ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
invitatie de vizita Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
invitatie de vizita Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
invitatie de vizita Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
invitatie de vizita Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
invitatie de vizita Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
invitatie de vizita Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
invitatie de vizita Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
invitatie de vizita Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
invitatie de vizita Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Subiecte similare
    Navigation
     Portal
     Index
     Memberlist
     Profile
     FAQ
     Search
    Forum
    counter
    invitatie de vizita Labels=0
    Navigation
     Portal
     Index
     Memberlist
     Profile
     FAQ
     Search
    translate
    flag

     

     invitatie de vizita

    In jos 
    3 participanți
    AutorMesaj
    laura2geo

    laura2geo


    Posts : 30
    Join date : 22/09/2014
    Age : 39
    Location : Bucuresti

    invitatie de vizita Empty
    MesajSubiect: invitatie de vizita   invitatie de vizita Icon_minitimeDum Oct 19, 2014 11:40 am

    Buna fetelor, va rog sa imi spuneti unde trebuie sa mearga prietenul meu sa imi faca invitatie pentru a merge in vizita la el??? De ce acte are nevoie pentru a face invitatia si care este modalitatea de a mi-o trimite...curierat sau posta?? Poate specifica in invitatie ca imi asigura intretinerea pe perioada sederii mele acolo ca sa nu mai justific eu la ambasada ca am bani de cheltuiala?? Multumesc si va doresc o seara minunata!!! Va pup
    Sus In jos
    Admin Handreea
    Admin
    Admin
    Admin Handreea


    Posts : 3861
    Join date : 26/11/2009
    Age : 35
    Location : bacau/bucuresti

    Character sheet
    JOC JOC: Contraataca

    invitatie de vizita Empty
    MesajSubiect: Re: invitatie de vizita   invitatie de vizita Icon_minitimeDum Oct 19, 2014 11:52 am

    laura2geo a scris:
    Buna fetelor, va rog sa imi spuneti unde trebuie sa mearga prietenul meu sa imi faca invitatie pentru a merge in vizita la el??? De ce acte are nevoie pentru a face invitatia si care este modalitatea de a mi-o trimite...curierat sau posta?? Poate specifica in invitatie ca imi asigura intretinerea pe perioada sederii mele acolo ca sa nu mai justific eu la ambasada ca am bani de cheltuiala?? Multumesc si va doresc o seara minunata!!! Va pup
    Invitatia se face la primarie dar cu actele de la casa...daca el nu poate sa mearga cu taica-su ca ma gandesc ca pe numele lui sunt actele de la casa...atunci daca are vreun prieten care il poate ajuta, daca face invitatia nu mai trebuie sa specifice nimic de intretinere ca asta inseamna acea invitatie. Te pup bafta si spor :*
    Sus In jos
    http://www.romaniaalgeria.com
    laura2geo

    laura2geo


    Posts : 30
    Join date : 22/09/2014
    Age : 39
    Location : Bucuresti

    invitatie de vizita Empty
    MesajSubiect: Re: invitatie de vizita   invitatie de vizita Icon_minitimeDum Oct 19, 2014 12:37 pm

    Ok nu cred ca va putea merge cu taica-su ca el nu ma vrea deloc...sper sa gaseasca un prieten sa il ajute...am intrebat daca isi poate asuma el intretinerea mea acolo pentru ca pe invitatia pe care am vrut eu sa o fac pentru el puteai sau nu sa iti asumi intretinerea persoanei care urma sa te viziteze...Doamne ajuta!!! O sa ii spun...te pup si eu
    Sus In jos
    Admin Handreea
    Admin
    Admin
    Admin Handreea


    Posts : 3861
    Join date : 26/11/2009
    Age : 35
    Location : bacau/bucuresti

    Character sheet
    JOC JOC: Contraataca

    invitatie de vizita Empty
    MesajSubiect: Re: invitatie de vizita   invitatie de vizita Icon_minitimeDum Oct 19, 2014 11:39 pm

    laura2geo a scris:
    Ok nu cred ca va putea merge cu taica-su ca el nu ma vrea deloc...sper sa gaseasca un prieten sa il ajute...am intrebat daca isi poate asuma el intretinerea mea acolo pentru ca pe invitatia pe care am vrut eu sa o fac pentru el puteai sau nu sa iti asumi intretinerea persoanei care urma sa te viziteze...Doamne ajuta!!! O sa ii spun...te pup si eu
    Cum ziceam daca stie vreun prieten/ o ruda ceva care il poate ajuta, nu trebuie sa faca neaparat pe numele lui ...adica prietenul ori ruda face pe numele lui(nu a viitorului sot) si nu scrie nimic in invitatia aia de intretinere...ideea e ca se intelege de la sine ca el va fi cel care se va ocupa de asta de aceea iti ziceam sa nu iti faci griji chiar daca nu va fi acesta cazul :*. Aaa si de trimit poate sa trimita si prin posta...doar ca la noi risti sa nu vina cum ai noroc...poate sa faca 2 daca e si sa trimita 2 plicuri sa fie sigur,..eu am mai primit acte prin posta din algeria si a fost ok.Bafta te pup.
    Sus In jos
    http://www.romaniaalgeria.com
    Kambej
    Centura neagra
    Centura neagra
    Kambej


    Posts : 1412
    Join date : 17/10/2011
    Age : 48
    Location : Bucuresti

    invitatie de vizita Empty
    MesajSubiect: Re: invitatie de vizita   invitatie de vizita Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 12:05 pm

    Admin Handreea a scris:
    laura2geo a scris:
    Ok nu cred ca va putea merge cu taica-su ca el nu ma vrea deloc...sper sa gaseasca un prieten sa il ajute...am intrebat daca isi poate asuma el intretinerea mea acolo pentru ca pe invitatia pe care am vrut eu sa o fac pentru el puteai sau nu sa iti asumi intretinerea persoanei care urma sa te viziteze...Doamne ajuta!!! O sa ii spun...te pup si eu
    Cum ziceam daca stie vreun prieten/ o ruda ceva care il poate ajuta, nu trebuie sa faca neaparat pe numele lui ...adica prietenul ori ruda face pe numele lui(nu a viitorului sot) si nu scrie nimic in invitatia aia de intretinere...ideea e ca se intelege de la sine ca el va fi cel care se va ocupa de asta de aceea iti ziceam sa nu iti faci griji chiar daca nu va fi acesta cazul :*. Aaa si de trimit poate sa trimita si prin posta...doar ca la noi risti sa nu vina cum ai noroc...poate sa faca 2 daca e si sa trimita 2 plicuri sa fie sigur,..eu am mai primit acte prin posta din algeria si a fost ok.Bafta te pup.

    Cum zicea si admina nu e cazul sa iti faci griji, nu trebuie sa scrie nimic de bani sau de intretinerea ta acolo..Invitatia contine doar numele lui sau a celui care face invitatia, adresa, numele tau adresa ta perioada in care se face invitatia, si se poate face pe maxim 3 luni, noi asa am facut sa aiba timp pana ajunge la tine..Mie mi-a trimis-o al meu prin curierat prin dhl pe prima apoi s-a smecherit hahaha, o trimetea printr-un amic al lui din Paris, mai exact ii dadea amicului plicul cu invitatia si amicul o punea intr-un alt plic pe adresa mea din Franta ca sa ajunga mai usor, asa ca ultima data am primit-o in 2 zile, atat a facut din Franta in Romania, asa ca daca are si al tau vreun cunoscut care merge des in Franta e de luat in seama ideea, zic eu..ca dhl-ul rupe la bani. Pup si succes
    Sus In jos
    laura2geo

    laura2geo


    Posts : 30
    Join date : 22/09/2014
    Age : 39
    Location : Bucuresti

    invitatie de vizita Empty
    MesajSubiect: Re: invitatie de vizita   invitatie de vizita Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 10:32 pm

    Multumesc Kambej, stiu ca are un unchi stabilit in franta insa nu stiu daca poate sau nu sa ia legatura cu el...poate sa imi faca invitatia pe 3 luni chiar daca eu stau doar 2 saptamani maxim?...nu stiam, aveam impresia ca trebuie sa stau cat este periaoda din invitatie...Doamne ajuta si sper sa nu fie probleme, in plus poate se da si tatl lui pe brazda si ma va accepta si nu vom mai aveam probleme de infruntat!!ultima data cand a vorbit cu tatl lui referitor la mine a fost foarte calm si a intrebat diverse lucruri despre mine, fata de pana atunci nici nu vroia sa auda de mine si facea scandal (inclusiv sa ma jigneasca pentru simplu fapt ca sunt crestina, fara a ma cunoaste)...dar Dumnezeu este intotdeauna langa noi si sper sa se rezolve totul...chiar il iubesc din tot sufletul si nu mi-am imaginat ca pot intalni pe cineva asa de deosebit ca el si singurul lucru pe care ni-l dorim este sa avem familia noastra...hai ca ti-am impuiat capul cu problemele mele...iarta-ma...o zi frumoasa si multi pupici si imbratisari calde
    Sus In jos
    Kambej
    Centura neagra
    Centura neagra
    Kambej


    Posts : 1412
    Join date : 17/10/2011
    Age : 48
    Location : Bucuresti

    invitatie de vizita Empty
    MesajSubiect: Re: invitatie de vizita   invitatie de vizita Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm

    laura2geo a scris:
    Multumesc Kambej, stiu ca are un unchi stabilit in franta insa nu stiu daca poate sau nu sa ia legatura cu el...poate sa imi faca invitatia pe 3 luni chiar daca eu stau doar 2 saptamani maxim?...nu stiam, aveam impresia ca trebuie sa stau cat este periaoda din invitatie...Doamne ajuta si sper sa nu fie probleme, in plus poate se da si tatl lui pe brazda si ma va accepta si nu vom mai aveam probleme de infruntat!!ultima data cand a vorbit cu tatl lui referitor la mine a fost foarte calm si a intrebat diverse lucruri despre mine, fata de pana atunci nici nu vroia sa auda de mine si facea scandal (inclusiv sa ma jigneasca pentru simplu fapt ca sunt crestina, fara a ma cunoaste)...dar Dumnezeu este intotdeauna langa noi si sper sa se rezolve totul...chiar il iubesc din tot sufletul si nu mi-am imaginat ca pot intalni pe cineva asa de deosebit ca el si singurul lucru pe care ni-l dorim este sa avem familia noastra...hai ca ti-am impuiat capul cu problemele mele...iarta-ma...o zi frumoasa si multi pupici si imbratisari calde

    Te pup iubita, nu mi-ai impuiat deloc capul, stai linistita, da el cand iti trimite invitatia sa o faca pe 3 luni (din cate stiu asta este perioada maxima in care se poate face invitatia) ca sa aveti timp pana ajunge iar cele doua saptamani sa fie incluse in cele trei luni, sigur :-) Asta e cea mai mica problema. referitor la ideea cu Franta nu ii este de niciun folos unchiul de acolo, ii trebuie cineva care sa ia plicul de la el si sa puna invitatia la posta din Franta...Zi buna si succes!
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    invitatie de vizita Empty
    MesajSubiect: Re: invitatie de vizita   invitatie de vizita Icon_minitime

    Sus In jos
     
    invitatie de vizita
    Sus 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    » Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
    Mergi direct la: