ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Subiecte similare
    Navigation
     Portal
     Index
     Memberlist
     Profile
     FAQ
     Search
    Forum
    counter
    casatorie pe baza cerificatului de nastere Labels=0
    Navigation
     Portal
     Index
     Memberlist
     Profile
     FAQ
     Search
    translate
    flag

     

     casatorie pe baza cerificatului de nastere

    In jos 
    2 participanți
    AutorMesaj
    Zinab




    Posts : 2
    Join date : 16/09/2016

    casatorie pe baza cerificatului de nastere Empty
    MesajSubiect: casatorie pe baza cerificatului de nastere   casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeVin Sept 16, 2016 10:49 am

    eu m-am casatorit cu sotul meu anul trecut , dupa mai multe vizite si multi nervi din pricina hartiilor care au iesit foarte greu .am observat ca in actul de casatorie care la intocmit algeria mai precis comuna sotului meu nu a folosit buletinul meu ,am intrebat si m-ia raspuns ca asa este acolo , normal nu mi-am facut griji , numai ca , cand am vrut sa transcriu certificatul nu au vrut romanii au spus ca nu este legal ca nu ai scris acelasi nume ca pe buletin , pana la urma cu multa umblatura si multi bani cheltuiti au acceptat sa ami transcrie certificatul , cand am terminat certificatul normal am mers sa fac buletinul , acolo alta piedica ;; cine ti-a facut certificatul asta ca nu este bun , este fals trebuie sa mergi sa dai statul algerian in judecata sa a-ti schimbe numele , noi nu putem face nimic , sa nu mai spun ca de la emigrari am vrut sa ai fac viza pe 3 luni santem casatoriti acusi avem 2 ani , nici macar nu a vrut sa se uite pe hartiile care le-am prezentat darmite sa mai ai dea viza ....... cum sa merg eu care merg doar cu viza sa dau un stat in judecata cand nu am residenta etc ,,,,, nu gasesc nici o solutie , nu stiu ce sa fac , sant deprimata , nu gasesc nici o rezolvare .... daca stie cineva de pe forum unde sa ma indrume va rog din suflet ,, va multumesc floricici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    Sus In jos
    Admin Handreea
    Admin
    Admin
    Admin Handreea


    Posts : 3861
    Join date : 26/11/2009
    Age : 35
    Location : bacau/bucuresti

    Character sheet
    JOC JOC: Contraataca

    casatorie pe baza cerificatului de nastere Empty
    MesajSubiect: Re: casatorie pe baza cerificatului de nastere   casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeMier Sept 21, 2016 3:48 am

    Zinab a scris:
    eu m-am casatorit cu sotul meu anul trecut , dupa mai multe vizite si multi nervi din pricina hartiilor care au iesit foarte greu .am observat ca in actul de casatorie care la intocmit algeria mai precis comuna sotului meu nu a folosit buletinul meu ,am intrebat si m-ia raspuns ca asa este acolo , normal nu mi-am facut griji , numai ca , cand am vrut sa transcriu certificatul nu au vrut romanii au spus ca nu este legal ca nu ai scris acelasi nume ca pe buletin , pana la urma cu multa umblatura si multi bani cheltuiti au acceptat sa ami transcrie certificatul , cand am terminat certificatul normal am mers sa fac buletinul , acolo alta piedica ;; cine ti-a facut certificatul asta ca nu este bun , este fals trebuie sa mergi sa dai statul algerian in judecata sa a-ti schimbe numele , noi nu putem face nimic , sa nu mai spun ca de la emigrari am vrut sa ai fac viza pe 3 luni santem casatoriti acusi avem 2 ani , nici macar nu a vrut sa se uite pe hartiile care le-am prezentat darmite sa mai ai dea viza ....... cum sa merg eu care merg doar cu viza sa dau un stat in judecata cand nu am residenta etc ,,,,, nu gasesc nici o solutie , nu stiu ce sa fac , sant deprimata , nu gasesc nici o rezolvare .... daca stie cineva de pe forum unde sa ma indrume va rog din suflet ,, va multumesc floricici [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    Imi pare rau sa aflu de problemele tale, cel mai bine era sa faci o revenire din prima la willaya unde ati facut casatoria si sa schimbe ce au gresit, dar intrebarea mea este, ai certificatul romanesc cu ce au pus aia de la "primarie" in acte? ori cu numele tau corect?
    Sus In jos
    http://www.romaniaalgeria.com
    Admin Handreea
    Admin
    Admin
    Admin Handreea


    Posts : 3861
    Join date : 26/11/2009
    Age : 35
    Location : bacau/bucuresti

    Character sheet
    JOC JOC: Contraataca

    casatorie pe baza cerificatului de nastere Empty
    MesajSubiect: Re: casatorie pe baza cerificatului de nastere   casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeMier Sept 21, 2016 3:49 am

    A si inca ceva, el trebuie sa depuna de viza acolo nu aici de reintregire a familiei, ce e drept cei de la ORI trebuie sa aprobe, iar in caz de este respinsa se merge in audienta la seful de la ORI.
    Sus In jos
    http://www.romaniaalgeria.com
    Zinab




    Posts : 2
    Join date : 16/09/2016

    casatorie pe baza cerificatului de nastere Empty
    MesajSubiect: Re: casatorie pe baza cerificatului de nastere   casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am

    multumesc pentru raspuns , certificatul l-am transcris in romania la comuna dar exact asa cum era cel algerian adica cu numele de pe certificatul de nastere , iar cand am fost sa a-mi fac buletinul la politie au spus ca nu ai corect formulat pentru ca au pus numele de pe certificatul meu de nastere nici decum de pe buletin , romanii m-au trimis sa dau statul algerian in judecata si numai printr-o hotarare judecatoreasca rezolv problema asta .. deci nustiu ,,, orcum va multumesc mult
    Sus In jos
    Continut sponsorizat





    casatorie pe baza cerificatului de nastere Empty
    MesajSubiect: Re: casatorie pe baza cerificatului de nastere   casatorie pe baza cerificatului de nastere Icon_minitime

    Sus In jos
     
    casatorie pe baza cerificatului de nastere
    Sus 
    Pagina 1 din 1
     Subiecte similare
    -
    » Casatorie in Romania

    Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
    ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
    Mergi direct la: