ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
Casatorie in Romania - Pagina 2 Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 Casatorie in Romania

In jos 
+14
yamina aliathmane
tania
loredana
some body
irinuca
Ad0ra
Icosium
mihaela
aly
hajer
ance
maha
Admin Handreea
habibi_bibi
18 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 04, 2013 2:25 am

Buna Aly iti multumesc pentru ajutor.Invitatia este una tip de la ORI serviciul roman de imigrari,am facut aceasta invitatie anul trecut dar au respins-o dintr-un motiv banal [ne-am cunoscut pe o retea de socializare]si pt faptul ca nu ne-am vz deloc fata in fata.Mi se pare o aberatie si culmea dintr-o data autoritatile romane au grija de cetatenii romani....m-au intrebat ca s-au terminat barbatii din romania?bineinteles ca le-am dat un raspuns pe masura.Acum el incearca sa vina ca turist,dar nu stiu daca trebuie si pentru acest lucru aprobarea celor de la ORI,sincer nu vad de ce,vine ca turist.Am luat documentele necesare pt viza de turist si dupa cum vz in subsolul paginii scrie ca pt cetatenii care sunt Non UE trebuie invitatia avizata de cei de la ORI.Cred ca acest lucru este valabil doar in cazul unei invitatii ale unei persoane ,nu in calitate de turist.Avocatul nu are ce sa faca in acest caz deoarece Invitatia trece prin sita celor de la ORI,de aceea incearca ca turist sa vina.Acest lucru vroiam sa stiu daca este mai usor cu viza de turist si daca nu presupune din nou respingerea vizei.VIZA DE SCURTA SEDERE PENTRU TURISM
Pentru obtinerea acestei vize trebuie sa prezentati la reprezentantele diplomatice sau oficiile consulare ale
Romaniei urmatoarele documente:
- voucher sau rezervare ferma la o unitate de cazare turistica si itinerarul calatoriei;
- bilet de calatorie valabil pana la destinatie sau permisul de conducere, cartea verde si documentele de
inmatriculare ale mijlocului de transport, in cazul conducatorilor auto;
- asigurare medicala;
- dovada mijloacelor de intretinere in cuantum de 50 euro/zi pentru intreaga perioada, dar nu mai putin de 500
euro ori echivalentul in valuta convertibila;
_______________
Nota: Daca sunteti cetatean al unui stat pentru care este nevoie de invitatie avizata de Oficiul Roman pentru
Imigrari, veti prezenta pe langa aceste documente si invitatia avizata de ORI
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 04, 2013 2:30 am

dupa cum vz si in foto, noi suntem deja pregatiti pentru pasul final,rochie mi-am luat dar ce folos daca autoritatile romane sunt absurde?deja suntem disperati ,el vrea sa vina aici pentru a-mi cunoaste familia asa mi se pare civilizat.Nu stim ce solutie sa abordam mai repede. SOS
Sus In jos
yamina aliathmane

yamina aliathmane


Posts : 121
Join date : 25/05/2010
Location : PLOIESTI /ALGERIA

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 5:03 am

Buna draga mea Odetteene,ti-am citit povestea ta si ...da...ai dreptate ca el sa vina primul aici ,dar dupa cum ai citit pe aici pe forum este foarte greu .Incearca tu si fa primul pas si mergi acolo in algeria ca sa ii poti cunoaste familia si sa va puteti si voi cunoaste mai bine .Apropo ..acum sunt promotii la bilete ,pentru o saptamana sau chiar doua mergi cu 160 euro.In acest fel o sa luati amandoi decizii de viitor.Asa am procedat marea majoritate a fetelor de aici de pe forum care suntem casatorite cu algerieni.Tu ajungi mult mai rapid in algeria pentru ca formalitatile sunt mult mai usoare..depui pentru viza si ai sansa ca in cel mai scurt timp sa te vezi cu habibi tau...Iti urez mult noroc si bafta... noroc
romani + alg = i lov u
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 11:03 am

Buna seara,iti multumesc mult. El vrea sa vina pentru a-mi cunoaste familia asa cum si eu imi doresc.Apoi vom merge impreuna la familia lui,dar vrem sa stam aici deoarece avem mai multe realizari.Iti doresc o seara buna
Sus In jos
jeny

jeny


Posts : 81
Join date : 30/05/2012
Age : 46
Location : CONSTANTA

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 05, 2013 11:41 am

Buna Odetteene ,ma bucur pentru voi si pentru incercarile tale de a-ti aduce iubitul in tara ,dar dupa cum ti-au spus si fetele este foarte greu,chiar si cu viza turistica este greu,al meu a incercat si in Romania sa vina si in Spania cu viza turistica, dar nu a reusit ,motivul a fost acelasi in ambele tari,dar poate tu ai noroc si reuseste sa vina,mult succes.O seara buna.

Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 06, 2013 12:22 am

Buna Jeni,iti multumesc pentru mesaj.Nu ma voi lasa in curand cred ca o sa ma vedeti la posturile de televiziune pentru ca mi se pare o banalitate a autoritatilor.Franta,Germania,Anglia acorda vize cetatenilor algerieni dar Romania f greu.Am sa merg si la ministerul afacerilor externe cu o petitie este inadmisibil ce se intampla.Iti doresc o zi frumoasa floricici
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 07, 2013 7:11 am

nu trebuie sa fii asa inversunata ca oricum nu reusesti sa schimbi sistemul,exact am patit si eu aceleasi raspunsuri am primit doar negativism si indiferenta si ca pe o banda de magnetofon raspund la toti aceleasi chestii ca asa este politica tarii noastre si sa stii ca si cu pile mari mari nu am reusit nimic nu este usor sa inre in romania un algerian,asculta de toti de aici de pe site si nu mai pierde timpul cu acte ia tu hotararea sa pleci tu prima acolo si daca iti place ce vezi si cum este, te mariti acolo si peste 3 luni mergi din nou sa iti faci actele prima data dute pregatita pentru interviu,astea sant mersurile altfel imbatranesti cu birocratia de aici si nici de rezolvat nu rezolvi prea multe,timpul se scurge repede si e pacat sa pierzi in favoarea lui,toata lumea face asta se hotaraste si merge acolo ca sa decurga mai repede tot ,eu am putut sa il aduc dupa 3 ani si ceva doar pentru ca s-a mai inscris la unmaster aici la universitate si am umblat cu acte si bani cheltuiti si timp pierdut in 3 ani si nu am reusit,asa ca fa bine si mai gandestete ca este inceputul noului an inceputul unei ''noi vieti'' sa zic asa daca asta hotarasti sa o faci fa-o mai repede si dute tu prima e mai simplu si mai usor,iti trebuie doar invitatia de la el si bani ,sper sa ne dai vesti bune in curand succes!
[img][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link][/img]
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 07, 2013 7:27 am

Buna seara.Va multumesc mult pentru sfaturi am sa tin cont de ele,dar daca nu o sa-i aprobe viza nici acum voi pleca deget ok Deja astazi era disperat pt ca am cazut pe gheata si mi-am rupt mana si isi dorea atat de mult sa fie alaturi de mine si se intreba de ce autoritatile de aici sunt absurde?Daca vom reusi promitem sa dam o petrecere cu toti membrii acestui deosebit site.Sunteti oameni deosebiti floricici
Sus In jos
Larisa
Centura galbena
Centura galbena
Larisa


Posts : 270
Join date : 31/08/2012
Age : 34
Location : Bucharest

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 07, 2013 12:43 pm

odetteene a scris:
Buna seara.Va multumesc mult pentru sfaturi am sa tin cont de ele,dar daca nu o sa-i aprobe viza nici acum voi pleca deget ok Deja astazi era disperat pt ca am cazut pe gheata si mi-am rupt mana si isi dorea atat de mult sa fie alaturi de mine si se intreba de ce autoritatile de aici sunt absurde?Daca vom reusi promitem sa dam o petrecere cu toti membrii acestui deosebit site.Sunteti oameni deosebiti floricici
oooo...deci dragii mei ne pregătim de petrecere pentru că sunt sigură că Odetteene va reuși să își aducă viitorul soț în România! rock shake disco val cantare cantare cadana rus vaca tango
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeMar Ian 08, 2013 9:35 pm

Pup Larisa ,sa stii ca sunt f ambitioasa si mai ales cand il vad ca sufera atat de mult ma doare sufletul.Nu doresc sa fiu inteleasa gresit ,dar majoritatea mi-au spus sa merg la el acasa-din punctul meu de vedere nu mi se pare o idee stralucita pt ca stiu ce implica acest lucru din punctu de vedere al traditiei.Dupa cate cunosc nu pot sta la el acasa pt ca nu suntem casatoriti-asa ca mai bine il aduc aici,imi cunoaste familia ,vad si parintii mei la cine merg,iar apoi mergem impreuna .Daca nu reuseste acum cu viza,atunci o sa mergem sa ne casatorim asa cum a spus el si gata-cu toate ca mi se pare atat de ciudat ,efectiv te forteaza sa te casatoresti cand vor autoritatile.Aici este mult mai bine- am casa mea, serviciul si totul este ok,dar numai bunul Dumnezeu stie.Vom da o petrecere pe cinste -cred ca nu va dura 4 zile cum dureaza la ei,o sa dureze 7 zile hihidinti
Sus In jos
Larisa
Centura galbena
Centura galbena
Larisa


Posts : 270
Join date : 31/08/2012
Age : 34
Location : Bucharest

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeMier Ian 09, 2013 2:25 am

odetteene a scris:
Pup Larisa ,sa stii ca sunt f ambitioasa si mai ales cand il vad ca sufera atat de mult ma doare sufletul.Nu doresc sa fiu inteleasa gresit ,dar majoritatea mi-au spus sa merg la el acasa-din punctul meu de vedere nu mi se pare o idee stralucita pt ca stiu ce implica acest lucru din punctu de vedere al traditiei.Dupa cate cunosc nu pot sta la el acasa pt ca nu suntem casatoriti-asa ca mai bine il aduc aici,imi cunoaste familia ,vad si parintii mei la cine merg,iar apoi mergem impreuna .Daca nu reuseste acum cu viza,atunci o sa mergem sa ne casatorim asa cum a spus el si gata-cu toate ca mi se pare atat de ciudat ,efectiv te forteaza sa te casatoresti cand vor autoritatile.Aici este mult mai bine- am casa mea, serviciul si totul este ok,dar numai bunul Dumnezeu stie.Vom da o petrecere pe cinste -cred ca nu va dura 4 zile cum dureaza la ei,o sa dureze 7 zile hihidinti
HIHIHIHIH gata dansam la nuntaaa!!Noi suntem pregatiti..deci Odetteene, te casatoresti si te pun nasa.. daca o fi traditia asa pe la ei yupyy
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 11, 2013 8:40 am

Buna Larisa ,am fost la munte de aceea nu am mai intrat pe site.In tot acest timp a fost si el alaturi de mine hihidinti pe video telefon sa fie sigur ca sunt cu prietenii mei de familie.Asta este singurul lucru pe care il pot reprosa este exagerat de gelos hihidinti In legatura cu nasii cu cea mai mare placere suntem incantati,chiar daca nu este traditia la ei ,nici o problema adaugam noi aceasta traditie.EL a depus actele pentru noul pasaport ,deoarece ii expira in martie,acum asteptam sa intre in posesia lui si lupta sa ajunga mai repede.Avem 2 variante. Culmea este ca cineva ma intreba cum de nu s-a racit aceasta relatie intre noi avand in vedere cat am rezistat la distanta-eu i-am spus ca vorbeam in fiecare zi ,iar noaptea numai vorbesc pana la ora 2-3 dimineata,il simteam in pemanenta langa mine,tocmai de aceea luptam si stiu ca vom reusi.Deci finilor pregati-va yupyy
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeVin Ian 11, 2013 10:44 am

odetteene a scris:
Buna Larisa ,am fost la munte de aceea nu am mai intrat pe site.In tot acest timp a fost si el alaturi de mine hihidinti pe video telefon sa fie sigur ca sunt cu prietenii mei de familie.Asta este singurul lucru pe care il pot reprosa este exagerat de gelos hihidinti In legatura cu nasii cu cea mai mare placere suntem incantati,chiar daca nu este traditia la ei ,nici o problema adaugam noi aceasta traditie.EL a depus actele pentru noul pasaport ,deoarece ii expira in martie,acum asteptam sa intre in posesia lui si lupta sa ajunga mai repede.Avem 2 variante. Culmea este ca cineva ma intreba cum de nu s-a racit aceasta relatie intre noi avand in vedere cat am rezistat la distanta-eu i-am spus ca vorbeam in fiecare zi ,iar noaptea numai vorbesc pana la ora 2-3 dimineata,il simteam in pemanenta langa mine,tocmai de aceea luptam si stiu ca vom reusi.Deci finilor pregati-va yupyy

Draga Odetteene, bine ai revenit de la munte, am urmarit toate postarile tale si pot sa spun ca esti de admirat ca nu te lasi batuta, ca fiecare dintre noi de fapt, fiecare in felul sau!
Si pe mine ma intreaba multa lume cum de nu s-a racit relatia in timp..eu vreau sa cred ca ce este din suflet dureaza si nu se raceste! Ma regasesc in postarile tale, si eu ca si tine il simt aproape pe iubitul meu chiar daca ne despart atatia km si chiar daca nu ne-am vazut face to face inca! Numai cine trece printr-o situatie ca si a noastra poate intelege ce si cum! Iti urez succes in tot ceea ce ai nevoie sa faci pentru a fi cu omul pe care il iubesti, cand iubesti nimic nu este imposibil!
Sus In jos
Larisa
Centura galbena
Centura galbena
Larisa


Posts : 270
Join date : 31/08/2012
Age : 34
Location : Bucharest

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 12, 2013 4:28 am

odetteene a scris:
Buna Larisa ,am fost la munte de aceea nu am mai intrat pe site.In tot acest timp a fost si el alaturi de mine hihidinti pe video telefon sa fie sigur ca sunt cu prietenii mei de familie.Asta este singurul lucru pe care il pot reprosa este exagerat de gelos hihidinti In legatura cu nasii cu cea mai mare placere suntem incantati,chiar daca nu este traditia la ei ,nici o problema adaugam noi aceasta traditie.EL a depus actele pentru noul pasaport ,deoarece ii expira in martie,acum asteptam sa intre in posesia lui si lupta sa ajunga mai repede.Avem 2 variante. Culmea este ca cineva ma intreba cum de nu s-a racit aceasta relatie intre noi avand in vedere cat am rezistat la distanta-eu i-am spus ca vorbeam in fiecare zi ,iar noaptea numai vorbesc pana la ora 2-3 dimineata,il simteam in pemanenta langa mine,tocmai de aceea luptam si stiu ca vom reusi.Deci finilor pregati-va yupyy
Vai ce dragut...ai fost la munte.....ne-ai adus si noua o gurita de aer curat??? nerabdator cam avem nevoie în Bucureștiul ăsta... suspin Ne bucurăm că ne-am găsit nași yupyy ..facem o nuntă in România și una în Algeria disco cantare val mareee nebunieeee yupyy
App să vă povestesc ce am pățit aseara referitor la control ...mă sună algerianul meu iubit pe la vreo 9 seara... să îmi spună ca îi e dor de mine si sa intru pe skype sa vb..în ultimele zile a avut probleme cu internetul acasă si mergea să vorbeasca cu mine de la cyber caffe..hop top aseara nu avea webcam la cyberul respectiv si m-am enervat ca vroiam să-l vad dar il puteam auzii...l-am intrebat cu cine esti??el mi-a raspuns ca singur pentru ca nu vroiam sa fiu vazuta la webcam si de ceilalti(mai eram si in pijamale) .. si nu l-am crezut ca vorbea cu cineva.. (era prietenul lui dar era la alt calculator) am tinut-o una si buna ca mai e cu cineva pana l-am suparat felicitari haha intr-un final am terminat convorbirea pentru ca plecase acasa si dupa vreo 10 min ma suna să îmi reproșeze ca nu am încredere în el că el mă iubește și că nu are de gând să mă împartă cu nimeni că el nu are nici un interes să mă arate la toată sala bla bla bla că eu sunt numai a lui...ok..am înțeles i-am spus noapte bun scurt că ma enervase și el ca mă iubește si pa! haha ..in minutul 2 după ce am oprit convorbirea mă sună un fost coleg de generală(care mi-e de altfel și vecin , student la teologie și care îmi cam dă târcoale) haha că vine cu încă două vecine(foste colege cu noi și ele) să ne uităm la un film... eram asa de nervoasă că mă cam certasem cu algerianul, încât am spus.. haideți mai să ne uităm la un film ne facem niște popcorn mai mâncăm și niște semințe și mai vorbim una alta...zis și facut..vin oamenii mei ne așezăm comod, începem să înfulecăm acolo popcorn, și văd că sună telefonul.... ajutor waaaaaaaa algerianuu ..era 11 noaptea haha ies afară din cameră să vb cu el..și tot plimbandu-mă prin casă, am ieșit în curte..mă întreabă..unde ești??gata ai ieșit deja afară??mergi undeva??i-am spuss daaaa logic...în pijamalee merg în club hihidinti și îmi spune.. hahaha glumeațo...ai chef de glume în seara asta.. lol! m-a sunat să își ceară scuze dacă m-a supărat,m-a rugat să încerc să am un pic de încredere în el (deși am foarte mare încredere în el dar e cu capu haha e paranoic )și cel mai important.. să nu uit că mă iubește (mi s-au înmuiat picioarele pentru că realizasem că el a simțit că am în preajmă o hienă care îmi dă târcoale și nu cumva să cad pradă)Doamneee oricum nu există așa ceva pentru că eu numai pe el îl văd...bineînțeles că începuse colegul meu drag să îmi povestească despre musulmani deoarece văzuse toate pozele înrămate prin bibliotecă,pe birou..în sufragerie..o nebunie.. suntem peste tot împreună..în camera părinților pe noptieră i lov u ..waa că nu știi în ce te bagi..că sunt niște prefăcuți..și i-am spus direct..eu știu că ție ți-ar sta capu la mine dar da-mi voie să își spun că nu te compari cu el..numai el e aproape de sufletul meu și numai el mă poate înțelege, iar dacă într-adevăr ești atât de bisericos și urmează să fi preot ar trebui să știi că nu e bine să îți vorbești de rău aproapele(la urma urmelor suntem cu toții oameni și suntem plăcuți lui Dumnezeu dacă trăim în bună înțelegere cu aproapele nostru indiferent de religie)faptul că o să devii preot nu o să te facă sfânt mai ales cu o astfel de atitudine si din pacate in zilele noastre preotia e o meserie nicidecum o vocatie!I-am închis gurița cu astea, si i-am spus să nu mai deschidă subiectul ăsta pentru că e în zadar ..eu pe el îl iubesc si nu îl dau pe nimeni și pe nimic!E tot ceea ce mi-am dorit vreodată!Ca să vezi nășică, ce înseamnă omul...și săracu algerian cum a simțit...mi se pare incredibil!
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 12, 2013 7:01 am

Da da cunosc lectia larrisa gandeste-te ca eu aproape 4 ani tot asa am tinut-o numai cu verificari si urmariri tti algerienii sant cumplit de gelosi mi-a zis si el si prietenii lui ca sant disperati pentru femeia lor,doamne fereste sa greseasca ceva sau daca vede ceva ce nu le place imediat sant paranoici in imaginatia lor si compun povesti de cine stie ca pana la urma crezi si tu ce spun ei hhhh,asa ca aveti rabdare de fier daca vreti sa fiti o viata cu un algerian gelos hh larrisa esti o dulce ca de obocei si odette este o indragostita incurabila si bataioasa imi place hhh va pup pe toate
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 12, 2013 11:24 am

buna seara fetelor ufffffffff am vazut acel clip realizat la o emisiune din algeria este postat aici pe site- intalnirea dintre o romanca si un algerian este fascinant am plins mult,i l-am aratat si lui si plingeam amandoi iar el imi spunea,, nu ti face griji my life vom reusi''.credeti-ma dragele mele eu chiar simt ca numai rezist dar singura ma incurajez.offffffff la munte erau toti fericiti alaturi de persoana iubita ,iar eu ii priveam si ma intrebam oare voi fi si eu cu el intr-o buna zi asa? am vrut sa va arat cateva foto dar nu stiu sa le postez aici .o sa va las adresa mea de messenger si nr de telefon poate daca sunteti din bucuresti ne intalnim la o cafea sa descutam mai multe.


Din motive de securitate acest mesaj a fost editat,va rog sa nu va mai lasat datele personale pe site se poate face prin mesaje private,ele pot fi folosite de diverse persoane ulterior si nu vreau sa fiu trasa la raspundere pt acest lucru Admin Handreea
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeSam Ian 12, 2013 2:05 pm

Daca cineva doreste sa vb cu altcineva am rugamintea sa va trimiteti mesaje private cu datele de contact,este periculos sa va lasati datele personale la indemana tuturor,acest forum poate fi vizitat de oricine...si nu este indicat sa va lasati date private aici...puteti folosi PM adica acolo sus aveti un buton care scrie mesaje,si acolo adaugati numele utilizatorului caruia doriti sa ii trimiteti mesajul,acest mesaj nu poate fi vazut decat de acel utilizator si nimeni altcineva.Fara suparare dar va vreau doar binele.O seara buna.
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 3:16 am

Buna tuturor, numele meu este Roxana si sunt nou intrata in grupul vostru.Nu stiu inca exact cum functioneaza totul aici dar vreau sa invat si sa imi fac prieteni.Iubesc de 3 luni un algerian si ma intereseaza tot ce tine de aceasta tara, de obiceiuri,.....Sper sa ma acceptati si sa ma ajutati.
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:03 am

frasineanu roxana a scris:
Buna tuturor, numele meu este Roxana si sunt nou intrata in grupul vostru.Nu stiu inca exact cum functioneaza totul aici dar vreau sa invat si sa imi fac prieteni.Iubesc de 3 luni un algerian si ma intereseaza tot ce tine de aceasta tara, de obiceiuri,.....Sper sa ma acceptati si sa ma ajutati.

Bine ai venit printre noi Roxana, cu siguranta aici vei afla tot ceea ce doresti sa afli Wink
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:28 am

Multumesc frumos.Acum sunt in faza de inceput.Momentan citesc discutiile voastre si incerc sa gasesc puncte comune.Eu am cam inteles cum sta treaba.Pot spune ca il iubesc enorm si nu stiu de ce simt ca si el ma iubeste si e sincer in ceea ce spune.Cred ca este diferit de alti arabi, am discutat mult cu el legat de tot ce stiam despre lumea araba , despre obiceiurile lor si legi,.....despre tot. Sunt convinsa ca sunt si acolo barbati si barbati, la fel ca in orice alta natie.....Vreau foarte mult sa mearga aceasta relatie pt ca este total diferita de tot ce am trait pana acum, e barbatul la care orice femeie ar visa,.....
Sus In jos
Icosium
Centura neagra
Centura neagra
Icosium


Posts : 1382
Join date : 31/07/2011
Age : 45
Location : Bucuresti

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:37 am

Si iata cum cade iarasi una in capcana algerieniilor hihidinti cheers

Mari vrajitori acesti algerieni hihidinti nu v-am spus eu ca peste 10 ani Romania va devine al 50 lea oras al algeriei ???!!! alg

Bine ai vinit, vei gasi aici raspunsuri pe care le cauti si bine inteles tot ajutorul pe care il ceri.

Succes
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:39 am

Icosium a scris:
Si iata cum cade iarasi una in capcana algerieniilor hihidinti cheers

Mari vrajitori acesti algerieni hihidinti nu v-am spus eu ca peste 10 ani Romania va devine al 50 lea oras al algeriei ???!!! alg

Bine ai vinit, vei gasi aici raspunsuri pe care le cauti si bine inteles tot ajutorul pe care il ceri.

Succes
Ori invers Smile se va face pe acolo un oras plin de romance Smile))
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:41 am

Smile)))Multumesc de incurajari si.....da....mari vrajitori algerienii astia ...... :pe jos:
Sus In jos
Icosium
Centura neagra
Centura neagra
Icosium


Posts : 1382
Join date : 31/07/2011
Age : 45
Location : Bucuresti

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:42 am

Ai dreptate Andreea, nici varienta asta nu-i exclusa hihidinti

Si apropo ! frasineanu roxana, daca e numele tau adevarat, in acest caz , te sfatuiesc sa-l schimbi, ca am auzit ca algerienii astia sunt tare gelosi

Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:45 am

Icosium a scris:
Ai dreptate Andreea, nici varienta asta nu-i exclusa hihidinti

Si apropo ! frasineanu roxana, daca e numele tau adevarat, in acest caz , te sfatuiesc sa-l schimbi, ca am auzit ca algerienii astia sunt tare gelosi




Ok boss...understand.....imediat il schimb:)))))
Sus In jos
Icosium
Centura neagra
Centura neagra
Icosium


Posts : 1382
Join date : 31/07/2011
Age : 45
Location : Bucuresti

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:47 am

nu nu, nu sunt boss, aici e un singur boss si este Andreea, sa ai grija s-o nu superi ! hihidinti
Sus In jos
omri

omri


Posts : 32
Join date : 07/01/2013
Age : 44
Location : piatra neamt

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeDum Ian 13, 2013 6:48 am

Icosium a scris:
nu nu, nu sunt boss, aici e un singur boss si este Andreea, sa ai grija s-o nu superi ! hihidinti

M-am prins.....ok acum sunt....OMRI........e mai bine:))))
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitimeLun Ian 14, 2013 6:51 am

buna roxana esti draguta foc in poza cred si eu ca algerianul e indragostit ce mai cine vede asa o femeie cade in plasa imediat hhhh,ai dreptate o relatie cu un algerian e ceva diferit fiecare dintre parti vrea sa afle mai multe despre lumea celuilalt este flamand de cunoastere de necunoscut si de aceea subiectele nu se sfarsesc cand discuti cu iubitul,toti santem curiosi si vrem mai mult si mai aproape de persoana iubita,este dureros sa stai departe de persoana iubita ai face orice numai sa fii aproape si sa iti vezi visul cu ochii,iti doresc succes in continuare si sper sa ramai printre noi aici pe site cat mai mult cu vesti noi
Sus In jos
Continut sponsorizat





Casatorie in Romania - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Casatorie in Romania   Casatorie in Romania - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Casatorie in Romania
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
Mergi direct la: