ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 Acte viza pentru Algeria

In jos 
+2
hajer
Admin Handreea
6 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 08, 2011 2:38 am

SELAAM SURIOARELOR...MI-A SPUS SOTUL ASEARA CA CONSULUL LA AMBASADA DIN ALGERIA S-A SCHIMBAT....EU NU STIU SIGUR STIU DOAR DE LA EL CA A FOST UN PRIETEN DE-AL LUI SI ZISE CA S-A SCHIMBAY...SPER SA FIE ADEVARAT [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 08, 2011 5:20 am

Inshallah Smile si eu sper Smile)
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 08, 2011 9:39 am

pai parca se mai schimbase o data, apoi a revenit hihidinti mai fetele... nu imi mai dati palpitatii hihidinti ; eu nu am avut de a face cu domnul consul de acolo inca, insa voi ajunge curand si eu la el, si dupa experientele impartasite de voi... imi este cam frica! Very Happy
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeVin Apr 08, 2011 10:40 am

aly a scris:
pai parca se mai schimbase o data, apoi a revenit hihidinti mai fetele... nu imi mai dati palpitatii hihidinti ; eu nu am avut de a face cu domnul consul de acolo inca, insa voi ajunge curand si eu la el, si dupa experientele impartasite de voi... imi este cam frica! Very Happy
Pai asa intelesesm :)dar am anuntat apoi ca nu sa mai schimbat nu stiu ...:)acuma pana nu merge una din noi acolo Smile) va confirm eu luna viitoare dak sa schimbat ori nu Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 01, 2011 2:43 am

salam aleikum Smile poate cineva cumva sa imi spuna si mie cum arata invitatia asta sau sa o descrie si conditiile ei ? de vazut banuiesc ca nu pot ca se lasa exemplarul la ambasada nu ? e adevarat , viitorul sot se va duce la primarie pt ea dar inca nu a fost si intre timp daca ma puteti lamuri putin ca sa ii dau cateva amanunte si lui, va multumesc
imbratisare pup
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 01, 2011 7:23 am

Iti dau eu pe messenger cum arata o invitatie Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeDum Mai 01, 2011 8:50 pm

Admin Handreea a scris:
Iti dau eu pe messenger cum arata o invitatie Smile
am noroc ca pot sa invat din experientele tale, hamdullilah Amici pup shokran
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeLun Mai 02, 2011 5:14 am

cu placere draguta:)
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeLun Iun 20, 2011 8:50 pm

salam aleikum, as vrea sa va intreb pe cele care v-ati confruntat cu situatia asta, daca iau bilet, fac asigurare si am si invitatia, aplic de viza da ? dar daca nu imi aproba ?? cine stie, poate gresesc ceva in acte ....ce fac....iau iar de la capat ? platesc iar asigurare ah, si avion ? SOS va multumesc daca imi puteti raspunde floricici
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 7:21 am

Pai eu una iti sugerez sa mergi la o agenti ori sa incerci pe net sa iti faci o rezervare si sa o printezi...la asigurare nu ai ce ii face trebuie sa o iei si in caz de ceva vezi daca se poate schimba data insa aia nu te ajunge mult am dat eu pt 24 de zile 31 de lei de la omiasig din fatza ambasadei :)ca viza nu iti garanteaza ca iti da si de aceea e mai bine sa nu iti cumperi bilet Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 8:30 am

in primul rand ma bucur ca ai ajuns in ro cu bine Smile, in al doilea shokran de raspuns, o sa incerc sa fac rezervare si abia apoi sa iau bilet, sa vad, o sa sun si la agentie .....si in al treilea bafta cu licenta Smile sormea deja a lasat-o pe februarie, asta e pup
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMar Iun 21, 2011 10:30 am

mai nu stiu cum este in Romania, dar aici cu siguranta nu imi da viza daca nu am asigurarea.... asta este clar! dar, hamdulillah, pana acum mi s-a aprobat viza, fara probleme de prima data; cei de la ambasada Algeriei in Spania sunt niste dulci! Smile Bafta!
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 19, 2011 10:39 pm

mi-au confirmat de la ambasada ca viza turistica se da decat pentru o luna , acum ramane sa vedem,ma gandeam ca daca nu reusim sa facem casatoria in o luna la primarie acolo , nu prea e bine, dar daca voi stiti ca el imi poate prelungi viza acolo la politie am incredere, floricici
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 20, 2011 1:19 am

hajer a scris:
mi-au confirmat de la ambasada ca viza turistica se da decat pentru o luna , acum ramane sa vedem,ma gandeam ca daca nu reusim sa facem casatoria in o luna la primarie acolo , nu prea e bine, dar daca voi stiti ca el imi poate prelungi viza acolo la politie am incredere, floricici
In o luna sincer nu am auzit pe nimeni sa reuseasca...viza o poti prelungi la ambasada atata timp cat este pana in 90 de zile mai mult de atat nu o prelungeste...
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMar Sept 20, 2011 1:39 am

Admin Handreea a scris:
hajer a scris:
mi-au confirmat de la ambasada ca viza turistica se da decat pentru o luna , acum ramane sa vedem,ma gandeam ca daca nu reusim sa facem casatoria in o luna la primarie acolo , nu prea e bine, dar daca voi stiti ca el imi poate prelungi viza acolo la politie am incredere, floricici
In o luna sincer nu am auzit pe nimeni sa reuseasca...viza o poti prelungi la ambasada atata timp cat este pana in 90 de zile mai mult de atat nu o prelungeste...
pai daca nu reusim in o luna atunci prelungirea 90 zile sper sa ne ajunga sa rezolvam inchallah, la ambasada romaniei se prelungeste deci, nu la politie ? multumesc floricici
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 28, 2011 10:04 am

hajer a scris:
Admin Handreea a scris:
hajer a scris:
mi-au confirmat de la ambasada ca viza turistica se da decat pentru o luna , acum ramane sa vedem,ma gandeam ca daca nu reusim sa facem casatoria in o luna la primarie acolo , nu prea e bine, dar daca voi stiti ca el imi poate prelungi viza acolo la politie am incredere, floricici
In o luna sincer nu am auzit pe nimeni sa reuseasca...viza o poti prelungi la ambasada atata timp cat este pana in 90 de zile mai mult de atat nu o prelungeste...
pai daca nu reusim in o luna atunci prelungirea 90 zile sper sa ne ajunga sa rezolvam inchallah, la ambasada romaniei se prelungeste deci, nu la politie ? multumesc floricici
viza se prelungeste la politie nu la ambasada romaniei Smile :*
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 29, 2011 9:56 pm

deget ok
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeDum Oct 02, 2011 8:29 am

BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA!
E PRIMA OARA CAND INTRU AICI SI O SA SCRIU DAR AM MARE NEVOIE DE AJUTOR SI AM TOT CITIT PE SITE-UL AMBASADEI ALGERIEI IN ROMANIA DESPRE ''ROMANI IN ALGERIA''SI AM INTRAT ACUM SA VAD,AM TRECUT SI EU PRIN CAUTARILE ASTEA CU ACTELE,AM UN PRIETEN DE 3 ANI IN ALGERIA SI AU REFUZAT SA IL LASE SA INTRE IN ROMANIA MI-A VENIT RESPINS INVITATIA PE CARE I-AM FACUT-O APOI A MAI TRECUT UN AN SI NIMIC SI ACUM I-AM SPUS SA PUNA ACTELE PENTRU MASTER CA STUDENT SA VEDEM DACA II ACCEPTA.AM ASTEPTAT 2 LUNI DUPA EI SI AU RASPUNS CA DIN 16 STUDENTI ARABI DIN MAI MULTE TARI NUMAI 3 ARABI AU FOST ACCEPTATI LA FACULTATEA DIN TIMISOARA(AICI STAU) SI EL A FOST ACCEPTAT IN SFARSIT,ORICUM EU PUSESEM ACTELE LA AMBASADA ROMANIEI PENTRU VIZA SA MERG IN ALGERIA CA STIAM CA II VINE LUI RESPINS.ACUM AM PRIMIT VIZA EU ,DAR ESTE O MARE PROBLEMA!!!!!SCRISOAREA DE ACCEPTARE DE LA BUCURESTI DE LA MINISTERUL EDUCATIEI DUPA CE CA AM ASTEPTAT ASA DE MULT A VENIT DAR ERA GRESITA DATA NASTERII ajutor AM TRIMIS ACTELE INAPOI LA BUCURESTI PENTRU CORECTURA SI TREBUIAU SA VINA IN 4 ZILE MAXIM INAPOI LA FACULTATAE A TRECUT 1 SAPTAMANA SI JUMATATE SI NU AU VENIT.AM DAT SUTE DE TELEFOANE LA FACULTATE LA MINISTER AM VB SI CU OMUL CARE A FACUT CORECTURA IN 2 ZILE LE-A TRIMIS ,DAR LA FACULTATE IN TIMISOARA NU AU AJUNS IAR ACTELE TREBUIAU DEPUSE PANA LA 1 OCTOMBRIE LA AMBASADA ROMANIAI IN ALGERIA SA II DEA VIZA SA POATA VENII.CE SE POATE FACE SI CU CINE SA LUAM LEGATURA CA ASTIA CU BIROCRATIA LOR DISTRUG VIITORUL UNUI OM SI IN ACELASI TIMP SI RELATIA NOASTRA SANTEM DISPERATI,POATE AR TREBUII VORBIT LA MABASADELE TARILOR NOASTRE SAU CE NU STIU VA ROG SA IMI RASPUNDETI URGENTTTT CA NU AVEM TIMP!MULTUMESC!
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeLun Oct 03, 2011 4:26 am

tzuky83 a scris:
BUNA ZIUA LA TOATA LUMEA!
E PRIMA OARA CAND INTRU AICI SI O SA SCRIU DAR AM MARE NEVOIE DE AJUTOR SI AM TOT CITIT PE SITE-UL AMBASADEI ALGERIEI IN ROMANIA DESPRE ''ROMANI IN ALGERIA''SI AM INTRAT ACUM SA VAD,AM TRECUT SI EU PRIN CAUTARILE ASTEA CU ACTELE,AM UN PRIETEN DE 3 ANI IN ALGERIA SI AU REFUZAT SA IL LASE SA INTRE IN ROMANIA MI-A VENIT RESPINS INVITATIA PE CARE I-AM FACUT-O APOI A MAI TRECUT UN AN SI NIMIC SI ACUM I-AM SPUS SA PUNA ACTELE PENTRU MASTER CA STUDENT SA VEDEM DACA II ACCEPTA.AM ASTEPTAT 2 LUNI DUPA EI SI AU RASPUNS CA DIN 16 STUDENTI ARABI DIN MAI MULTE TARI NUMAI 3 ARABI AU FOST ACCEPTATI LA FACULTATEA DIN TIMISOARA(AICI STAU) SI EL A FOST ACCEPTAT IN SFARSIT,ORICUM EU PUSESEM ACTELE LA AMBASADA ROMANIEI PENTRU VIZA SA MERG IN ALGERIA CA STIAM CA II VINE LUI RESPINS.ACUM AM PRIMIT VIZA EU ,DAR ESTE O MARE PROBLEMA!!!!!SCRISOAREA DE ACCEPTARE DE LA BUCURESTI DE LA MINISTERUL EDUCATIEI DUPA CE CA AM ASTEPTAT ASA DE MULT A VENIT DAR ERA GRESITA DATA NASTERII ajutor AM TRIMIS ACTELE INAPOI LA BUCURESTI PENTRU CORECTURA SI TREBUIAU SA VINA IN 4 ZILE MAXIM INAPOI LA FACULTATAE A TRECUT 1 SAPTAMANA SI JUMATATE SI NU AU VENIT.AM DAT SUTE DE TELEFOANE LA FACULTATE LA MINISTER AM VB SI CU OMUL CARE A FACUT CORECTURA IN 2 ZILE LE-A TRIMIS ,DAR LA FACULTATE IN TIMISOARA NU AU AJUNS IAR ACTELE TREBUIAU DEPUSE PANA LA 1 OCTOMBRIE LA AMBASADA ROMANIAI IN ALGERIA SA II DEA VIZA SA POATA VENII.CE SE POATE FACE SI CU CINE SA LUAM LEGATURA CA ASTIA CU BIROCRATIA LOR DISTRUG VIITORUL UNUI OM SI IN ACELASI TIMP SI RELATIA NOASTRA SANTEM DISPERATI,POATE AR TREBUII VORBIT LA MABASADELE TARILOR NOASTRE SAU CE NU STIU VA ROG SA IMI RASPUNDETI URGENTTTT CA NU AVEM TIMP!MULTUMESC!
Pai puteai sa suni la ambasada si sa le explici situatia cel putin consulul de acuma este mult mai de treaba ca cel anterior deci poate o sa inteleaga si o sa accepte o amanare ori ce stiu eu...am rugamintea in afara cazurilor de urgenta Smile sa scrii cu litere mici merci ca...am eu un pitic si am impresia cand cineva scrie cu litere mari ca "tipa" in scris stiu ca poate suna haios da fiecare cu pitici lui hihidinti Smile merci
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 04, 2011 12:49 pm

Imi cer scuze ca am scris cu litere mari ca eu asa scriu in general lol!
multumesc pentru informatie nu am stiut ca s-a schimbat consulul eu am vorbit ieri cu el si a fost foarte politicos si mi-a spus ca se poate sa astepte pana vin actele reale dar sa ii trimit de la facultate un mail cu actele gresite si pana vin cele originale sa depuna dosarul,am sunat repede la universitate la relatii internationale ca doar fusesem 4 ore acolo dimineata si am zis sa trimita am trimis adresa si actele scanate la ea si ea le-a trimis la consul.Azi a mers pana in Annaba toata la multe banci sa intrebe cum sa faca ca trebuie sa plateasca 2160 euro scoala si sa arate ca mai are alti 2500 euro in cont si cu foile astea de la banca sa le depuna la ambasada pentru viza pe langa altele,la toate bancile i-a raspuns ca fiind cetatean algerian nu poate trimite bani in europa nici prin west union nici prin tranfer bancar,santem cu nervii intinsi la maxim ca nu mai stim ce sa facem numai obstacole si ghinioane peste tot,va rog cine stie cum poate trimite banii astia din algeria prin banca sa imi scrie rapid,timpul se scurge si noi nu putem face nimic,iar eu am viza pe pasaport si nu imi pot cumpara biletul de avion pana nu vine hartia corectata de la bucuresti oooooofffff SOS multumescccccccc floare
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 05, 2011 2:22 am

salam Smile mult succes la toata lumea care se lupta cu actele si cu drumurile noroc inchallah, eu am luat viza si vad ca scrie pe ea non autorise a travailler, asta banuiesc ca inseamna ca pot intra doar o data in aceste 30 zile in algeria, ca asa si scrie, une entre, voi la fel stiti ? numai bine tuturor si Allah sa va protejeze floare
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 05, 2011 3:01 am

da,multumesc si tie mult noroc si sa fii fericita si sanatoasa ca ne asteapta zile negre,asteptari,nervi,telefoane si stress cat cuprinde nerabdator dar asta e birocratia si nu stiu daca se va schimba,sper macar ca sa fie mai intelegatori,iti doresc o zii frumoasa si mult noroc noroc ceao cami
Sus In jos
Icosium
Centura neagra
Centura neagra
Icosium


Posts : 1382
Join date : 31/07/2011
Age : 45
Location : Bucuresti

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 05, 2011 3:06 am

hajer a scris:
salam Smile mult succes la toata lumea care se lupta cu actele si cu drumurile noroc inchallah, eu am luat viza si vad ca scrie pe ea non autorise a travailler, asta banuiesc ca inseamna ca pot intra doar o data in aceste 30 zile in algeria, ca asa si scrie, une entre, voi la fel stiti ? numai bine tuturor si Allah sa va protejeze floare

"non autorise a travailler" = "nu esti autorizata pentru munca ", deci vei fi in somaj pe durata vizitei tale in Algeria.
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 05, 2011 3:43 am

deget ok
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 05, 2012 5:13 am

Pentru persoanele care locuiesc in Spania, si doresc sa calatoreasca in Algeria, dintr-un motiv sau altul, tin sa va anunt ca s-a deschis un consulat nou al Algeriei in Barcelona care cuprinde urmatoarele zone:
Catalunya : Barcelona - Gerona - Lérida - Tarragona.
Aragón : Zaragoza - Huesca - Teruel.
Islas Baleares: Palma de Mallorca - Menorca - Ibiza - Cabrera - Formentera
Navarra: Pamplona.
País Vasco:Álava - Guipúzcoa - Vizcaya.
La Rioja: Logroño.
Cantabria: Santander.
Provincia de Burgos.

Cine locuieste in aceste zone, va cere viza in Barcelona.
Adresa consulatului este:

C/ Garcia Mariño nº 7, 08022 Barcelone
Tél:(+34)932.703.551 Fax:(+34)933.186.952
e-mail: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iar aici gasiti pagina web a consulatului:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Bafta!

Sus In jos
Continut sponsorizat





Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Acte viza pentru Algeria   Acte viza pentru Algeria - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Acte viza pentru Algeria
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
Mergi direct la: