ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Subiecte similare
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
Acte viza pentru Algeria Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 Acte viza pentru Algeria

In jos 
+2
hajer
Admin Handreea
6 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMier Mai 05, 2010 9:50 am

Pentru viza este nevoie de 2poze tip pasaport(din alea mici) invitatia de la el care o ia de la primarie de la el...acolo la ambasada ve-ti completa 2 formulare...si aveti nevoie si de pasaport...bun..daca vreti sa plecati pentru o singura luna sau o saptamana ce stiu eu....bifati pentru o luna ca nu aveti alta optiune si daca ve-ti primi viza trebuie sa platiti 30euro...daca vreti pe 2 luni este 60 euro si daca e pe 3 luni este 90 euro...bun..[/b].asa ca va urez mult noroc sper sa va lua-ti viza din prima si sa nu aveti probleme ca mine prima oara Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 11:23 am

Poti sa imi spui te rog cum e cu invitatia de la el ? Hmmm, deci de la primarie , o sa il trimit acolo desi spune ca el trebuie sa o scrie, numai stampila de la ei hihidinti dupa ce ii trimit o copie de pe buletinul meu, el imi trimite invitatia, scanata presupun scratch , cu ea eu ma duc la ambasada algerie de aici da ? Am inteles corect ? ms pup
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 12:18 pm

Pai nu ca trebuie facuta de ei la calculator si ii trebuie o copie dupa pasaportul tau ce sa faca el cu buletinul ca in buletin nu ai numarul de pasaport Smile si tot ei sa o stampileze si apoi o scaneaza si ti-o trimite apoi tu o printezi si cu ea te duci la ambasada algeriei din romania.
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 12:20 pm

Aaaa si sa rectific ce e mai sus ca e veche postarea mea acuma e 60 de euro pt o luna 120 pt 2 luni si 180 pt 3 luni.va pup si bafta.
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Ian 16, 2011 12:26 pm

bun, am inteles floricici pup
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeLun Ian 17, 2011 12:44 pm

na Andreea ca devenisem geloasa pe voi, ca este mai ieftina viza din Romania decat daca o ceri din Spania, caci si aici este la fel, 60 euro.1 luna etc! Bafta multa Harietta, si sa ne tii la curent daca iti da viza! SUCCES!
pup
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeLun Ian 17, 2011 2:42 pm

Mai e, mai dureaza , am zis la alt topic de ce hihidinti , dar mersi mult, si tie la fel , apropo, nu te muti din spania in algeria ? sau nush, sa fiti impreuna ? sau sunteti , poate am pierdut eu sirul intamplarilor scratch floricici pup
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 2:39 pm

inca sunt in Spania, iar el in Algeria http://i183.photobuc
dar asta nu va mai dura mult! ma voi muta eu acolo, insa mai am de rezolvat niste mizerii pe aici, asa ca va mai trebui sa stau pe aici anul acesta, insa sper din suflet sa termin repede, caci ne omoara banii pe telefoanele date in fiecare zi... este greu, chiar obositor as spune, dar deocamdata asta este! sper sa fie bine curand, inchallah, si sa reusesc sa termin mizeriile de hartii de pe aici, dar asa este cu birocratia la consulatele romane prin alte tari (nu ca ar fi mai bine la ambasada romana din Romania, dar na...);
ideea este ca pe langa ce am de terminat pe aici, vreau sa si strang ceva banuti sa incep ceva acolo; inca nu stiu ce, anul acesta am sa ma informez cand ajung acolo ce as putea face, caci nu pot sta acasa nici in ruptul capului, cu tot respectul pt femeile arabe, insa eu sunt obisnuita de mica sa fiu oarecum independenta, deci... mai dureaza putin, asa ca mai este nevoie de putina rabdare... suspin
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeJoi Ian 20, 2011 10:24 pm

flower Sunt convinsa ca o sa fie bine, timpul le rezolva pe toate, multa bafta, asta e viata ce sa facem suspin , cu banutii la fel si noi trebuie sa strangem ceva.., oricum daca ati ajuns pana aici, ce mai inseamna restul nu ? Mult a fost, putin a ramas noroc pup
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeVin Ian 21, 2011 1:17 pm

mersi la fel draguta mea, insa... parca este mai greu ca la inceput! Na... trebuie sa ma inarmez cu ce nu am avut niciodata! RABDARE..........
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 12:38 pm

fetele ne cam indepartam de la topic Smile) cred ca o sa mut discutia cand o sa am timp Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 1:29 pm

hihidinti nu se intampla mereu asa? sa ne departam de la topic? offtopicc
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Ian 23, 2011 10:17 pm

Da , probabil o sa dai un titlu gen cand ne unim sau reunim, cata rabdare avem sau NU, sau cat ne e dor nu ? hihidinti i lov u , scz de indeparterea de la topic floricici
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMier Ian 26, 2011 10:43 am

Pai poti sa faci si tu topicuri de discutiie Smile alegi un subiect o tema vezi unde o plasezi si bagi topic Very Happy nu e nimic ca ne-am indepartat de la topic pe la jumatate lu februarie fac eu curatenie aici Smile))ehhh asa nu se mai poate Smile) nu de alta da atunci termin eu cu examenele
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMier Ian 26, 2011 12:47 pm

hihidinti stiiiiiiiiiiiiiim Andreeauta ca faci tu curat, pai poate de aia ne mai si abatem de la topic sa iti dam ceva de munca in plus! hihidinti
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMier Ian 26, 2011 1:28 pm

da da nu cumva sa ma plictisesc Smile) si eu acuma tot munca fac da pt job Smile)
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 1:27 am

as vrea sa mai intreb cate ceva la acest topic: 1. pt viza imi trebuie si asigurare medicala sau de alt gen ? si 2. daca ma casatoresc in Algeria si peste o luna imi expira viza dar eu vreau sa raman in continuare care este procedura ? multumesc anticipat pup (o sa ma interesez si la ambasada dar nu prea am timp si in plus uneori una e teoria si alta e practica) hugg
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 1:46 am

as selaam aleikum...aici la ambasada iti da viza doar pentru 30 de zile..iti trebuie asigurare medicala pentru 90 de zile te costa in jur de 100lei, viza este 60de euro...apoi sotul in acest timp in algeria iti poate prelungi la ei la politie se fac niste acte si acolo te costa pt 2 luni in jur de 3 euro....dupa casatorie poti cere rezidenta tot sotul trebuie acolo la politie....si nu te uita dupa ce se vorbeste pe forumuri ..eu nu stiu de ce se vorbeste asa la mine a durat o luna de zile sa vina aprobarea pt casatoriei...daca mai ai intrebari si iti pot raspunde o fac cu placere...asigurarea o faci pt calatorie si iti cere si rezervare la avion
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 1:52 am

wa aleikum salam....multumesc de raspuns, dar ce vrei sa spui prin apobare pt casatorie ? si asigurarea unde o fac ? floricici
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 1:54 am

se depun actele pentru casatorie si daca toate sunt bune atunci in 30 de zile iti da raspuns ca poti sa te casatoresti...sa iti mai dau un sfat...cand traduci actele pt casatorie le faci numai legalizate ...nu si apostila pt ca ei nu sunt in uniune ...si plateste mult si nu te ajuta la nimic...cred ca stii ce acte iti trebuie
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 1:56 am

asigurarea o faci la omniasing ori undeva unde se fac asigurari trebuie sa o faci cu data care e in rezervarea de avion si tot acea zi sa fie scrisa si in formular..apoi cand te cheama sa iei viza trebuie sa dai copie la biletu de avion
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 1:59 am

a, pai ar fi bine sa ii trimit actele lui dinainte sa ajung eu acolo sa le depuna....daca poti sa imi dai o mica lista cu acte ti-as multumi, in mare stiu....ms pup


Ultima editare efectuata de catre hajer in Joi Mar 24, 2011 10:04 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeJoi Mar 24, 2011 7:32 am

hajer a scris:
as vrea sa mai intreb cate ceva la acest topic: 1. pt viza imi trebuie si asigurare medicala sau de alt gen ? si 2. daca ma casatoresc in Algeria si peste o luna imi expira viza dar eu vreau sa raman in continuare care este procedura ? multumesc anticipat pup (o sa ma interesez si la ambasada dar nu prea am timp si in plus uneori una e teoria si alta e practica) hugg

Poti sa iti prelungesti viza in algeria in caz de vrei sa mai ramai da asta inainte ca ea sa expire ca ar insemna sa stai ilegal de altfel...Smile
eu asa am facut mereu si nu a fost nici o problema
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeVin Mar 25, 2011 6:24 am

mda asa este, viza se poate prelungi inainte ca aceasta sa expira, categoric, iar asigurare medicala mie mi-au cerut aici pe perioada de sedere.. mai exact... ceva gen asigurare de viata! si? cand pleci in final? Smile hai sa nu ne lasi asa Hajer... Smile
eu am inceput sa finalizez actele pe la Barcelona, acum trebuie sa incep cu cele din Romania! alta nebunie, dar de data asta eu voi suna doar si o sa fuga mama de colo colo hihidinti
sa nu uit... de unde se cere acel "ACCEPT PENTRU CASATORIE??????" in afara de faptul ca mi se pare stupid... nici nu stiu de unde sa il iau, si ma gandesc ca si ala trebuie tradus in franceza... nu este asa? Sad
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeVin Mar 25, 2011 8:19 am

aly a scris:
mda asa este, viza se poate prelungi inainte ca aceasta sa expira, categoric, iar asigurare medicala mie mi-au cerut aici pe perioada de sedere.. mai exact... ceva gen asigurare de viata! si? cand pleci in final? Smile hai sa nu ne lasi asa Hajer... Smile
eu am inceput sa finalizez actele pe la Barcelona, acum trebuie sa incep cu cele din Romania! alta nebunie, dar de data asta eu voi suna doar si o sa fuga mama de colo colo hihidinti
sa nu uit... de unde se cere acel "ACCEPT PENTRU CASATORIE??????" in afara de faptul ca mi se pare stupid... nici nu stiu de unde sa il iau, si ma gandesc ca si ala trebuie tradus in franceza... nu este asa? Sad
Pai la ce accept de casatorie te referi?ca daca te referi la faptul ca autoritatile iti da acel accept tu nu trebuie sa faci nimic in afara dosarului care va fi trimis pt a fi acceptata casatoria voastra si sa puteti apoi sa o faceti la primarie ori la notar...eu am preferat la notar k e mai intim si poti face poze pe cand la ei la primarie nu...k nu e ca la noi Wink
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeVin Mar 25, 2011 9:28 am

da, mi-a explicat si hadija, accept adica de la primarie dupa ce depui dosarul cu acte pt casatorie, nu altceva, dosar ce cuprinde actele personale, certificatul de celibat...astea
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeVin Mar 25, 2011 9:31 am

a, si de plecat am mai zis ca nu plec acum, ci mai degraba dupa ramadan, dupa august,(desi daca am putea noi am face nunta si maine)....... sa mai strangem bani de acte si de avion si de ce mai ne trebuie . le luam pe rand pup , poate facem o reuniune pe acolo ce ziceti ? Very Happy
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeVin Mar 25, 2011 9:42 am

hajer a scris:
da, mi-a explicat si hadija, accept adica de la primarie dupa ce depui dosarul cu acte pt casatorie, nu altceva, dosar ce cuprinde actele personale, certificatul de celibat...astea
Pai acolo i-am raspuns lu aly ca si ea vad ca era nedumerita Wink la dosar depinde ...intreaba mai bine la politie ce anume ai nevoie insa ca acte de aici ...ai nevoie ca oricine cert de celibatar cum ai zis copie dupa buletin si pasaport si cert de nastere, vedeti ATENTIE niciodata dar niciodata sa nu lasati pe undeva cert de nastere original ca nu il mai vedeti ca ei cred k e ca acolo sa scoti o mie si una de copii cand vrei deci sa va faceti copii dupa ele legalizate,toate copiile se pot face si acolo ca sa nu va bateti capul prin ro.


Ultima editare efectuata de catre Admin Handreea in Vin Mar 25, 2011 9:46 am, editata de 2 ori
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeVin Mar 25, 2011 9:44 am

stiu, vazusem dar am zis sa mai adaug si eu Smile
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeVin Mar 25, 2011 9:46 am

Smile da am completat dupa si ti-am raspuns si la ce ai mai intrebat Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
nabila

nabila


Posts : 25
Join date : 01/04/2011
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 11:29 am

fetelor , imi spune-ti si mie care st acele acte ptr casatorie,va rog
Sus In jos
nabila

nabila


Posts : 25
Join date : 01/04/2011
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 11:32 am

hajer a scris:
a, si de plecat am mai zis ca nu plec acum, ci mai degraba dupa ramadan, dupa august,(desi daca am putea noi am face nunta si maine)....... sa mai strangem bani de acte si de avion si de ce mai ne trebuie . le luam pe rand pup , poate facem o reuniune pe acolo ce ziceti ? Very Happy
mm harietta ! poate plecam impreuna ! ca si eu tot cam in perioada aia vreau sa plec, acum inchallah sa fiu pregatita cu toate cele necesare... floare
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 12:08 pm

nabila a scris:
fetelor , imi spune-ti si mie care st acele acte ptr casatorie,va rog
Pai actele tale sunt cele obisnuite:
pasaport
buletin
certificat de nastere
certificat de celibatar(tradus in fr.)
Si dupa toata copii,sfatul meu e sa nu dati si sa nu lasati niciodata nici un original nicaieri in algeria ca ramaneti fara el...ma refer la cert de nastere ca ei pot scoate cate cetrificate vor nu ca noi...si nu inteleg ca la noi e altfel...va faceti daca e copii legalizate acolo si nu o sa fie probleme.
Pentru el cam aceleasi acte plus cazieru si actul in care dovedeste cetatenia... sicam atat cred...cu ele mergeti si faceti anumite acte nu stiu sa iti zic exact...ca pe mine ma plimbat pe la daira si willaya de nu mai stiu unde am fost si ce am facut...si cand terminat de completat dosarul mergeti cu el la politie...dar ca sa stii exact ce acte trebuie sa faceti mai bine merge el la politia de care apartine....si sa afli exact Wink
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 12:35 pm

Oricum suntem un pic offtopic ... uite aici o lista afisata de ance o sa inteleaga al tau ce acte sunt nevoie Smile [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
nabila

nabila


Posts : 25
Join date : 01/04/2011
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeSam Apr 02, 2011 12:40 pm

Admin Handreea a scris:
nabila a scris:
fetelor , imi spune-ti si mie care st acele acte ptr casatorie,va rog
Pai actele tale sunt cele obisnuite:
pasaport
buletin
certificat de nastere
certificat de celibatar(tradus in fr.)
Si dupa toata copii,sfatul meu e sa nu dati si sa nu lasati niciodata nici un original nicaieri in algeria ca ramaneti fara el...ma refer la cert de nastere ca ei pot scoate cate cetrificate vor nu ca noi...si nu inteleg ca la noi e altfel...va faceti daca e copii legalizate acolo si nu o sa fie probleme.
Pentru el cam aceleasi acte plus cazieru si actul in care dovedeste cetatenia... sicam atat cred...cu ele mergeti si faceti anumite acte nu stiu sa iti zic exact...ca pe mine ma plimbat pe la daira si willaya de nu mai stiu unde am fost si ce am facut...si cand terminat de completat dosarul mergeti cu el la politie...dar ca sa stii exact ce acte trebuie sa faceti mai bine merge el la politia de care apartine....si sa afli exact Wink
ms mult andreea imbratisare esti o scumpik poop pup si scz ptr offtopic
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 12:07 am

nabila a scris:
Admin Handreea a scris:
nabila a scris:
fetelor , imi spune-ti si mie care st acele acte ptr casatorie,va rog
Pai actele tale sunt cele obisnuite:
pasaport
buletin
certificat de nastere
certificat de celibatar(tradus in fr.)
Si dupa toata copii,sfatul meu e sa nu dati si sa nu lasati niciodata nici un original nicaieri in algeria ca ramaneti fara el...ma refer la cert de nastere ca ei pot scoate cate cetrificate vor nu ca noi...si nu inteleg ca la noi e altfel...va faceti daca e copii legalizate acolo si nu o sa fie probleme.
Pentru el cam aceleasi acte plus cazieru si actul in care dovedeste cetatenia... sicam atat cred...cu ele mergeti si faceti anumite acte nu stiu sa iti zic exact...ca pe mine ma plimbat pe la daira si willaya de nu mai stiu unde am fost si ce am facut...si cand terminat de completat dosarul mergeti cu el la politie...dar ca sa stii exact ce acte trebuie sa faceti mai bine merge el la politia de care apartine....si sa afli exact Wink
ms mult andreea imbratisare esti o scumpik poop pup si scz ptr offtopic
Nu e nimic lasa ca o sa fac eu curat candva :)Cu multa placere
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 1:27 am

nabila a scris:
hajer a scris:
a, si de plecat am mai zis ca nu plec acum, ci mai degraba dupa ramadan, dupa august,(desi daca am putea noi am face nunta si maine)....... sa mai strangem bani de acte si de avion si de ce mai ne trebuie . le luam pe rand pup , poate facem o reuniune pe acolo ce ziceti ? Very Happy
mm harietta ! poate plecam impreuna ! ca si eu tot cam in perioada aia vreau sa plec, acum inchallah sa fiu pregatita cu toate cele necesare... floare
ah, ar fi super sa plecam impreuna..tinem legatura atunci Amici si eu imi pregatesc actele, dar asa pe rand cum ziceam, deocamdata mi-am facut pasaportul, ma duc pe 13 sa il iau...apoi de tradus, legalizat...oricum primul lucru pe care il avem in plan cand ajung acolo este casatoria religioasa..apoi pregatim dosarele ..fratele lui lucreaza la primarie , poate ne ajuta mai mult Smile ...si ii zic intr-o zi lui Najib ca tr sa scoata si el certificatul de celibat ..si..cica el : pai de unde ca ..cu numeroasele mele sotii ce celibat ??!! am zis ca gata , si-a semnat sentinta la moarte :pe jos: cu ciocanu nevasta furioasa ..glumea bineinteles ..dar vede el glume d-astea bataie spitfull hihidinti imbratisare


Ultima editare efectuata de catre hajer in Lun Apr 04, 2011 9:50 am, editata de 1 ori
Sus In jos
nabila

nabila


Posts : 25
Join date : 01/04/2011
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeDum Apr 03, 2011 2:49 am

ah super atunci harietta , ne vom pregati actele impreuna ca nici eu nu am decat pasaportul. hehe ce noroc ca te-am gasit cu ciocanu hugg
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 9:38 am

m-am interesat de niste preturi pentru traduceri si legalizari acte, pt traducere romana-franceza pretul este in medie 25 ron/pag , iar pentru legalizare 50 ron/document...pentru actele de casatorie...nu e prea ieftin daca le aduni pe toate , dar asta e, trebuie facute Smile
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 10:31 am

surioara mergi in mai multe locuri si intreaba ..aici la noi e 15lei pagina si legalizarea 30
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 10:33 am

Pai sa iti trimita tie actele si banii si ii faci u copii daca e mai ieftin Wink zic si eu Smile) Very Happy
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Vizitato
Vizitator




Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 11:05 am

asa am platit eu uite iti dau nr de tef si adresa mail ...si vezi ce preturi au dar nu spune de unde esti...eu asa am dat 15 de tradus si 30 legalizat
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 11:12 am

hadija a scris:
asa am platit eu uite iti dau nr de tef si adresa mail ...si vezi ce preturi au dar nu spune de unde esti...eu asa am dat 15 de tradus si 30 legalizat
Eu doar am sungerat am glumit acuma na Wink ideea nu e atat de rea Smile)
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Vizitato
Vizitator




Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 11:58 am

biroul de traduceri totalact ...telefon 0744585689 [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 11:59 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ...scz asta e mail
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 12:03 pm

andreea acu cu viza aici s-a schimbat...se da numai pt o luna si costa 60de euro dar o poti prelungi acolo...
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 12:15 pm

hadija a scris:
andreea acu cu viza aici s-a schimbat...se da numai pt o luna si costa 60de euro dar o poti prelungi acolo...
Cum sa se de-a mai numai pe o luna...nu e posibil, peste tot ai vize de 1 luna,2si 3...care e maximul hmmm au luat-o si astia razna ce pisici mei...
Daca fac comentarii cand ma duc eu sa depun de viza cred ca ii si bat Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 12:17 pm

shokran, ms mult , incerc zilele astea sa iau legatura cu ei Smile imbratisare pup
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMar Apr 05, 2011 12:52 pm

andreea eu vb de viza pt algeria ce o iei de la buc....acum se da numai pe o luna si prelungesti acolo si e 60///asa am platit eu...asa mi-au zis....
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitimeMier Apr 06, 2011 3:38 am

hadija a scris:
andreea eu vb de viza pt algeria ce o iei de la buc....acum se da numai pe o luna si prelungesti acolo si e 60///asa am platit eu...asa mi-au zis....
Da am inteles ca la viza aia te referi ziceam ca si eu trebuie sa ma duc acuma luna asta sa imi depun oricum eu nu imi luam mai mult de o luna dar na asa ca fapt divers e stupida treaba:)inshallah sa fie ultima oara cand depun de viza ca acuma ma duc sa imi iau rezidenta Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Continut sponsorizat





Acte viza pentru Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria Icon_minitime

Sus In jos
 
Acte viza pentru Algeria
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Acte viza Romania pentru cetatenii casatoriti
» Acte viza de reintregirea familiei
» Acte pentru buletin

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
Mergi direct la: