ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
SA NE CUNOASTEM MAI BINE Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 SA NE CUNOASTEM MAI BINE

In jos 
+11
pufarina
djdji
omri
some body
mohamed02
aly
Larisa
jeny
daniellekim
Kambej
yamina aliathmane
15 participanți
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
yamina aliathmane

yamina aliathmane


Posts : 121
Join date : 25/05/2010
Location : PLOIESTI /ALGERIA

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 6:33 am

Dragele mele ,m-am gandit ca prin deschiderea acestui topic ...incercam sa ne cunoastem mai bine ,deoarece numarul membriilor acestui forum au crescut ar fi bine sa aflam de fiecare din ce oras suntem noi din romania si din ce oras sunt habibi din algeria.Am sa incep eu prima;
YAMINA -ploiesti si KARIM- chlef
bineinteles ca nu este obligatoriu dar in felul acesta m-am gandit ca ne putem cunoaste mai bine si de ce nu poate ne putem vizita si in algeria cand suntem in vacanta...eu zic ca ar fi o bucurie mare sa aflam ca avem in satul sau orasul apropiat din algeria...inca o vecina romancutza...va pupppp
romani + alg = i lov u
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 9:11 am

Nu-i o idee rea deloc topicul tau draga Yamina..Ar fi chiar frumos sa ne gasim una pe alta in Algeria deget ok ..cine stie???
Noi suntem Cristina-Bucuresti si Kamal - Bejaia
Sus In jos
daniellekim
Centura verde
Centura verde
daniellekim


Posts : 478
Join date : 31/03/2012
Age : 39
Location : Spania -Manzanares / Alger centre

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 9:23 am

deget ok dana - sibiu..... hakim-alger centre Amici
Sus In jos
jeny

jeny


Posts : 81
Join date : 30/05/2012
Age : 46
Location : CONSTANTA

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 11:50 am

Valentina_Constanta.......Ame_Tizi Ouzou,o idee buna Amici
Sus In jos
Larisa
Centura galbena
Centura galbena
Larisa


Posts : 270
Join date : 31/08/2012
Age : 34
Location : Bucharest

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 2:06 pm

Larisa-Bucuresti....Sido-Oran tango
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 06, 2013 12:25 am

Odette - Bucuresti si Sami - Biskra i lov u
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 06, 2013 2:30 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 06, 2013 4:48 am

odetteene a scris:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

super, super, super!!!
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 45
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 06, 2013 9:40 am

Alina- Brasov Rachid - Chlef
Sus In jos
mohamed02

mohamed02


Posts : 58
Join date : 07/11/2012

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Ian 07, 2013 11:39 am

elena suceava / mohamed chlef
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 45
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Ian 07, 2013 1:35 pm

mohamed02 a scris:
elena suceava / mohamed chlef
Hopaaaaaaaaaa.... cineva din Chlef! Bravo! deget ok
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 08, 2013 8:44 am

hhh da din chlef doi si tot intreba yamina cine e din chlef na acum santeti 3 se mareste chleful cu romancute hhh
cami timisoara & walid souk ahrass
hihidinti
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 4:08 am

Si iubitul meu e tot din chlef:))))acum suntem 4
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 5:04 am

si sotul meu este din chlef
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 5:06 am

am uitat sa va spun ca eu sunt din Ploiessti si ma cheama Ruxandra
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:33 am

Smile))) O sa facem o gasca pe cinste acolo:))))doar ca eu nu vreau sa raman acolo.Si da si eu am uitat sa spun ca sunt roxana din Piatra Neamt iar pe habibi il cheama djamel.
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Da-mi te rog mai multe detalii.Sunteti casatoriti de mult?Stai acolo sau aici?   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:35 am

djdji a scris:
si sotul meu este din chlef
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:36 am

frasineanu roxana a scris:
djdji a scris:
si sotul meu este din chlef

Da-mi te rog mai multe detalii, esti casatorita de mult,stai acolo sau aici, cum este????
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:39 am

stam in Romania,in Ploiesti.ne-am casatorit anul trecut in iulie,si in decembrie anul trecut,a venit si sotul meu.
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:44 am

djdji a scris:
stam in Romania,in Ploiesti.ne-am casatorit anul trecut in iulie,si in decembrie anul trecut,a venit si sotul meu.

Super. Bravo voua.Si cum este?Cum v-ati cunoscut? E la fel ca la inceput sau s-a schimbat pe parcurs asa cum spun multe......Sunt f curioasa.Te rog din suflet da-mi niste detalii......
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:51 am

nu s-a schimbat nimic.suntem fericiti.ne cunoastem din aprilie 2009.prima data ne-am intalnit in noiembrie 2009,apoi in 2010 si abia anul trecut ne-am casatorit.ne-am cunoscut pe un site de socializare,dar iti spun ca nimic nu s-a schimbat.este acelasi om pe care l-am cunoscut acum 4 ani.
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:53 am

djdji a scris:
nu s-a schimbat nimic.suntem fericiti.ne cunoastem din aprilie 2009.prima data ne-am intalnit in noiembrie 2009,apoi in 2010 si abia anul trecut ne-am casatorit.ne-am cunoscut pe un site de socializare,dar iti spun ca nimic nu s-a schimbat.este acelasi om pe care l-am cunoscut acum 4 ani.

Am si eu o prietena in Ploiesti.Mi-ar placea sa ne cunoastem.Daca e ok.Multumesc frumos pt tot.
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:57 am

trebuie sa ai incredere in tine,sa incerci tu singura sa te convingi de iubitul tau,nu trebuie sa te iei dupa ce auzi in stanga si in dreapta.nu toate relatiile sunt la fel,nu toti oamenii sunt la fel.depinde de caracterul fiecaruia,de educatia fiecaruia.
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:58 am

sigur ca mi-ar placea sa ne cunoastem.eu ti-am trimis accept in skype acum.
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Ian 14, 2013 6:42 am

Iata ca chleful e in top pentru romancute si mai ales si frumoase,imi cer scuze se pare ca am lipsit nu stiu cine esti omri dar esti draguta si imi pare bine de cunostinta,sper sa iti realizezi visul cat mai repede cu putinta si omul pe care il iubesti sa fie la fel ca si cum il cunosti acum nu cumva sa ai surprize ca si mine dupa ce vine aici,iti doresc numai bine
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Ian 14, 2013 9:59 am

some body a scris:
Iata ca chleful e in top pentru romancute si mai ales si frumoase,imi cer scuze se pare ca am lipsit nu stiu cine esti omri dar esti draguta si imi pare bine de cunostinta,sper sa iti realizezi visul cat mai repede cu putinta si omul pe care il iubesti sa fie la fel ca si cum il cunosti acum nu cumva sa ai surprize ca si mine dupa ce vine aici,iti doresc numai bine

Buna:)))) imi pare bine de cunostinta,sunt roxana, sunt din piatra neamt si nou intrata in clubul vostru........Iti multumesc de compliment sper sa ne cunoastem cat mai bine si iti multumesc de incurajari.Si eu sper din tot sufletul sa fie asa pt ca m-am atasat f mult de el, e barbatul la care am visat intotdeauna si pot spune ca il iubesc pe zi ce trece mai mult.
Sus In jos
pufarina




Posts : 36
Join date : 20/10/2012
Age : 38
Location : Ro. Mangalia / Alger. Oued Sly

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 15, 2013 8:21 am

Salut. fata rade
Sunt Ana-Maria din Constanta am 27 de ani si acum sunt in Algeria in Oued Sly - Chlef.
In vizita la iubitul meu si viitorul sot Smile)

A prelungit viza, cred ca in martie ajung inapoi in Romania.
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 15, 2013 8:29 am

waaaaaaaaa ana maria ce misto e foarte tare de ce nu ne-ai scris pana acum bine ai ''revenit'' daca nu ma insel am mai vazut parca ai mai scris mai demult....hai cu amanunte mai multe ca toata lumea e curioasa cum de ai plecat acolo si ce faci atat de mult timp in algeria cum te-ai acomodat acolo si ce mananci,te-ai obisnuit cu mancarea sau mananci numai shaworma hhhhhh hai ca eu glumesc,sper ca esti fericita si iti este bine,iata inca o victima la chlef se inmultesc romancele in acest oras hhhh revino cu amanunte si sa ai un sejur placut
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 15, 2013 8:42 am

pufarina a scris:
Salut. fata rade
Sunt Ana-Maria din Constanta am 27 de ani si acum sunt in Algeria in Oued Sly - Chlef.
In vizita la iubitul meu si viitorul sot Smile)

A prelungit viza, cred ca in martie ajung inapoi in Romania.

Buna buna....cum e in chlef????Si iubitul meu e de acolo:((((((Vreau si eu........Cum e viata acolo?????Astept detalii.Pup.
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 15, 2013 1:05 pm

pufarina a scris:
Salut. fata rade
Sunt Ana-Maria din Constanta am 27 de ani si acum sunt in Algeria in Oued Sly - Chlef.
In vizita la iubitul meu si viitorul sot Smile)

A prelungit viza, cred ca in martie ajung inapoi in Romania.

Sa ne dai detalii iubita, cum a fost zborul , cum a fost verificarea la vama la ei acolo, si eu plec in februarie! Am mii de emotii!
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 15, 2013 9:29 pm

Buna dimineata tuturor si vreau sa va multumesc ca ati intrat in viata mea:)))))M-am molipsit frumos cu acest forum.......as sta non stop aici, imi place mult de tot si ........va multumesc ca existati.

Zi frumoasa si plina de iubire tuturor.
Sus In jos
mohamed02

mohamed02


Posts : 58
Join date : 07/11/2012

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 15, 2013 11:00 pm

Salam aleikum. Pufarina cum il cheama pe viitorul tau sot( daca nu e secret) vad ca Chlef e pe locul 1, si romancutele din partea moldovei)) hihidinti
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 15, 2013 11:09 pm

mohamed02 a scris:
Salam aleikum. Pufarina cum il cheama pe viitorul tau sot( daca nu e secret) vad ca Chlef e pe locul 1, si romancutele din partea moldovei)) hihidinti



Smile))))Si asta ce vrea sa insemne cu .......romancutele din partea moldovei??????????????
Sus In jos
mohamed02

mohamed02


Posts : 58
Join date : 07/11/2012

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 15, 2013 11:54 pm

Nimic e doar un compliment. Faceam o gluma asa cum chlef e locul 1 moldova predomina. Amici
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 15, 2013 11:57 pm

mohamed02 a scris:
Nimic e doar un compliment. Faceam o gluma asa cum chlef e locul 1 moldova predomina. Amici



Smile))))Am inteles.Multumim de compliment atunci....avem si de ce sa fim predominante....nu??????
Sus In jos
pufarina




Posts : 36
Join date : 20/10/2012
Age : 38
Location : Ro. Mangalia / Alger. Oued Sly

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMier Ian 16, 2013 10:50 am

mohamed02 a scris:
Salam aleikum. Pufarina cum il cheama pe viitorul tau sot( daca nu e secret) vad ca Chlef e pe locul 1, si romancutele din partea moldovei)) hihidinti

Very Happy nu este secret Aboubaker il cheama si este mai mic decat mine cu 2 ani.
azi nu a mers curentul in oras Oued Sly de dimineata pana la 16:00 ora Algeriei.


Este diferita fata de Romania, femeile nu umbla ca la noi despuiate prin oras, in general femeile nu prea lucreaza mai mult acasa cu copii, in general la magazine vand barbati, atunci cand iesim in oras cu soacra cunatele lui ne punem paltoane lungi sau trei sferturi, si esarfa pe cap.
la inceput te simti aiurea dar mai aiurea te simti daca nu te imbraci asa si se uita lumea la tine Very Happy
in Chlef am fost de cateva ori dar nu prea am colindat decat cu masina in trecer pe la primarie pentru depus acte, in schimb in Alger am fost de atatea ori ca aproape am invatat centru am ajuns si pe la ambasada romaniei Very Happy
nu-mi veneasa cred ca vb. in romana cu ei am avut de tradus in franceza Anexa 9 (nu sunt maritata) vro 7500 DA pt. o foaie O.O
Legat de mancare au un condiment care il folosesc des si nu il suport deloc Sad . nu-i problema ca imi fac singura de mancare atunci cand mi-e foame Very Happy
am invatat si cateva cuvinte in araba de cand am ajuns dar scrisul este foarte greu trbuie sa fac scoala Razz

Am fost la muzeu in Alger - Makam Echahid mi-a placut foarte mult multe arme, steaguri cusute la mana foarte vechi, grenade, bomba, elicopter, aparat de decapitat, trusa medicinala foarte veche, etc
as mai vizita de 2 ori muzeul prima ora nu am avut timp suficient sa ma uit la toate atenta...
eu iubesc foarte mult animalele asa ca am mai fost la Zoo si la maimutici, camila, binenteles ca ma scuipat si a vrut sa ma pape Razz ca am ajuns chiar la ora panzului Very Happy


este frumoasa Algeria au si mare, munti, paduri, dealuri
Off am scris atat demult ca nustiu daca trebuia sa scriu aici

























Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMier Ian 16, 2013 12:59 pm

Nici o problema e ok aici Smile ma bucur ca iti place in Algeria,intradevar e fff diferit de Romania dar mie imi place Smile cred ca stiu la ce condiment te referi am o prietena caruia nici ei nu ii place...mirosul Smile) dar asta e :)inshallah sa iti fie bine in continuare si sa termini cu bine cu actele.
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeVin Ian 18, 2013 4:55 am

Frumos dupa cum zici,dar te-ai adapta la viata de acolo sa mergi doar imbracata si invelita si doar cu soacra in casa si pe strada???cum au reactionat cand te-au vazut si cum a decurs sejurul,cat ai stat acolo?condimentul de care scrii este cumva galben mustariu la culoare ca printul a adus unul asa si zice ca ei il folosesc aproape la fiecare mancare cum folosim noi vegeta dar este din mai multe plante uscate si macinate ca un praf????daca ai facut poze acolo pune aici sa vedem si noi!
Sus In jos
pufarina




Posts : 36
Join date : 20/10/2012
Age : 38
Location : Ro. Mangalia / Alger. Oued Sly

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeVin Ian 18, 2013 5:17 am

some body a scris:
Frumos dupa cum zici,dar te-ai adapta la viata de acolo sa mergi doar imbracata si invelita si doar cu soacra in casa si pe strada???cum au reactionat cand te-au vazut si cum a decurs sejurul,cat ai stat acolo?condimentul de care scrii este cumva galben mustariu la culoare ca printul a adus unul asa si zice ca ei il folosesc aproape la fiecare mancare cum folosim noi vegeta dar este din mai multe plante uscate si macinate ca un praf????daca ai facut poze acolo pune aici sa vedem si noi!

cand ies cu socra in oras ma invelesc, cand ies cu al meu sau merge in alt oras nu imi pun pe cap batic ma imbrac doar cu palton iar pe dedesubt cum vreau Very Happy
iar in casa stau cum am chef adica imbracata sport si cu bluza peste fund,
eu nu folosesc vegeta la mancare pentru ca are conservati, E-uri iar condimentul care nu imi place nu cred ca o sa imi placa vrodata...

ieri am mancat shaorma prima oara da nu avea lipie ca la noi dar a fost buna ca nu avea condinent-ul ....
Sus In jos
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 45
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 22, 2013 1:54 pm

pufarina a scris:
mohamed02 a scris:
Salam aleikum. Pufarina cum il cheama pe viitorul tau sot( daca nu e secret) vad ca Chlef e pe locul 1, si romancutele din partea moldovei)) hihidinti

Very Happy nu este secret Aboubaker il cheama si este mai mic decat mine cu 2 ani.
azi nu a mers curentul in oras Oued Sly de dimineata pana la 16:00 ora Algeriei.


Este diferita fata de Romania, femeile nu umbla ca la noi despuiate prin oras, in general femeile nu prea lucreaza mai mult acasa cu copii, in general la magazine vand barbati, atunci cand iesim in oras cu soacra cunatele lui ne punem paltoane lungi sau trei sferturi, si esarfa pe cap.
la inceput te simti aiurea dar mai aiurea te simti daca nu te imbraci asa si se uita lumea la tine Very Happy
in Chlef am fost de cateva ori dar nu prea am colindat decat cu masina in trecer pe la primarie pentru depus acte, in schimb in Alger am fost de atatea ori ca aproape am invatat centru am ajuns si pe la ambasada romaniei Very Happy
nu-mi veneasa cred ca vb. in romana cu ei am avut de tradus in franceza Anexa 9 (nu sunt maritata) vro 7500 DA pt. o foaie O.O
Legat de mancare au un condiment care il folosesc des si nu il suport deloc Sad . nu-i problema ca imi fac singura de mancare atunci cand mi-e foame Very Happy
am invatat si cateva cuvinte in araba de cand am ajuns dar scrisul este foarte greu trbuie sa fac scoala Razz

Am fost la muzeu in Alger - Makam Echahid mi-a placut foarte mult multe arme, steaguri cusute la mana foarte vechi, grenade, bomba, elicopter, aparat de decapitat, trusa medicinala foarte veche, etc
as mai vizita de 2 ori muzeul prima ora nu am avut timp suficient sa ma uit la toate atenta...
eu iubesc foarte mult animalele asa ca am mai fost la Zoo si la maimutici, camila, binenteles ca ma scuipat si a vrut sa ma pape Razz ca am ajuns chiar la ora panzului Very Happy


este frumoasa Algeria au si mare, munti, paduri, dealuri
Off am scris atat demult ca nustiu daca trebuia sa scriu aici



hihidinti ma bucur si eu ca ti-a placut! bine ai revenit, si bafta la restul actelor
acum ca spuneai de cumte-au imbracat, mi-am adus aminte de a 2a oara cand am fost eu acolo, si inca rad! de fiecare data cand merg acolo, cel putin in casa stau exact ca aici in casa... dupa pofta inimii... adica sport... acum ca tricoul e mai lung sau mai scurt....nu am tinut cont, dar, imi aduc aminte, ca, a 2a oara, am primit si eu asa ucm spui tu, un fel de palton, 3 sferturi, si dedesubt aveam un tricou pe care scria mare " SAVE WATER, DRINK BEER" hihidinti hihidinti :pe jos: :pe jos:
Cred ca daca intelegea careva, eram de mult la aeroport :pe jos: ; iar cu esarfa aia de pe cap, nebunie :pe jos: , caci nu am putut sa o pun eu, cred ca era ok, caci nu am crescut cu asa ceva, dar s-au chinuit ele saracele :pe jos: , caci am parul foarte lung, este cret natural, si des, si fir gros :pe jos: ; ma gandeam ca ma vor tunde in final :pe jos: :pe jos: cu ciocanu . Da o fost fain asa una peste alta sare :pe jos:



Sus In jos
Adelina

Adelina


Posts : 100
Join date : 23/07/2012
Age : 51
Location : Valcea

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeMar Ian 22, 2013 10:26 pm

Adelina - Ramnicu Valcea; Mohamed - Naciria
Sus In jos
didi1

didi1


Posts : 50
Join date : 03/10/2012
Age : 30
Location : Bucuresti

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeDum Feb 03, 2013 3:35 pm

Si iubitul meu este tot din chlef,probabil peste ani ne vom intalni acolo toate romancele la cafea,sa mai vorbim si noi in romana...cand i-am zis k mai sunt fete care au iubiti de acolo a ramas uimit
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Feb 04, 2013 2:27 am

didi1 a scris:
Si iubitul meu este tot din chlef,probabil peste ani ne vom intalni acolo toate romancele la cafea,sa mai vorbim si noi in romana...cand i-am zis k mai sunt fete care au iubiti de acolo a ramas uimit



Join the club draga mea.....Smile)) Deci pana la urma Icosium avea dreptate ca vom face o mica comunitate de romance in chlef.
Sus In jos
Icosium
Centura neagra
Centura neagra
Icosium


Posts : 1382
Join date : 31/07/2011
Age : 45
Location : Bucuresti

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Feb 04, 2013 7:31 am

Nu Omru, ma confunzi cu Andreea caci ea aspus asta ! hihidinti

Eu as pune aceasta intrebare: De ce majoritatea absoluta sint din Chlef ? scratch ling
Sus In jos
didi1

didi1


Posts : 50
Join date : 03/10/2012
Age : 30
Location : Bucuresti

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Feb 04, 2013 9:42 am

Icosium,la asta ma gandeam si eu.de ce majoritatea din chlef?Ma asteptam ca majoritatea sa fie din Alger,nu stiu de ce,fara motiv,ma gandeam,asa,in nestiinta mea, ca stau mai mult pe internet cei din Alger hihidinti
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Feb 04, 2013 9:44 am

Poate ca acolo icosum sant cei mai cool barbati hhhhh
Sus In jos
Icosium
Centura neagra
Centura neagra
Icosium


Posts : 1382
Join date : 31/07/2011
Age : 45
Location : Bucuresti

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Feb 04, 2013 9:50 am

hahahah, femeile si logica lor hihidinti Imi mancati zilele cu gandirea voastra lol!

Bine bine bine, asteptam alte raspunsuri sunny
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Feb 04, 2013 9:55 am

si tu noua ca ne terorizezi cu incapatanarea ta tipic algeriana hhhhhh
Sus In jos
Icosium
Centura neagra
Centura neagra
Icosium


Posts : 1382
Join date : 31/07/2011
Age : 45
Location : Bucuresti

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Feb 04, 2013 10:01 am

Doar iti se pare SB spitfull photo
Sus In jos
mohamed02

mohamed02


Posts : 58
Join date : 07/11/2012

SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitimeLun Feb 04, 2013 10:54 pm

Amici selaam din cate am citit pe aici sunt cred ca vre-o 6 din chlef...... hihidinti asa ca deocamdata "chlef is number one" cadou
Sus In jos
Continut sponsorizat





SA NE CUNOASTEM MAI BINE Empty
MesajSubiect: Re: SA NE CUNOASTEM MAI BINE   SA NE CUNOASTEM MAI BINE Icon_minitime

Sus In jos
 
SA NE CUNOASTEM MAI BINE
Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
Mergi direct la: