ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
Interviul propriu-zis la ORI Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 Interviul propriu-zis la ORI

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
ance
Centura portocalie
Centura portocalie
ance


Posts : 66
Join date : 08/05/2010
Location : Timisoara

Interviul propriu-zis la ORI Empty
MesajSubiect: Interviul propriu-zis la ORI   Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeJoi Feb 10, 2011 5:16 am

A fost facut separat, unul dupa altul si a durat cam 4 ore in total (atat a durat la mine - dar am mai citit pe undeva ca poate dura si 2 ore, totul depinde de cei de la ORI).

Intrebarile ce mi le amintesc au fost:
1. Cand ne-am cunoscut si cum?
2. Cand ne-am cunoscut fata in fata si unde?
3. Detalii din timpul petrecut impreuna prima data
4. Descrierea casei lui si a camerei noastre - culoare casa, culoarea usii la intrare...detalii.
5. Cand am avut nunta, cati invitati si unde am facut-o
6. Unde am fost in vizita in Algeria
7. Numele surorilor si jobul parintilor lui si a mei
8. Daca are masina si ce marca
9. Daca avem permis de conducere si ce tip
10. Daca bem cafea, fumam ce marca
11. Unde am fost prin Romania
12. Prieteni comuni
13. Cine l-a asteptat pe sot in aeroport in Romania si ce aeroport
14. Semne particulare pe corp
15. Ce culoare au avut pijamalele noastre azi noapte
16. Cine doarme la margine
17. Ce pasiuni avem
18. Descrierea verighetelor si locul de unde le-am luat...cu cine am fost
19. Cum ne descurcam in Romania
20. Ce planuri avem de viitor.
Astea-s cam intrebarile ce le-am primit.Toate au fost legate de relatia noastra si unele au rezultat din declaratii ulterioare facute in timpul interviului (de ex. am vizitat pe bunica lui am spus iar ce a urmat a fost: cum o cheama si unde sta - localitatea). Am prezentat nunta pe laptop (fractiuni din ea si multe poze).
Aceleasi intrebari le-a primit si sotul.
Mentionez ca personalul Ori a fost foarte amabil cu noi.Nu am fost deranjati sau lezati de nicio intrebare pusa.
Cartea de rezidenta se elibereaza intr-o luna daca totul a fost in regula.
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Interviul propriu-zis la ORI Empty
MesajSubiect: Re: Interviul propriu-zis la ORI   Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeJoi Feb 10, 2011 5:32 am

Aham super faine intrebarile Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Cristina88

Cristina88


Posts : 10
Join date : 23/03/2012
Age : 35
Location : Satu Mare

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Interviul propriu-zis la ORI Empty
MesajSubiect: Re: Interviul propriu-zis la ORI   Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeDum Iun 02, 2013 11:59 pm

Buna tuturor! Maine am interviul la ora 10 mai puteti sa-mi dati exemple de intrebari ce au fost puse lui, va rog, pt ca al meu e stresat si se pierde in raspunsuri plans merci mult!
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Interviul propriu-zis la ORI Empty
MesajSubiect: Re: Interviul propriu-zis la ORI   Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeLun Iun 03, 2013 5:34 am

Buna, Cristina

Nu te stresa, stai calma, aduna-te si puneti-va de accord cu raspunsurile. Vor fi intrebari personale si interviul va decurge precum unei povesti, incepand cu prima data cand ati vorbt, unde v-ati vazut, ce ati facut la prima intalnire, a 2-a intalnire si asa mai departe.
Mult succes!
Sus In jos
Cristina88

Cristina88


Posts : 10
Join date : 23/03/2012
Age : 35
Location : Satu Mare

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

Interviul propriu-zis la ORI Empty
MesajSubiect: Re: Interviul propriu-zis la ORI   Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeLun Iun 03, 2013 10:29 am

Bine, sper ca totul sa decurga bine ! merci mult.

Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Interviul propriu-zis la ORI Empty
MesajSubiect: Re: Interviul propriu-zis la ORI   Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 11:15 am

Cum a fost interviul, Cristinaa???
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Interviul propriu-zis la ORI Empty
MesajSubiect: Re: Interviul propriu-zis la ORI   Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 11:37 am

buna seara,nu am mai vorbit de mult ,am avut ceva treaba cu pregatirile pt evenimentul ce va avea loc aici la n dans el oi in luna iulie cadana shake cantare Vroiam sa va spun urmatoarele aspecte- numai dati bani la asa zisele firme care va promit ca va rezolva ei cu actele gen- legalizari,supralegalizari la M.A.E. Ambasada,etc,va spun sincer nu merita ei va cer in jur de 200 de euro si va promit ca le rezolva in 3 zile.Deci sa o iau cu inceputul - pt Ambasada daca vine cu stampila MAE din Algeria pt certificatul de nastere si cel de celibat nu costa nimic- vi le elibereaza in aceeasi zi.De la Ambasada mergeti la MAE unde pe loc vi se rezolva si se achita la CEC sau Trezorerie suma de 25 ron pt fiecare stampila si va da o cerere sa o complectati.Daca vine cu acele documente din Algeria deja avizate de catre MAE si de catre Ambasada Romana din Alger numai treceti pe la Ambasada din Bucuresti ,mergeti direct la MAE este prin spatele Palatului lui Becali pe strada Aleea Alexandru nr 24 sector 1. Daca doriti sa va cassatoriti aici sa-mi comunicati va voi da toate documentele necesare,intr-o zi le rezolvati nu 2 luni cat treb sa stati in Algeria pt dosar.va imbratisez cu drag.Apropo domnii de la Ambasada sunt super ok deget ok
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Interviul propriu-zis la ORI Empty
MesajSubiect: Re: Interviul propriu-zis la ORI   Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitimeMar Iun 04, 2013 11:41 am

era sa uit un serviciu de curierat extrem de rapid este sky pak ajung documentele in 3-4 zile si costa 173 ron
Sus In jos
Continut sponsorizat





Interviul propriu-zis la ORI Empty
MesajSubiect: Re: Interviul propriu-zis la ORI   Interviul propriu-zis la ORI Icon_minitime

Sus In jos
 
Interviul propriu-zis la ORI
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
Mergi direct la: