru:
Sos. Colentina 74, Bl. 110
Sc. B, ap. 48, Sector 2
Bucuresti
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeJoi Iun 13, 2013 11:34 am

buna seara,am vz ca tot se scrie ca la casatorie treb depus cazierul judiciar- mie nu mi s-a cerut cand ne-am casatorit,eu chiar am intrebat daca treb sa-l depun si mi s-a spus ca nu trebuie.
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeVin Iun 14, 2013 10:15 am

odetteene a scris:
buna seara,am vz ca tot se scrie ca la casatorie treb depus cazierul judiciar- mie nu mi s-a cerut cand ne-am casatorit,eu chiar am intrebat daca treb sa-l depun si mi s-a spus ca nu trebuie.

Odetteene, nici mie nu mi s-a cerut cazier judiciar, insa sunt fete la care le-a cerut. Cred ca dpinde de fiecare Wilaya in parte acum. Daca nu ma insel, tu te-ai casatorit in Tunisia nu in Algeria, asa? Smile
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeVin Iun 14, 2013 10:16 am

aly a scris:
odetteene a scris:
buna seara,am vz ca tot se scrie ca la casatorie treb depus cazierul judiciar- mie nu mi s-a cerut cand ne-am casatorit,eu chiar am intrebat daca treb sa-l depun si mi s-a spus ca nu trebuie.

Odetteene, nici mie nu mi s-a cerut cazier judiciar, insa sunt fete la care le-a cerut. Cred ca depinde de fiecare Wilaya in parte acum. Daca nu ma insel, tu te-ai casatorit in Tunisia nu in Algeria, asa? Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeVin Iun 14, 2013 11:30 am

da,dar o fata de aici s-a casatorit in algeria si nu a avut nevoie de cazier.
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeVin Iun 14, 2013 12:04 pm

odetteene a scris:
da,dar o fata de aici s-a casatorit in algeria si nu a avut nevoie de cazier.


Pai asta am spus si eu, la unele persoane cer, la altele nu, si ca sa nu aiba parte de surprize, mai bine sa il faca. Nici eu nu am avut, si nu mi-au cerut, insa lui Danielle i-a cerut.
Sus In jos
daniellekim
Centura verde
Centura verde
daniellekim


Posts : 478
Join date : 31/03/2012
Age : 39
Location : Spania -Manzanares / Alger centre

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeVin Iun 14, 2013 12:08 pm

aly a scris:
odetteene a scris:
da,dar o fata de aici s-a casatorit in algeria si nu a avut nevoie de cazier.


Pai asta am spus si eu, la unele persoane cer, la altele nu, si ca sa nu aiba parte de surprize, mai bine sa il faca. Nici eu nu am avut, si nu mi-au cerut, insa lui Danielle i-a cerut.
 

Intradevar mie mi s,a cerut cazierul  la politie... la interviu ...pana si certificatul de nastere in araba ...acu depinde de noroc ...si pe cine intalnesti cum am mai spus. O seara faina si multa bafta .fa din ochi
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeVin Iun 14, 2013 12:09 pm

mda.... asa ma gandam si eu, ca depinde ce oameni intalnesti in Wilaya respectiva.... :)Bafta multa la cine incepe acum cu actele
Sus In jos
saadia

saadia


Posts : 43
Join date : 06/08/2013
Age : 52
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMier Aug 07, 2013 2:54 am

Asalam Aleikoum ,


Ma numesc Saadia si sunt noua pe acest forum.
As dori daca poate cineva sa ma ajute cu informatii in ceea ce priveste pasii premergatori casatoriei
cu un cetatean algerian , intrucat in toamna ma voi casatori cu logodnicul meu in Algeria insa , nu in Romania.
Am citit postarile anterioare , insa am nelamuriri in ceea ce priveste acea perioada de asteptare de 1-2 luni pentru obtinerea certificatului de casatorie algerian .
As dori daca imi puteti spune ce acte avem nevoie ata eu cat si logodnicul meu , unde se efectueaza casatoria in Algeria , taxele care trebuiesc platite ,tot ce credeti ca m ar putea ajuta in acest sens este bine venit.

floricici Va doresc tuturor 3id Mubarak

Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMier Aug 07, 2013 4:09 am

saadia a scris:
                                     Asalam Aleikoum ,


Ma numesc Saadia si sunt noua pe acest forum.
As dori daca poate cineva sa ma ajute cu informatii in ceea ce priveste pasii premergatori casatoriei
cu un cetatean algerian , intrucat in toamna ma voi casatori cu logodnicul meu in Algeria insa , nu in Romania.
Am citit postarile anterioare , insa am nelamuriri in ceea ce priveste acea perioada de asteptare de 1-2 luni  pentru obtinerea certificatului de casatorie algerian .
As dori daca imi puteti spune ce acte avem nevoie ata eu cat si logodnicul meu , unde se efectueaza casatoria in Algeria , taxele care trebuiesc platite ,tot ce credeti ca m ar putea ajuta in acest sens este bine venit.

floricici Va doresc tuturor 3id Mubarak


Buna Saadia si bine ai venit. Actele necesare casatoriei, actele pe care trebuie sa le ai tu, le gasesti mai sus, chiar la inceputul topicului. In legatura cu perioada aceea de asteptare, depinde de la o Wilaya la alta, si este o perioada in care actele va sunt verificate in capitala, in Alger, probabil esti si tu verificata de catre autoritatile algeriene, sa nu ai cazier, etc. Asta este procedur in cazul casatoriei unui cetatean algerian cu un cetatean strain. Intre ei acolo merge mult mai repede. In momentul in care eajungi acolo, este ideal ca logodnicul tau sa se prezinte cu tine la politia locala, sa anunte prezenta ta (lucru care at trebui facut de fapt la fiecare intrare a noastra in Algeria dar na ... hihidinti ), la politie ve-ti raspunde sila niste intrebari, cum v-ati cunoscut, unde... etc... Imi aduc aminte ca lui ii trebuie certificat nastere si inca ceva, insa, este mai sanatos ca el sa mearga la primaria de care apartina si sa intrebe ce acte sunt necesare in cazul casatoriei cu un cetatean strain, caci si la ei, ca si la noi, primariile isi cam fac "legea" singure, si nu cer actele la fel de la un oras la altul.
Bafta!
Sus In jos
saadia

saadia


Posts : 43
Join date : 06/08/2013
Age : 52
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMier Aug 07, 2013 7:51 am

Multumesc pentru raspuns Aly.Daca nu cer prea mult spune mi te rog actele in ce limba trebuiesc traduse:araba , franceza ?Intreb pentru a nu a avea nici un fel de surpriza cand voi ajunge acolo.
In plus , daca nu cer prea mult din ce am vazut pe net pentru viza de Algeria trebuie sa merg la ambasada din Bucuresti sa o obtin.
Imi poti spune ce acte am nevoie pentru obtinerea vizei ?
Multumesc pentru ajutor !
Sus In jos
daniellekim
Centura verde
Centura verde
daniellekim


Posts : 478
Join date : 31/03/2012
Age : 39
Location : Spania -Manzanares / Alger centre

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMier Aug 07, 2013 7:58 am

saadia a scris:
Multumesc pentru raspuns Aly.Daca nu cer prea mult spune mi te rog actele in ce limba trebuiesc traduse:araba , franceza ?Intreb pentru a nu a avea nici un fel de surpriza cand voi ajunge acolo.
In plus , daca nu cer prea mult din ce am vazut pe net pentru viza de Algeria trebuie sa merg la ambasada din Bucuresti sa o obtin.
Imi poti spune ce acte am nevoie pentru obtinerea vizei ?
Multumesc pentru ajutor !

Buna Saadia bine ai venit pe forum actele trebuie traduse in franceza , iar ptr viza ai pe forum [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
saadia

saadia


Posts : 43
Join date : 06/08/2013
Age : 52
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMar Aug 20, 2013 4:32 am

Asalam Aleikom ,


Sunt trista cand scriu acest mesaj intrucat logodnicul meu a fost la el in oras sa se intereseze de actele necesare in vederea casatoriei
un extrait d'acte de naissance
un extrait du casier judiciaire
une copie conforme a l'original du passeport
une copie conforme a l'original du visa d'entreé
un certificat de divorce
un certificat de conversion a islam(intrucat eu m am convertit la islam in urma cu cativa ani)
si ni s a spus ca aprobarea autoritatilor in vederea obtinerii certificatului de casatorie dureaza intre 4-6 luni.
Ma intreb de ce asa de mult , intrucat din ce am citit pe forum acea perioada de asteptare este de maxim 2 luni.
Acesta perioada lunga de asteptare ne incurca toate planurile intrucat nu stiu cand vom reusi intr un final sa fim impreuna , unde vom locui intr un final , pentru ca fara acel certificat de casatorie nu putem locui impreuna nici in Algeria , nici in Romania.
Din cate am inteles de la logodnicul meu pentru visa mea de residenta se asteapta cel putin 1 an .
Chiar asa este ?De ce aceasta perioada lunga de timp?
Nu inteleg nimic , in acest mod este aproape imposibil sa te casatoresti cu barbatul pe care il iubesti si alaturi de care doresti sa ti intemeiezi o famile.
Dati mi un sfat , ce trebuie facut pentru ca aceasta perioada de asteptare sa fie mai scurta si daca ma puteti ajuta cu orice informatie in acest sens care sa ma ajute.


Va multumesc anticipat pentru tot.

Salam
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMar Aug 20, 2013 6:36 am

saadia a scris:
                                               Asalam Aleikom ,


Sunt  trista cand scriu acest mesaj intrucat logodnicul meu a fost la el in oras sa se intereseze de actele necesare in vederea casatoriei
un extrait d'acte de naissance
un extrait du casier judiciaire
une copie conforme a l'original du passeport
une copie conforme a l'original du visa d'entreé
un certificat de divorce
un certificat de conversion a islam(intrucat eu m am convertit la islam in urma cu cativa ani)
si ni s a spus ca aprobarea autoritatilor in vederea obtinerii certificatului de casatorie dureaza intre 4-6 luni.
Ma intreb de ce asa de mult , intrucat din ce am citit pe forum acea perioada de asteptare este de maxim 2 luni.
Acesta perioada lunga de asteptare ne incurca toate planurile intrucat nu stiu cand vom reusi intr un final sa fim impreuna , unde vom locui intr un final , pentru ca fara acel certificat de casatorie nu putem locui impreuna nici in Algeria , nici in Romania.
Din cate am inteles de la logodnicul meu pentru visa mea de residenta se asteapta cel putin 1 an .
Chiar asa este ?De ce aceasta perioada lunga de timp?
Nu inteleg nimic , in acest mod este aproape imposibil sa te casatoresti cu barbatul pe care il iubesti si alaturi de care doresti sa ti intemeiezi o famile.
Dati mi un sfat , ce trebuie facut pentru ca aceasta perioada de asteptare sa fie mai scurta si daca ma puteti ajuta cu orice informatie in acest sens care sa ma ajute.


Va multumesc anticipat pentru tot.

Salam
Buna, din pacate nu poti face nimic sa scurtezi perioada de asteptare, poate sa dureze 2-3 luni o fi avand acuma multe cereri de au crescut la 4-6 luni...
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
saadia

saadia


Posts : 43
Join date : 06/08/2013
Age : 52
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeSam Mar 29, 2014 5:03 am

Asalam aleikun si bine v am ragasit
Al o mare rugaminte , daca ma poate ajuta cineva cu vreo informatie in acest sens.
La inceputul lunii ianuarie am depus actele pentru casatorie in Algeria si inca nu am primit raspunsul pentru accept.
De la oficiul pentru straini din Skikda unde am depus actele ni s a spus ca dureaza intre 2-3 luni.
Stie cineva in cat timp se primeste raspunsul si unde ar trebui sa se intereseze logodnicul meu pentru asta?
A fost la politie in Skikda si i s a spus ca inca sunt in Alger , insa sunt 2 luni si 3 saptamani si inca nu am primit raspuns.


Sukran
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeDum Mar 30, 2014 12:28 am

saadia a scris:
Asalam aleikun si bine v am ragasit
Al o mare rugaminte , daca ma poate ajuta cineva cu vreo informatie in acest sens.
La inceputul lunii ianuarie am depus actele pentru casatorie in Algeria si inca nu am primit raspunsul pentru accept.
De la oficiul pentru straini din Skikda unde am depus actele ni s a spus ca dureaza intre 2-3 luni.
Stie cineva in cat timp se primeste raspunsul si unde ar trebui sa se intereseze logodnicul meu pentru asta?
A fost la politie in Skikda si i s a spus ca inca sunt in Alger , insa sunt 2 luni si 3 saptamani si inca nu am primit raspuns.


Sukran

Buna saadia,

Noi am depus actele la jumatatea lui decembrie trecut, sunt deja peste 3 luni si niciun raspuns inca..Una din fetele de aici a asteptat chiar 4 luni, din cate stiu eu la politie ar trebui sa se intereseze si tot din cate stiu actele fac acum cale intoarsa, ca sa zic asa, pana ajung iar la primaria orasului/satului unde au fost depuse. Nu e mai putin adevarat ca depinde de la un loc la altul cat dureaza, asta in functie de functionarii de pe acolo. Viitorului meu sot i s-a spus ca in prezent sunt multe dosare de casatorii mixte si de aceea dureaza mai mult in Alger.

O zi buna!
Sus In jos
saadia

saadia


Posts : 43
Join date : 06/08/2013
Age : 52
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeDum Mar 30, 2014 7:25 am

Sukran Kambej pentru raspuns.
Sunt foarte stresata ca toate fetele de aici care au trecut prin aceasta procedura anevoioasa . Crying or Very sad ...Noua initial ni s a spus ca aceasta aprobare dureaza intre 2-3 luni , insa din pacate , pana acum nici un raspuns.
Stiu ca sunt foarte multe dosare , ni s a spus in politia din Skikda , de unde este el , insa ma gandeam ca la voi a durat mai putin , intrucat am citit pe forum , ca au fost fete in situatia noastra , care au avut sansa sa obtina aprobarea mai curand !Ufffffffffffff...Sa speram ca aceasta asteptare va lua sfarsit curand pentru toate fetele romancele aflate in situatia noastra! Smile 



O zi frumoasa!
Salam
Sus In jos
M Cherifi

M Cherifi


Posts : 40
Join date : 03/01/2014
Age : 63
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMar Sept 16, 2014 3:10 am

buna ziua,
am si eu o intrebare
certificatul de nastere,cartea de identitate si pasaportul
trebuiesc supralegalizate de Camera Notarilor Publici si de Ministerul de Externe?
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMier Sept 17, 2014 1:42 am

M Cherifi a scris:
buna ziua,
am si eu o intrebare
certificatul de nastere,cartea de identitate si pasaportul
trebuiesc supralegalizate de Camera Notarilor Publici si de Ministerul de Externe?

Daca casatoria se incheie in Algeria, da actele ( certificatul de nastere, adeverinta de celibat si dupa caz, cazier judiciar) trebuie supralagalizate in Romania la institutiile amintite . Daca casatoria se incheie in Romania nu stiu ce sa va spun, nu cunosc detalii, poate alte fete sa stie. Exista firme specializate care pot face asta in numele dumneavoastra, daca veti fi interesata va voi lasa aici detalii despre firma cu care eu am colaborat, firma ce mi-a fost recomandata tot de fetele de aici de pe forum. Succes
Sus In jos
M Cherifi

M Cherifi


Posts : 40
Join date : 03/01/2014
Age : 63
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeMier Sept 17, 2014 2:00 am

Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
buna ziua,
am si eu o intrebare
certificatul de nastere,cartea de identitate si pasaportul
trebuiesc supralegalizate de Camera Notarilor Publici si de Ministerul de Externe?

Daca casatoria se incheie in Algeria, da actele ( certificatul de nastere, adeverinta de celibat si dupa caz, cazier judiciar) trebuie supralagalizate in Romania la institutiile amintite . Daca casatoria se incheie in Romania nu stiu ce sa va spun, nu cunosc detalii, poate alte fete sa stie. Exista firme specializate care pot face asta in numele dumneavoastra, daca veti fi interesata va voi lasa aici detalii despre firma cu care eu am colaborat, firma ce mi-a fost recomandata tot de fetele de aici de pe forum. Succes

Multumesc mult pentru acest real ajutor.,eu am rezolvat singura si destul de repede,
insa,nu stiu daca si cartea de identitate si pasaportul intra in acest regim de supralegalizare.,
Casatoria va avea loc in Alger


Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeJoi Sept 18, 2014 1:39 am

M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
buna ziua,
am si eu o intrebare
certificatul de nastere,cartea de identitate si pasaportul
trebuiesc supralegalizate de Camera Notarilor Publici si de Ministerul de Externe?

Daca casatoria se incheie in Algeria, da actele ( certificatul de nastere, adeverinta de celibat si dupa caz, cazier judiciar) trebuie supralagalizate in Romania la institutiile amintite . Daca casatoria se incheie in Romania nu stiu ce sa va spun, nu cunosc detalii, poate alte fete sa stie. Exista firme specializate care pot face asta in numele dumneavoastra, daca veti fi interesata va voi lasa aici detalii despre firma cu care eu am colaborat, firma ce mi-a fost recomandata tot de fetele de aici de pe forum. Succes

Multumesc mult pentru acest real ajutor.,eu am rezolvat singura si destul de repede,
insa,nu stiu daca si cartea de identitate si pasaportul intra in acest regim de supralegalizare.,
Casatoria va avea loc in Alger



Nu, nu e nevoie si de cartea de identitate si pasaportul supralegalizate, eu m-am casatorit in iunie acest an si nu am avut nevoie, eventual copii dupa aceste 2 documente pe care le faci acolo si se legalizeaza acolo(la ei legalizarea e mult mai facila decat la noi si gratuita). Mult succes :-)
Sus In jos
M Cherifi

M Cherifi


Posts : 40
Join date : 03/01/2014
Age : 63
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeVin Sept 19, 2014 3:29 am

Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
buna ziua,
am si eu o intrebare
certificatul de nastere,cartea de identitate si pasaportul
trebuiesc supralegalizate de Camera Notarilor Publici si de Ministerul de Externe?

Daca casatoria se incheie in Algeria, da actele ( certificatul de nastere, adeverinta de celibat si dupa caz, cazier judiciar) trebuie supralagalizate in Romania la institutiile amintite . Daca casatoria se incheie in Romania nu stiu ce sa va spun, nu cunosc detalii, poate alte fete sa stie. Exista firme specializate care pot face asta in numele dumneavoastra, daca veti fi interesata va voi lasa aici detalii despre firma cu care eu am colaborat, firma ce mi-a fost recomandata tot de fetele de aici de pe forum. Succes

Multumesc mult pentru acest real ajutor.,eu am rezolvat singura si destul de repede,
insa,nu stiu daca si cartea de identitate si pasaportul intra in acest regim de supralegalizare.,
Casatoria va avea loc in Alger



Nu, nu e nevoie si de cartea de identitate si pasaportul supralegalizate, eu m-am casatorit in iunie acest an si nu am avut nevoie, eventual copii dupa aceste 2 documente pe care le faci acolo si se legalizeaza acolo(la ei legalizarea e mult mai facila decat la noi si gratuita). Mult succes :-)

multumesc mult,dar certificatul de nastere?
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeDum Sept 21, 2014 10:07 pm

M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
buna ziua,
am si eu o intrebare
certificatul de nastere,cartea de identitate si pasaportul
trebuiesc supralegalizate de Camera Notarilor Publici si de Ministerul de Externe?

Daca casatoria se incheie in Algeria, da actele ( certificatul de nastere, adeverinta de celibat si dupa caz, cazier judiciar) trebuie supralagalizate in Romania la institutiile amintite . Daca casatoria se incheie in Romania nu stiu ce sa va spun, nu cunosc detalii, poate alte fete sa stie. Exista firme specializate care pot face asta in numele dumneavoastra, daca veti fi interesata va voi lasa aici detalii despre firma cu care eu am colaborat, firma ce mi-a fost recomandata tot de fetele de aici de pe forum. Succes

Multumesc mult pentru acest real ajutor.,eu am rezolvat singura si destul de repede,
insa,nu stiu daca si cartea de identitate si pasaportul intra in acest regim de supralegalizare.,
Casatoria va avea loc in Alger



Nu, nu e nevoie si de cartea de identitate si pasaportul supralegalizate, eu m-am casatorit in iunie acest an si nu am avut nevoie, eventual copii dupa aceste 2 documente pe care le faci acolo si se legalizeaza acolo(la ei legalizarea e mult mai facila decat la noi si gratuita). Mult succes :-)

multumesc mult,dar certificatul de nastere?

Da, si certificatul de nastere, desigur
Sus In jos
M Cherifi

M Cherifi


Posts : 40
Join date : 03/01/2014
Age : 63
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 2:29 am

Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
buna ziua,
am si eu o intrebare
certificatul de nastere,cartea de identitate si pasaportul
trebuiesc supralegalizate de Camera Notarilor Publici si de Ministerul de Externe?

Daca casatoria se incheie in Algeria, da actele ( certificatul de nastere, adeverinta de celibat si dupa caz, cazier judiciar) trebuie supralagalizate in Romania la institutiile amintite . Daca casatoria se incheie in Romania nu stiu ce sa va spun, nu cunosc detalii, poate alte fete sa stie. Exista firme specializate care pot face asta in numele dumneavoastra, daca veti fi interesata va voi lasa aici detalii despre firma cu care eu am colaborat, firma ce mi-a fost recomandata tot de fetele de aici de pe forum. Succes

Multumesc mult pentru acest real ajutor.,eu am rezolvat singura si destul de repede,
insa,nu stiu daca si cartea de identitate si pasaportul intra in acest regim de supralegalizare.,
Casatoria va avea loc in Alger



Nu, nu e nevoie si de cartea de identitate si pasaportul supralegalizate, eu m-am casatorit in iunie acest an si nu am avut nevoie, eventual copii dupa aceste 2 documente pe care le faci acolo si se legalizeaza acolo(la ei legalizarea e mult mai facila decat la noi si gratuita). Mult succes :-)

multumesc mult,dar certificatul de nastere?

Da, si certificatul de nastere, desigur
imi cer scuze daca nu am fost explicita,,,,,,,intrebarea era daca certificatul de nastere trebuie supralegalizat la Camera Notarilor,Ministerul de Externe si Ambasada Algeriei?

Multumesc mult!!!


Ultima editare efectuata de catre M Cherifi in Lun Sept 22, 2014 4:11 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 10:20 am

M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
buna ziua,
am si eu o intrebare
certificatul de nastere,cartea de identitate si pasaportul
trebuiesc supralegalizate de Camera Notarilor Publici si de Ministerul de Externe?

Daca casatoria se incheie in Algeria, da actele ( certificatul de nastere, adeverinta de celibat si dupa caz, cazier judiciar) trebuie supralagalizate in Romania la institutiile amintite . Daca casatoria se incheie in Romania nu stiu ce sa va spun, nu cunosc detalii, poate alte fete sa stie. Exista firme specializate care pot face asta in numele dumneavoastra, daca veti fi interesata va voi lasa aici detalii despre firma cu care eu am colaborat, firma ce mi-a fost recomandata tot de fetele de aici de pe forum. Succes

Multumesc mult pentru acest real ajutor.,eu am rezolvat singura si destul de repede,
insa,nu stiu daca si cartea de identitate si pasaportul intra in acest regim de supralegalizare.,
Casatoria va avea loc in Alger



Nu, nu e nevoie si de cartea de identitate si pasaportul supralegalizate, eu m-am casatorit in iunie acest an si nu am avut nevoie, eventual copii dupa aceste 2 documente pe care le faci acolo si se legalizeaza acolo(la ei legalizarea e mult mai facila decat la noi si gratuita). Mult succes :-)

multumesc mult,dar certificatul de nastere?

Da, si certificatul de nastere, desigur
imi cer scuze daca nu am fost explicita,,,,,,,intrebarea era daca certificatul de nastere trebuie supralegalizat la Camera Notarilor,Ministerul de Externe si Ambasada Algeriei?

Da, desigur si certificatul de nastere trebuie supralegalizat la Camera Notarilor Publici, Ministerul de Externe si Ambasada Algeriei, imi pare rau daca nu am fost nici eu destul de explicita..Succes
Sus In jos
M Cherifi

M Cherifi


Posts : 40
Join date : 03/01/2014
Age : 63
Location : Bucuresti

Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm

Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
Kambej a scris:
M Cherifi a scris:
buna ziua,
am si eu o intrebare
certificatul de nastere,cartea de identitate si pasaportul
trebuiesc supralegalizate de Camera Notarilor Publici si de Ministerul de Externe?

Daca casatoria se incheie in Algeria, da actele ( certificatul de nastere, adeverinta de celibat si dupa caz, cazier judiciar) trebuie supralagalizate in Romania la institutiile amintite . Daca casatoria se incheie in Romania nu stiu ce sa va spun, nu cunosc detalii, poate alte fete sa stie. Exista firme specializate care pot face asta in numele dumneavoastra, daca veti fi interesata va voi lasa aici detalii despre firma cu care eu am colaborat, firma ce mi-a fost recomandata tot de fetele de aici de pe forum. Succes

Multumesc mult pentru acest real ajutor.,eu am rezolvat singura si destul de repede,
insa,nu stiu daca si cartea de identitate si pasaportul intra in acest regim de supralegalizare.,
Casatoria va avea loc in Alger



Nu, nu e nevoie si de cartea de identitate si pasaportul supralegalizate, eu m-am casatorit in iunie acest an si nu am avut nevoie, eventual copii dupa aceste 2 documente pe care le faci acolo si se legalizeaza acolo(la ei legalizarea e mult mai facila decat la noi si gratuita). Mult succes :-)

multumesc mult,dar certificatul de nastere?

Da, si certificatul de nastere, desigur
imi cer scuze daca nu am fost explicita,,,,,,,intrebarea era daca certificatul de nastere trebuie supralegalizat la Camera Notarilor,Ministerul de Externe si Ambasada Algeriei?

Da, desigur si certificatul de nastere trebuie supralegalizat la Camera Notarilor Publici, Ministerul de Externe si Ambasada Algeriei, imi pare rau daca nu am fost nici eu destul de explicita..Succes
Multumesc mult !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Acte necesare casatoriei in Algeria  Empty
MesajSubiect: Re: Acte necesare casatoriei in Algeria    Acte necesare casatoriei in Algeria  Icon_minitime

Sus In jos
 
Acte necesare casatoriei in Algeria
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Acte necesare recunoasterii in Romania a casatoriei incheiate in Algeria
» Acte pentru pasaport
» Acte viza de reintregirea familiei

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
Mergi direct la: