ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Subiecte similare
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
ance
Centura portocalie
Centura portocalie
ance


Posts : 66
Join date : 08/05/2010
Location : Timisoara

ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Empty
MesajSubiect: ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie   ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeJoi Mai 17, 2012 10:48 am

Atentie pentru:
- cei care locuiesc in strainatate - algerieni cu carte de rezidenta obtinute in Romania.
Pentru preschimbarea acesteia in Romania (in momentul expirarii), rog sa tineti bine cont de urmatorul paragraf din legea nr 157 din 11 iulie 2011:
La articolul 77, alineatul 3, dupa litera a) se introduce o noua litera cu urmatorul cuprins:
- se constata ca, dupa, acordarea dreptului de sedere temporara, strainul casatorit cu un cetatean roman a avut o absenta de pe teritoriul Romaniei pentru mai mult de 6 luni in decurs de un an, cu urmatoarele exceptii:
1-absenta de pe teritoriul Romaniei pentru satisfacerea stagiului militar obligatoriu, indiferent de perioada;
2-absenta de pe teritoriul Romaniei din cauza unei boli grave;
3-absenta de pe teritoriul Romaniei ca o consecinta a unei imprejurari exceptionale care a facut imposibila intoarcerea voluntara.
!!! Deci, atentie, cererea de reinoire va poate fi usor refuzata daca va aflati in cazul de mai sus!!!

Sus In jos
Vizitato
Vizitator




ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Empty
MesajSubiect: Re: ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie   ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeJoi Mai 17, 2012 11:22 pm

Mda, probabil din cauza asta i-a dat sotului meu rezidenta doar ptr 1 an, a 2-a ora, ca am fost plecati 8 luni in Algeria...
Legi de *****
Aveti idee daca si ptr cetatenii romani cu rezidenta in Algeria este vreo lege in acest sens?
Sus In jos
ROHKM

ROHKM


Posts : 121
Join date : 15/03/2012
Location : Bucarest

ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Empty
MesajSubiect: Re: ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie   ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitimeDum Mai 20, 2012 4:09 am

salam alkoum- buna

eu cred ca este normal cand ai rezidenta in romania si stai doar 1 luna in romania si restul in afara tsara este firesc sa nu te mai da rezidenta de lunga sedere ; exista acest 3excepti si asta este logic .
am cerut eu rezidenta de 10 ani luna trecuta avand in vedere am 8 ani in romania si mi au zis sa nu fi plecat din tsara din cand esti aici pana az mai mult de 6 luni. nu doar 6 luni fiecare ani dar 6 luni in 8 ani silent
ce nebunia.
offff sa nu intrebati niciodatat de cetatenia romana chiar daca aveti 30 de ani in romanua forte forte complecata .

sala
Sus In jos
Continut sponsorizat





ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Empty
MesajSubiect: Re: ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie   ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie Icon_minitime

Sus In jos
 
ATENTIE - Preschimbarea cartii de rezidenta- membru de familie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Acte pentru obtinerea cartii de rezidenta
» Rezidenta in Algeria

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
Mergi direct la: