ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Subiecte similare
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
VoiceBridge




Posts : 5
Join date : 07/04/2013

Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeDum Apr 07, 2013 9:39 pm

Apeluri internationale gratuite catre Romania
VoiceBridge – un serviciu gratuit 100% de telefonie şi conferinţe internaţionale. Noi te vom ajuta să economiseşti nu doar la apelurile internaţionale, ci şi la cele de pe telefonul mobil.
VoiceBridge – un serviciu fără înregistrare 100%.
Cum funcţionează:
Spre exemplu, te afli acum în Algeria. Pur şi simplu, prietenul tău culege numărul de acces direct din Algeria, iar tu culegi numărul de acces direct al VoiceBridge din România. Vă conectaţi ambii la aceeiaşi cameră de discuţii şi vorbiţi nelimitat. La fel se referă şi la apelurile de la telefonia fixă către cea mobilă România-România.
În acelaşi timp, puteţi iniţia discuţii de la 3 la 10 persoane, aflându-se în diferite colţuri ale lumii – şi acest serviciu, absolut gratuit.
Dacă nu crezi, poţi testa în orice moment:
Apelează de la un telefon fix din România numărul de Bucureşti: 031-0809919, iniţiază conferinţa prin tastarea codului din câte cifre îţi doreşti şi lasă apelul în aşteptare, comunică codul conferinţei prietenului tău din Algeria şi spune-i să culeagă numărul de acces al serviciului VoiceBridge Algeria (număr national): 098-3201213 şi să introducă codul comunicat şi vorbiţi absolut gratuit şi nelimitat. Aceiaşi paşi îi puteţi urma pentru apelurile Algeria-România.

Pentru a vedea numerele de acces VoiceBridge din ţările disponibile, vedeţi următorul link:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iar pentru a Vă convinge despre eficienţa şi serviciul gratuit VoiceBridge, vedeţi următorul link:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Vă urăm convorbiri plăcute!

Echipa VoiceBridge
Lightup Network Solutions GmbH & Co. KG

Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 2:22 am

A incercat cineva asta???eu am cautat pe android sa mi-l instalez si zice ca nu exista acest serviciu!
Daca a incercat cineva chestia asta si functioneaza va rog sa scrieti aici in pagina sa vedem ca santem mai multi interesati,multumesc!
Sus In jos
VoiceBridge




Posts : 5
Join date : 07/04/2013

Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 2:41 am

Buna ziua!
Aceasta nu este o aplicatie, ci este un numar de telefon de fix fie din Algeria fie din Romania...
Sus In jos
VoiceBridge




Posts : 5
Join date : 07/04/2013

Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 2:44 am

In 2 luni va fi si o aplicatie android
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 3:25 am

multumesc frumos de raspuns si cum fac sun de pe telefonul meu mobil sau fix pe orice telefon mobil sau fix din algeria doar ca in fata numarului pun 098 ca inainte formam doar 00213..... si in romania scrie numarul de fix sau mobil si pune in fata 031... sau trebuie pentru mobil ceva si pt fix altceva,sa vedem daca merge sa incerce sotul deseara cu algeria,multumesc!
Sus In jos
VoiceBridge




Posts : 5
Join date : 07/04/2013

Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 3:34 am

Din Algeria formati fie 0983201213 sau 0021398 3201213 (nu veti fi taxata suplimentar), creati codul conferintei (ex. 345), celalalt interesat din Romania culege nr. de Bucuresti 031-0809919 si introduce codul conferintei conform exemplului 345 si discutati cat doriti. Daca ceva nu va este clar, atunci dupa ce culegeti numarul de acces din tara DVS. apasati cifra 3, acolo sunt instructiuni. Instructiuni suficiente sunt si pe siteul [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 3:42 am

ok multumesc frumos de ajutor va doresc o zi frumoasa,reveniti cu noutati pentru android am nevoie pe samsung galaxy s2 multumesc!
Sus In jos
VoiceBridge




Posts : 5
Join date : 07/04/2013

Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeLun Apr 08, 2013 3:43 am

Ok...planificam sa dezvoltam pentru Android si i-phone
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeDum Apr 14, 2013 2:27 am

eu am incercat aseara sa vorbim amandoi si... cea mai mare teapa l-a taxat a ramas fara credit.
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeDum Apr 14, 2013 2:34 am

odetteene a scris:
eu am incercat aseara sa vorbim amandoi si... cea mai mare teapa l-a taxat a ramas fara credit.
Pff imi pare rau sa aud asta Sad dar cum sa ramana fara credit..eu intelesem ca numai de pe fix...dar Smile e posibil sa fi inteles eu gresit oricum nu cred eu in astea k vb gratis e intradevar un program pe net il foloseste frate-miu si poate suna de pe net pe tel fix si se numeste nonoh spre algeria fix e un tarif mic mic de tot si la fel si pt mobil si etc da trebuie sa iti incarci contul respectiv si pt a face apelurile gratuite in ro ...Smile asta chiar e garantat incercat Wink va pup
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Vizitato
Vizitator




Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeDum Apr 14, 2013 9:01 am

pup,noi am vorbit de pe mobil,nu de pe fix,ne-am auzit dar l-a taxat si cred ca si pe mine o sa vad factura scratch
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitimeMar Apr 23, 2013 11:12 pm

da a mai vorbit cineva si nu merge si tot firma asta a pus anuntul pe alt site nu scriu numele ca mi-e frica sa nu ma baneze andreea ca poate fac reclama dar nu e reclama vroiam doar sa scriu situ unde a mai aparut anuntul dar mai bine las asa doar daca andreea imi da voie o sa scriu ca o prietena are cont acolo si a incercat si nu merge,poate nu stiu ei cum sa formeze si codurile acelea dar nu prea cred sa nu mearga nici in algeria nici in cealata tara
Sus In jos
Continut sponsorizat





Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Empty
MesajSubiect: Re: Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers   Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers Icon_minitime

Sus In jos
 
Apeluri internationale gratuite catre Romania si invers
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Gaseste-ti locul in Romania - integrarea in Romania
» Romania
» rezultatele sportive din Romania

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Adrese utile...info-
Mergi direct la: