ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta

In jos 
+9
jeny
Adelina
anniiela
Khaleejia
djdji
Cristina88
Admin Handreea
hajer
ance
13 participanți
AutorMesaj
ance
Centura portocalie
Centura portocalie
ance


Posts : 66
Join date : 08/05/2010
Location : Timisoara

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeJoi Feb 10, 2011 4:25 am

La aceasta etapa se vor prezenta la adresa mentionata la depunerea actelor pt rezidenta.La cei aflati in locuinta in momentul vizitei le va lua declaratii referitoare la voi. Va dori sa vada camera unde stati unde va face un inventar in detaliu, va cere sa vada unde sunt hainele sotului, lururile lui in general, dar si ale tale. Se va pune mare accent daca sunt fotografii cu voi atat prin camera voastra cat si prin casa. Au cerut sa vada si toaleta unde a notat lucruri ca: periuta lui de dinti unde se afla sau ce marca de pasta de dinti folosim, sau culoarea gresiei.
Au remarcat si papucii de la intrare si au intrebat care sunt ai sotului.
Pe ceilalti din casa i-au intrebat de relatia noastra, dc stiu cand ne-am cunoscut si cum, dc ne-am vazut si unde, dc s-a acomodat sotul, dc ii place mancarea sau nu, dc stiu ce planuri avem de viitor...acum cred ca depinde de la caz la caz.
Doresc sa mentionez ca cei ce au venit de la Ori au fost foarte amabili si draguti
Intrebarile au fost decente si nu ne-a deranjat pe niciunul dintre cei intervievati.
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeJoi Feb 10, 2011 12:32 pm

deget sus
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeVin Feb 11, 2011 11:18 pm

Aseara m-am apucat sa ii zic lu al meu intrebarile in general care vor fi puse ...ne-am amuzat Smile))
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Cristina88

Cristina88


Posts : 10
Join date : 23/03/2012
Age : 35
Location : Satu Mare

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 2:34 pm

buna dar este o mica schimbare mai nou! angajatii ORI vin acasa si dupa depunerea actelor pt Viza voi stiati acest lucru? eu nu...din pacate nu eram acasa cand au venit si din acest motiv i-au refuzat sotului meu viza!
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeJoi Oct 25, 2012 9:17 pm

asa s-a intamplat si in cazul meu.trebuie sa faci un memoriu,sa te inscrii in audienta la ORI Bucuresti,si apoi se va rezolva.bafta multa si nu te descuraja.
Sus In jos
Cristina88

Cristina88


Posts : 10
Join date : 23/03/2012
Age : 35
Location : Satu Mare

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeVin Oct 26, 2012 12:15 am

dar eu sunt din Satu Mare ce fac? plec la Bucuresti?
Sus In jos
Cristina88

Cristina88


Posts : 10
Join date : 23/03/2012
Age : 35
Location : Satu Mare

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeVin Oct 26, 2012 12:22 am

si ce inseamna mai exact memoriu? pot sa fac acest lucru si la ORI Satu Mare?
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeVin Oct 26, 2012 1:40 am

trebuie sa mergi la bucuresti.dai telefon,la ORI Bucuresti si te inscrii in audienta la director.o sa iti comunice la tel data si ora la care sa te duci.
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeVin Oct 26, 2012 1:56 am

trebuie sa mergi la Bucuresti,pt ca nu ORI Satu Mare i-a respins viza,ci cei de la bucuresti.si in cazul meu,cei de la ploiesti dadusera pozitiv,iar bucurestiul daduse negativ,pe motiv ca nu a fost procedura legal indeplinita,pt ca la data cand ei au venit la verificari(CEI DE LA PLOIESTI)eu nu am fost gasita la domiciliu.o aberatie,pt ca mi-au lasat o invitatie in usa,si eu a doua zi fusesem la ei.gasesc fel de fel de motive,doar ca sa te poarte pe drumuri.in memoriu.....trebuie sa scrii cam tot despre voi.la ce data v-ati cunoscut,unde,cum,cand v-ati casatorit,unde....etcdupa ce iti pui cam toata viata pe tapet,ca sa zic asa,la sfarsit scrii ca la data verificarilor facute de cei de la ORI tu nu ai fost acasa,,,,,,motivul......si rogi sa se reconsidere cererea de viza formulata de sotul tau.pe langa acest memoriu,trebuie sa mai ai si copii dupa cert.de casat,dupa pasaportul sotului,buletinul tau,iar eu am depus si copii xerox cu cateva poze din timpul relatiei,de la casatorie,copii dupa bilete de avion,mail-uri,cam tot ce am avut,scrisori........nu ti le cere,dar e bine sa le ai depuse.iti da acolo nr de inregistrare.pe al meu dupa o saptamana,dupa ce eu fusesem in audienta,l-au sunat de la ambasada sa mearga sa ii dea viza.
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeVin Oct 26, 2012 2:01 am

ti-am trimis un mes.privat cu nr meu si adresa de mail in cazul in care vrei sa vb mai multe
Sus In jos
Cristina88

Cristina88


Posts : 10
Join date : 23/03/2012
Age : 35
Location : Satu Mare

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Oct 31, 2012 4:49 pm

merci mult pt moment am redepus cererea pt visa deja de 16 zile si am fost la ORI Satu Mare in "vizita" si mi s-a spus sa astept k poate nici nu mai trebuie sa vina acasa pt ca "poate" s-au schimbat legile... deci pt moment astept.... dar daca iarasi i se respine visa vin la Bucuresti in audienta ca sa fiu convisa k e ok!
Sus In jos
Cristina88

Cristina88


Posts : 10
Join date : 23/03/2012
Age : 35
Location : Satu Mare

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Oct 31, 2012 4:58 pm

Krisstyn trimite-mi nr tau de tel printr-un mesaj privat pt ca eu nu pot sa-ti trimit mesaje private si djdji merci mult pentru ajutorul tau daca voi avea nevoie de ajutor in continuare ( sper sa nu am plans ) nu am sa ezit sa te contactez deget sus
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeVin Noi 02, 2012 12:47 am

Ti-am trimis un mesaj privat cu nrul de telefon. Ne auzim. Ciao
Sus In jos
Khaleejia




Posts : 12
Join date : 02/11/2012

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeSam Noi 03, 2012 10:34 am

Daca aveti 3 ani din momentul incheierii casatoriei,cand aplicati pt viza de rezidenta,cuplurile fara copii sunt scutiti de interviu,exact ca si cuplurile care au copii!

Nu va pierdeti speranta.nu e dracul chiar atat de negru!foarte rare situatiile cand s-a refuzat viza!
Sus In jos
Cristina88

Cristina88


Posts : 10
Join date : 23/03/2012
Age : 35
Location : Satu Mare

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeVin Noi 23, 2012 4:31 pm

Poate sa-mi dea cineva nr de tel pt programari audiente ORI Bucuresti? eu am gasit unul pe net dar e mai mult fax decat tel. Multumesc.
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeSam Noi 24, 2012 3:09 am

Directia Migratie-0212128007.trebuie sa suni dimineata intre 9-12.daca nu iti raspund pe nr.acesta,incearca sa suni direct la sediul central 0214100042,si te vor indruma ei.bafta.
Sus In jos
anniiela




Posts : 7
Join date : 21/07/2013

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeSam Aug 03, 2013 11:31 am

Eu am o intrebare, si daca cineva poate sa-mi raspunda ,asi fi tare bucuroasa. Prietena mea este casatorita cu un algerian si sunt in faza in care trebuie sa-si faca permisul de sedere pentru Romania.
Voi stiti ce anazile trebuie sa facă un soţ pentru permis de şedere?Iar fi de folos un raspuns ca nu au fost clari cei de la ORI.Va multumesc anticipat!
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeSam Aug 03, 2013 11:43 am

anniiela a scris:
Eu am o intrebare, si daca cineva poate sa-mi raspunda ,asi fi tare bucuroasa. Prietena mea este casatorita cu un algerian si sunt in faza in care trebuie sa-si faca permisul de sedere pentru Romania.
Voi stiti ce anazile trebuie sa facă un soţ pentru permis de şedere?Iar fi de folos un raspuns ca nu au fost clari cei de la ORI.Va multumesc anticipat!
Buna, eu din cate stiu pt casatorie trebuie insa pt permisul de sedere nu trebuie analize...
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
anniiela




Posts : 7
Join date : 21/07/2013

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeSam Aug 03, 2013 11:51 am

Multumesc Handreea, dar iau cerut!
Sus In jos
Adelina

Adelina


Posts : 100
Join date : 23/07/2012
Age : 51
Location : Valcea

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeDum Aug 04, 2013 9:42 pm

Sa mearga la medicul de familie al fetei din Romania. Medicul de familie va sti ce-i trebuie, ce fel de certificat sa-i elibereze. Eu asa am facut, desi a trecut ceva timp de atunci. Bafta.
Sus In jos
djdji

djdji


Posts : 74
Join date : 10/04/2011
Age : 37

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMar Aug 06, 2013 1:34 pm

trebuie sa mearga la un medic de familie,care ii va elibera o adeverinta medicala din care sa reiasa ca este clinic sanatos.sotul meu si-a prelungit permisul anul acesta in ianuarie si nu i-au trebuit analize.nici acum 2 ani cand i s-a eliberat permisul nu au trebuit analize,doar aceasta adeverinta medicala.
Sus In jos
jeny

jeny


Posts : 81
Join date : 30/05/2012
Age : 46
Location : CONSTANTA

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMar Feb 18, 2014 11:02 am

As vrea sa stiu la cat timp dupa depunerea actelor pentru viza vin acasa in vizita angajatii ORI?
Multumesc si astept raspunsuri Amici 
Sus In jos
Adelina

Adelina


Posts : 100
Join date : 23/07/2012
Age : 51
Location : Valcea

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMar Feb 18, 2014 9:12 pm

La mine au venit dupa vreo 2 saptamani.
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Feb 19, 2014 7:26 am

jeny a scris:
As vrea sa stiu la cat timp dupa depunerea actelor pentru  viza vin acasa in vizita angajatii ORI?
Multumesc si astept raspunsuri Amici 

Stati asa fetele sa ma luminez si eu , el depune actele de viza acolo, ORI vin desi el nu e pe teritoriu roman inca??Sau te referi la faptul ca vine ORI dupa ce vor fi depuse actele lui pentru rezidenta romana???Care logic va fi cand el va ajunge aici! Ma bagara-ti in ceata hihidinti  hihidinti 
Pupicei si succes Jeny!
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Feb 19, 2014 9:48 am

Astia de la ori pot sa vina si cand depui actele pt viza ca sa verifice k intradevar are unde sta,..si apoi o sa vina dupa ce depuneti actele pt rezidenta, o sa vina acasa cred ca in cam 2 sapt Smile verifica si chilotii Smile)) la modul daca sunt si lucrurile de genul puse impreuna ..desi nu ar avea logica cel putin pt mine eu si acuma am hainele si lucrurile separate el cu dulapul meu el cu al lui Smile si nu prea ne tinem lucrurile impreuna desi ei asta vor sa vada Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Feb 19, 2014 11:42 am

Admin Handreea a scris:
Astia de la ori pot sa vina si cand depui actele pt viza ca sa verifice k intradevar are unde sta,..si apoi o sa vina dupa ce depuneti actele pt  rezidenta, o sa vina acasa cred ca in cam 2 sapt :)verifica si chilotii Smile)) la modul daca sunt si lucrurile de genul puse impreuna ..desi nu ar avea logica cel putin pt mine eu si acuma am hainele si lucrurile separate el cu dulapul meu el cu al lui :)si nu prea ne tinem lucrurile impreuna desi ei asta vor sa vada Smile

Upppssssss!!! Da auzisem despre vizita celor de la ORI si de verificarile lor..hmmm mi se pare aiurea, dar in fine, trebuie sa ne conformam..In cazul asta am o problema..adica eu vreau sa dovedesc prin act ca el va sta la adresa mea (a parintilor mei de fapt, caci nu am proprietati pe numele meu) insa cand vine el aici vreau sa inchiriez ceva(caci nu vad rostul pentru care as inchiria inainte de venirea lui)..in cazul asta unde anunt eu ca el nu va fi la adresa declarata anterior ci ca intre timp stam in alta parte?? Stiti cum sa fac sa fie bine?
Sus In jos
M Cherifi

M Cherifi


Posts : 40
Join date : 03/01/2014
Age : 63
Location : Bucuresti

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Feb 19, 2014 3:30 pm

VA SALUT
Si imi permit sa-mi expun si eu opinia.
Adresa nu are importanta daca locuiti impreuna,,,important este sa existe intrarea in spatiu
la aceeasi adresa ambii soti,,,Chiar si la parinti este posibil daca partenerul de viata figureaza cu domiciliul stabil la aceeasi adresa cu sotia.Intrarea in spatiu se face prin notariat, impreuna cu proprietarul si coproprietarul,amandoi trebuie sa-si dea acceptul.Daca vrei sa inchiriezi un spatiu unde sa locuiti impreuna,este necesar sa aveti domiciliul stabil acolo,
Eu stiu ca urmeaza si interviul,unde trebuie sa stii toate amanuntele despre partener si familia lui so invers.Atentie ei tin cont de cele mai mici amanunte,,,ex:ce flori iti plac tie,ce parfum folosesti,care este culoarea preferata,numar la pantofi ,masuri la haine ,mancarea preferata si multe alte amanunte,aparent nesemnificative.
Capcane cu sacul !
Sa aveti o noapte bunecuvantata !


Ultima editare efectuata de catre M Cherifi in Sam Feb 22, 2014 4:00 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeJoi Feb 20, 2014 8:30 am

Kambej a scris:
Admin Handreea a scris:
Astia de la ori pot sa vina si cand depui actele pt viza ca sa verifice k intradevar are unde sta,..si apoi o sa vina dupa ce depuneti actele pt  rezidenta, o sa vina acasa cred ca in cam 2 sapt :)verifica si chilotii Smile)) la modul daca sunt si lucrurile de genul puse impreuna ..desi nu ar avea logica cel putin pt mine eu si acuma am hainele si lucrurile separate el cu dulapul meu el cu al lui :)si nu prea ne tinem lucrurile impreuna desi ei asta vor sa vada Smile

Upppssssss!!! Da auzisem despre vizita celor de la ORI si de verificarile lor..hmmm mi se pare aiurea, dar in fine, trebuie sa ne conformam..In cazul asta am o problema..adica eu vreau sa dovedesc prin act ca el va sta la adresa mea (a parintilor mei de fapt, caci nu am proprietati pe numele meu) insa cand vine el aici vreau sa inchiriez ceva(caci nu vad rostul pentru care as inchiria inainte de venirea lui)..in cazul asta unde anunt eu ca el nu va fi la adresa declarata anterior ci ca intre timp stam in alta parte?? Stiti cum sa fac sa fie bine?
Hmm ma gandesc in felul urmator dat fiind faptul ca el dupa ce vine nu e musai acuma sa mergi in secunda 2 la ORI si sa faceti demersurile...intai sa va stabiliti undeva si in max 2-3 sapt sa mergeti la ori si sa depuneti actele astfel demersurile pt rezidenta se vor desfasura la noua adresa. Smile bafta :*
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeJoi Feb 20, 2014 9:28 am

Admin Handreea a scris:
Kambej a scris:
Admin Handreea a scris:
Astia de la ori pot sa vina si cand depui actele pt viza ca sa verifice k intradevar are unde sta,..si apoi o sa vina dupa ce depuneti actele pt  rezidenta, o sa vina acasa cred ca in cam 2 sapt :)verifica si chilotii Smile)) la modul daca sunt si lucrurile de genul puse impreuna ..desi nu ar avea logica cel putin pt mine eu si acuma am hainele si lucrurile separate el cu dulapul meu el cu al lui :)si nu prea ne tinem lucrurile impreuna desi ei asta vor sa vada Smile

Upppssssss!!! Da auzisem despre vizita celor de la ORI si de verificarile lor..hmmm mi se pare aiurea, dar in fine, trebuie sa ne conformam..In cazul asta am o problema..adica eu vreau sa dovedesc prin act ca el va sta la adresa mea (a parintilor mei de fapt, caci nu am proprietati pe numele meu) insa cand vine el aici vreau sa inchiriez ceva(caci nu vad rostul pentru care as inchiria inainte de venirea lui)..in cazul asta unde anunt eu ca el nu va fi la adresa declarata anterior ci ca intre timp stam in alta parte?? Stiti cum sa fac sa fie bine?
Hmm ma gandesc in felul urmator dat fiind faptul ca el dupa ce vine nu e musai acuma sa mergi in secunda 2 la ORI si sa faceti demersurile...intai sa va stabiliti undeva si in max 2-3 sapt sa mergeti la ori si sa depuneti actele astfel demersurile pt rezidenta se vor desfasura la noua adresa. :)bafta :*

Chiar nu stiu cum sa procedez, ma gandesc sa merg eu la ORI inainte sa apara el aici si sa ma sfatuiesc cu ei acolo cum sa fac sa nu fie probleme..pana la urma tot nu am inteles..ma viziteaza reprezentantii ORI si dupa ce a depus el actele acolo pentru viza si ulterior dupa ce ajunge el aici pentru rezidenta??? Ca de la Jeny eu asa am inteles din intrebarea ei , ca te-ar vizita si dupa ce depune el actele acolo!
Si in alta ordine de idei am vazut ca s-a spus mai sus ca nu ar fi valabila viza de flotant in caz ca inchiriez ceva..adica sa ma ia proprietarul in spatiu? Mi se pare tembela ideea..Jeny draga mea tu stii asa ceva?
Sus In jos
Batbut




Posts : 8
Join date : 14/12/2013

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeVin Feb 28, 2014 3:42 am

Buna buna,

Nu are sens sa vina cei de la Imigrari cand nu e cetateanul strain in Romania. Sa vina si sa constate ca... ce?! Viza sa intre pe teritoriul Romaniei se acorda in urma actelor cerute la dosar.
Ei vin acasa doar in momentul in care el depune dosarul pentru permisul de sedere temporara. Acasa inseamna practic adresa unde cetateanul roman are domiciliul, fie si o viza de flotant obtinuta in urma unui contract de inchiriere inregistrat la Finante.
Sper ca v-am putut ajuta!
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeSam Mar 01, 2014 2:44 am

Batbut a scris:
Buna buna,

Nu are sens sa vina cei de la Imigrari cand nu e cetateanul strain in Romania. Sa vina si sa constate ca... ce?! Viza sa intre pe teritoriul Romaniei se acorda in urma actelor cerute la dosar.
Ei vin acasa doar in momentul in care el depune dosarul pentru permisul de sedere temporara. Acasa inseamna practic adresa unde cetateanul roman are domiciliul, fie si o viza de flotant obtinuta in urma unui contract de inchiriere inregistrat la Finante.
Sper ca v-am putut ajuta!

Multumesc pentru raspuns, asa mi se pare si mie logic ca vina acasa dupa ce el este deja in Romania si dupa depunerea actelor pentru sederea temporara. Numai ca scrisese cineva aici ca ar veni la domiciliu si dupa depunerea de acte acolo pentru viza..si ma gandeam ca vin sa vada daca eu locuiesc la adresa declarata! Mii de multumiri pentru raspuns, o zi frumoasa
Sus In jos
Adelina

Adelina


Posts : 100
Join date : 23/07/2012
Age : 51
Location : Valcea

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeDum Mar 02, 2014 11:17 pm

Pentru ca el sa obtina viza pentru vizitarea Romaniei, tu va trebui sa justifici ca are unde sta. Asa ca vor veni acasa cei de la ORI si pentru obtinerea vizei.
Pentru obtinerea vizei de sedere temporara vor fi alte acte si alta vizita la domiciliu a celor de la ORI.
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMar Mar 04, 2014 3:36 am

Adelina a scris:
Pentru ca el sa obtina viza pentru vizitarea Romaniei, tu va trebui sa justifici ca are unde sta. Asa ca vor veni acasa cei de la ORI si pentru obtinerea vizei.
Pentru obtinerea vizei de sedere temporara vor fi alte acte si alta vizita la domiciliu a celor de la ORI.

Multumesc pentru raspuns Adelina, deci am inteles eu bine, va fi o vizita a celor de la ORI dupa depunerea actelor pentru viza necesara regruparii familiale si una dupa depunerea actelor pentru rezidenta sotului.Zi buna tuturor!
Sus In jos
Adelina

Adelina


Posts : 100
Join date : 23/07/2012
Age : 51
Location : Valcea

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMar Mar 04, 2014 3:54 am

Exact. Asta este. Vor trece si aceste momente si totul va fi bine.
O primavara minunata tuturor!
Sus In jos
jeny

jeny


Posts : 81
Join date : 30/05/2012
Age : 46
Location : CONSTANTA

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 11:34 am

multumesc pentru raspunsuri fetelor ,sotul meu a depus actele de viza de acum o luna dar nici un raspuns deocamdata,mai asteptam dar e foarte grea asteptarea asta,sa speram ca,o sa se termine cu bine,va pup o seara buna
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMier Mar 12, 2014 12:26 pm

jeny a scris:
multumesc pentru raspunsuri fetelor ,sotul meu a depus actele de viza de acum o luna dar nici un raspuns deocamdata,mai asteptam dar e foarte grea asteptarea asta,sa speram ca,o sa se termine cu bine,va pup o seara buna

Jeni, hai ca greul a trecut, mai aveti la un coltisor si gata, va fi bine. Iata ca inca o data se confirma faptul ca toata birocratia poate depinde de la caz la caz si probabil de la wilaya la wilaya caci azi am aflat de la Sarah ca sotul ei a depus pe 6 martie actele de viza si deja a primit viza si tu spui ca sotul tau a depus de 1 luna si niciun semn..Eu una inca astept acceptul, nicio veste inca. Finalul insa va fi unul fericit si asta merita asteptarea! Pupici
Sus In jos
jeny

jeny


Posts : 81
Join date : 30/05/2012
Age : 46
Location : CONSTANTA

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeMar Mar 18, 2014 11:24 am

In sfarsit am trecut si de faza asta,am fost chemata la ORI ,unde am dat o declaratie cu privire la venirea sotului,acum asteptam in continuare sa vedem cand il anunta pentru viza,au spus ca vin acasa doar cand depunem actele pentru rezidenta,pana aici mai avem acum asteptam viza,Kambej inca nu a-ti primit acceptul? deja a trecut ceva timp,sper sa il aveti cat mai curand, Amici pup 
Sus In jos
Kambej
Centura neagra
Centura neagra
Kambej


Posts : 1412
Join date : 17/10/2011
Age : 48
Location : Bucuresti

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeJoi Mar 20, 2014 9:41 am

jeny a scris:
In sfarsit am trecut si de faza asta,am fost chemata la ORI ,unde am dat o declaratie cu privire la venirea sotului,acum asteptam in continuare sa vedem cand il anunta  pentru viza,au spus ca vin acasa doar cand depunem actele pentru rezidenta,pana aici mai avem acum asteptam viza,Kambej inca nu a-ti primit acceptul? deja a trecut ceva timp,sper sa il aveti cat mai curand, Amici pup 

Iubita nu am avem inca acceptul, sunt deja 3 luni, suntem cumintei si rabdatori..ce te-au pus sa scrii in declaratia aia la ORI? Pupici si succes
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitimeLun Iun 16, 2014 12:30 am

jeni sper ca a venit sotul in Romania si ati facut toate actele si aici,sper ca santeti bine,va pup ciao
Sus In jos
Continut sponsorizat





Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Empty
MesajSubiect: Re: Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta   Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta Icon_minitime

Sus In jos
 
Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
Mergi direct la: