ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
VESTE MAREEEEEEEE Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 VESTE MAREEEEEEEE

In jos 
+5
ance
hajer
aly
maha
Admin Handreea
9 participanți
AutorMesaj
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeJoi Feb 10, 2011 4:32 am

Deci fetelor azi am primit ce-a mai buna veste posibila am inteles de la una din fete ca se schimba consulul yeyaaaaa insfarsit o veste buna speram ca cel care va veni il locul lui sa aiba mai multa minte la cap si sa nu se poarte cum sa purtat celalat si sa fie corect Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
maha
Centura neagra
Centura neagra
maha


Posts : 1731
Join date : 05/05/2010
Age : 48
Location : KSA Al Qassim Buraidah

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeJoi Feb 10, 2011 5:09 am

Admin Handreea a scris:
Deci fetelor azi am primit ce-a mai buna veste posibila am inteles de la una din fete ca se schimba consulul yeyaaaaa insfarsit o veste buna speram ca cel care va veni il locul lui sa aiba mai multa minte la cap si sa nu se poarte cum sa purtat celalat si sa fie corect Smile
Felicitari dragele mele floricici
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeJoi Feb 10, 2011 5:34 am

Multumim hai sa facem petrecereee unu peste altul formatie party frigider rock danseaza disco shake val cantare tort la o bucata de tort toata lumea:) casti cadana majoreta dans el rus pepsi tango
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeJoi Feb 10, 2011 9:43 am

deget ok Amici cadou hihidinti floare i lov u wow unu peste altul sare cu ciocanu yupyy bucatar formatie pup party disco danseaza shake val cantare cadana majoreta casti dans el tango sorcer ling
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeJoi Feb 10, 2011 12:08 pm

Inchallah sa fie de binee wow unu peste altul danseaza val i lov u cadana
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 7:46 am

Da...cica nu se mai schimba a fost plecat din motive personale si e plecat pana pe 1 martie ...ufff ne-am bucurat de geaba k pleaca sorry fetelor lacrima balta
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
aly
Centura neagra
Centura neagra
aly


Posts : 2630
Join date : 16/05/2010
Age : 44
Location : Spain

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 11:47 am

No affraid http://i183.photobuc ajutor lacrimi - oare... chiar nu se poate face ceva? ma tot gandesc, oare de ce ii place sa fie atat de..............inuman?
Sus In jos
ance
Centura portocalie
Centura portocalie
ance


Posts : 66
Join date : 08/05/2010
Location : Timisoara

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 12:49 pm

Cred ca voi fi prima si poate nu ultima persoana din acest forum ce va afirma urmatoarele:
Si eu am avut sansa sa-l cunosc dar nu mi s-a parut chiar atat de "inuman".E in primul rand si el om ca noi toti (de tinut minte). Are o fire mai dificila sa-i spunem si un mod de abordare mai diferit.In relatiile cu cetatenii romani e cordial pot spune iar in prezenta altor cetateni mai reticent, uneori nepoliticos (dar cu limite). A avut, mai mult ca sigur, destule experiente neplacute cu cetatenii algerieni astfel incat sa-si formeze un astfel de caracter (am luat si eu parte la o experienta neplacuta cu un algerian la ambasada ce m-a socat). Pot spune ca nu ar fi o dovada de inteligenta daca i-ar trata pe toti ca veniti din aceeasi "oala".
Mentionez si faptul ca de cate ori am avut o problema si am sunat la ambasada am primit sfaturi si mi s-a vorbit frumos (am luat ce mi s-a parut ca ma avantajeaza si am actionat cum am considerat ca e mai bine pentru mine).
Am auzit cateva cazuri in care au fost intorsi de dumnealui din nu stiu ce lipsa de acte (i-as da dreptate pe de-o parte deoarece am trecut si eu prin tot protocolul si nu mi s-a parut atat de usor de perceput de toti).
In ceea ce priveste comportamentul neplacut al dumnealui cu cetatenii romani nu doresc sa comentez pentru ca nu stiu exact imprejurarile.
Mentionez inca o data ca nu vreau sa par o persoana care-l divinizeaza, dar nici n-as ajunge la o extrema atat de maxima caracterizandu-l "inuman" pt ca in contactul meu cu dumnealui nu a fost. In opinia mea este o persoana dificila si atat.
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeLun Feb 21, 2011 11:12 pm

ance a scris:
Cred ca voi fi prima si poate nu ultima persoana din acest forum ce va afirma urmatoarele:
Si eu am avut sansa sa-l cunosc dar nu mi s-a parut chiar atat de "inuman".E in primul rand si el om ca noi toti (de tinut minte). Are o fire mai dificila sa-i spunem si un mod de abordare mai diferit.In relatiile cu cetatenii romani e cordial pot spune iar in prezenta altor cetateni mai reticent, uneori nepoliticos (dar cu limite). A avut, mai mult ca sigur, destule experiente neplacute cu cetatenii algerieni astfel incat sa-si formeze un astfel de caracter (am luat si eu parte la o experienta neplacuta cu un algerian la ambasada ce m-a socat). Pot spune ca nu ar fi o dovada de inteligenta daca i-ar trata pe toti ca veniti din aceeasi "oala".
Mentionez si faptul ca de cate ori am avut o problema si am sunat la ambasada am primit sfaturi si mi s-a vorbit frumos (am luat ce mi s-a parut ca ma avantajeaza si am actionat cum am considerat ca e mai bine pentru mine).
Am auzit cateva cazuri in care au fost intorsi de dumnealui din nu stiu ce lipsa de acte (i-as da dreptate pe de-o parte deoarece am trecut si eu prin tot protocolul si nu mi s-a parut atat de usor de perceput de toti).
In ceea ce priveste comportamentul neplacut al dumnealui cu cetatenii romani nu doresc sa comentez pentru ca nu stiu exact imprejurarile.

Tin sa iti spun ca dragul domnul consul nu numai ca te freaca pe drumuri pentru niste acte de care nu ai nevoie dar chiar si dupa ce mergi la el de n ori tot ii e lene sa iti zica o lista completa de acte....nu are chef sa le zica pe toate o data...in fine...hai sa dau un copy paste din ceea ce le-a transmis cei de la MAE uneia dintre doamnele casatorite legate de ce acte are nevoie sotul ei pentr viza si o sa vezi niste neconcordante majore fata de ceea ce a cerut el....
La solicitarea vizei vor fi depuse următoarele documente :
- cererea tip, completată la misiunea diplomatică ;
- dovada calităţii de soţ al cetăţeanului român, respectiv certificatul de căsătorie în original sau copie legalizată, declaraţie autentică din partea cetăţeanului român că asigură cazarea şi convieţuiesc împreună şi o copie a actului de identitate al cetăţeanului român.

Acesta lista de acte este generata de MAE nu sunt puse asa la intamplare la mine....acum ia si gandeste-te tie cate acte ti-a trebuit ca sa mergi sa depui de viza pt sotul tau...si gandeste-te cat de corect este faptul ca nu la toti cere aceleasi acte.
O zi buna.
Mentionez inca o data ca nu vreau sa par o persoana care-l divinizeaza, dar nici n-as ajunge la o extrema atat de maxima caracterizandu-l "inuman" pt ca in contactul meu cu dumnealui nu a fost. In opinia mea este o persoana dificila si atat.
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
ance
Centura portocalie
Centura portocalie
ance


Posts : 66
Join date : 08/05/2010
Location : Timisoara

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMar Feb 22, 2011 1:29 am

Admin Handreea a scris:
ance a scris:
Cred ca voi fi prima si poate nu ultima persoana din acest forum ce va afirma urmatoarele:
Si eu am avut sansa sa-l cunosc dar nu mi s-a parut chiar atat de "inuman".E in primul rand si el om ca noi toti (de tinut minte). Are o fire mai dificila sa-i spunem si un mod de abordare mai diferit.In relatiile cu cetatenii romani e cordial pot spune iar in prezenta altor cetateni mai reticent, uneori nepoliticos (dar cu limite). A avut, mai mult ca sigur, destule experiente neplacute cu cetatenii algerieni astfel incat sa-si formeze un astfel de caracter (am luat si eu parte la o experienta neplacuta cu un algerian la ambasada ce m-a socat). Pot spune ca nu ar fi o dovada de inteligenta daca i-ar trata pe toti ca veniti din aceeasi "oala".
Mentionez si faptul ca de cate ori am avut o problema si am sunat la ambasada am primit sfaturi si mi s-a vorbit frumos (am luat ce mi s-a parut ca ma avantajeaza si am actionat cum am considerat ca e mai bine pentru mine).
Am auzit cateva cazuri in care au fost intorsi de dumnealui din nu stiu ce lipsa de acte (i-as da dreptate pe de-o parte deoarece am trecut si eu prin tot protocolul si nu mi s-a parut atat de usor de perceput de toti).
In ceea ce priveste comportamentul neplacut al dumnealui cu cetatenii romani nu doresc sa comentez pentru ca nu stiu exact imprejurarile.

Tin sa iti spun ca dragul domnul consul nu numai ca te freaca pe drumuri pentru niste acte de care nu ai nevoie dar chiar si dupa ce mergi la el de n ori tot ii e lene sa iti zica o lista completa de acte....nu are chef sa le zica pe toate o data...in fine...hai sa dau un copy paste din ceea ce le-a transmis cei de la MAE uneia dintre doamnele casatorite legate de ce acte are nevoie sotul ei pentr viza si o sa vezi niste neconcordante majore fata de ceea ce a cerut el....
La solicitarea vizei vor fi depuse următoarele documente :
- cererea tip, completată la misiunea diplomatică ;
- dovada calităţii de soţ al cetăţeanului român, respectiv certificatul de căsătorie în original sau copie legalizată, declaraţie autentică din partea cetăţeanului român că asigură cazarea şi convieţuiesc împreună şi o copie a actului de identitate al cetăţeanului român.

Acesta lista de acte este generata de MAE nu sunt puse asa la intamplare la mine....acum ia si gandeste-te tie cate acte ti-a trebuit ca sa mergi sa depui de viza pt sotul tau...si gandeste-te cat de corect este faptul ca nu la toti cere aceleasi acte.
O zi buna.
Mentionez inca o data ca nu vreau sa par o persoana care-l divinizeaza, dar nici n-as ajunge la o extrema atat de maxima caracterizandu-l "inuman" pt ca in contactul meu cu dumnealui nu a fost. In opinia mea este o persoana dificila si atat.

As dori sa subliniez doar 2 puncte:
In primul rand doresc sa spun ca actele necesare pt obtinerea vizelor sunt afisate in fata ambasadei, vizibil tuturor, intr-un mod mai "detaliat" si sincer nu cred ca ar putea dumnealui sa le fi scris dupa bunul plac.Actele ce noi le-am facut pentru obtinerea vizei nu au fost deloc anormale, ba din contra exact la locul lor, dovedind calitatea de sot-sotie, identitatea noastra si modalitatea de supravietuire.Daca dumnealui ar pretinde la dosar acte extra celor afisate, lucru ce mie nu mi s-a intamplat, o avea un motiv sau poate nu (dovedind astfel caracterul mentionat anterior).
In al doilea rand doresc sa subliniez inca o data ca nu am nicio legatura cu dumnealui, nu-l divinizez, ci doar incerc sa dau un impuls fetelor care citesc acest forum. Ar fi pacat sa mearga speriate, ca oitele in fata lupului, pt a-si rezolva problemele.
De retinut faptul ca dumnealui nu este genul care iti da un deget si-i iei toata mana, are un caracter dificil, dar asa cum am mai spus este om ca noi toti.Pentru aceasta va recomand sa mergeti sigure pe voi si pe situatie (sunati si va interesati bine ce va trebuie mai intai, pentru a putea apoi dovedi ulterior nedreptatile intervenite), si nu mai dati atata importanta persoanei.
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMar Feb 22, 2011 8:19 am

Na fiecare cu parerea lui eu una sunt de parere ca incalca legea si se poarte ffff nediplomat si vb foarte urat cu cetatenii algerieni, asta e parerea mea si nu mi-o schimb pentru nimic in lume, am avut prea multe de suportat din partea lui si chiar ironii la adresa mea imediat dupa ce a facut transcrierea certificatului de casatorie...
Eu nu vad nici o scuza pentru comportamentul lui inadecvat si ffff arogant si insolent.
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMier Feb 23, 2011 10:09 pm

Poate are si ance dreptate si il intelege ca e om, iar daca nu a avut probleme cu el e F BINE, insa nu cred ca are vreun drept, vreodata in viata sa se poarte cu oamenii urat si sa ii ironizeze indiferent cate experiente urate a avut cu algerieni, imi pare rau pt andreea si o inteleg pt ca am dat si eu peste astfel de oameni si ma gandesc ca o sa am si eu de-a-face cu el, nu are nici o scuza pt asta, nu trebuie sa uitam ca el are o functie, primeste BANI pentru ceea ce face , nu ne face nici o favoare noua daca isi face treaba, trebuie sa o faca cum trebuie si sa aiba un comportament adecvat pt salariul pe care il primeste, cum facem si noi la locurile noastre de munca......daca se simte stresat, solutia e sa plece acasa Very Happy
Sus In jos
hajer
Centura neagra
Centura neagra
hajer


Posts : 521
Join date : 19/12/2010
Age : 37
Location : bucuresti

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeDum Mai 15, 2011 3:26 am

pana la urma ce mai stiti , s-a schimbat consulul sau nu ? oare daca e altul e mai de treaba ? puppy
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeDum Mai 15, 2011 4:38 am

hajer a scris:
pana la urma ce mai stiti , s-a schimbat consulul sau nu ? oare daca e altul e mai de treaba ? puppy
Da pana la urma sa schimbat am vb cu el la tel e ok dar o sa vad eu cu ochii mei ce ii poate pielea acusicutza Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
ionela




Posts : 6
Join date : 28/10/2012
Age : 37

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 1:08 pm

ati reusit sa obtineti viza pana la urma de la acest nou consul? poate sa imi spuna cineva? Smile
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeLun Oct 29, 2012 1:59 pm

ionela a scris:
ati reusit sa obtineti viza pana la urma de la acest nou consul? poate sa imi spuna cineva? Smile
Nu stiu la cine te referi...Smile daca ma intrebi pe mine..Smile) noi am obtinut viza de mult...m-am tot uitat la postari si nu imi dau seama pe cine ai intrebat Smile ideea e ca noi am obtinut viza de reintregirea familiei dar dupa cum vezi postarile sunt de ceva vreme Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
ionela




Posts : 6
Join date : 28/10/2012
Age : 37

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMar Oct 30, 2012 1:51 am

pai am vazut ca nu s-a mai postat demult..si vroiam sa stiu daca acum recent a mai aplicat cineva pentru viza...si daca s-a acordat. noi nu suntem casatoriti, iubitul meu vrea sa aplice pentru viza de scurta sedere. Smile
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMar Oct 30, 2012 3:26 am

ionela a scris:
pai am vazut ca nu s-a mai postat demult..si vroiam sa stiu daca acum recent a mai aplicat cineva pentru viza...si daca s-a acordat. noi nu suntem casatoriti, iubitul meu vrea sa aplice pentru viza de scurta sedere. Smile
Aaa asta e altceva...pai in afara de Larisa nu am auzit sa mai obtina nimeni viza de scurta sedere...adica eu in astia 5 ani nu am auzit sa mai primeasca cineva viza fara sa fie casatoriti...deci nu stiu ce sa iti spun.
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
didi1

didi1


Posts : 50
Join date : 03/10/2012
Age : 30
Location : Bucuresti

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMar Oct 30, 2012 7:06 am

Sunt atat de fericita.. sare .Mi-a zis aseara ca vrea sa vina in Romania in decembrie yupyy .Maine merg la ambasada Algeriei sa intreb de actele necesare.Poate am si eu norocul Larisesi sa obtina viza de scurta sedere plecaciune
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMar Oct 30, 2012 7:37 am

didi1 a scris:
Sunt atat de fericita.. sare .Mi-a zis aseara ca vrea sa vina in Romania in decembrie yupyy .Maine merg la ambasada Algeriei sa intreb de actele necesare.Poate am si eu norocul Larisesi sa obtina viza de scurta sedere plecaciune
Ambasada Algeriei nu are cum sa stie ce acte are nevoie el pt viza...poti suna la ambasada Romaniei in Algeria...
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
didi1

didi1


Posts : 50
Join date : 03/10/2012
Age : 30
Location : Bucuresti

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMar Oct 30, 2012 9:37 am

aa,multumesc ca mi-ai zis pup
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeMar Oct 30, 2012 9:43 am

didi1 a scris:
aa,multumesc ca mi-ai zis pup
Cu placere Smile oricand Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Adelina

Adelina


Posts : 100
Join date : 23/07/2012
Age : 51
Location : Valcea

Character sheet
JOC JOC: Contraatac

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeVin Noi 02, 2012 12:58 am

Buna, Pentru ai face lui invitatie trebuie sa mergi la " Politia pentru straini" din judetul tau. De asemenea, poti vedea toate astea pe site-ul: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dupa ce invitatia va fi gata, o poti trimite prin posta. Cu aceasta invitatie si o alta lista cu acte, lista pe care o va lua de la ambasada Romaniei din Alger, va trebui sa se prezinte la ambasada pentru viza. E ceva de asteptat. Eu cred ca va fi greu sa vina in decembrie, dar nu e imposibil. Daca toate actele sunt in regula va primi viza. Nu e nicio problema. Multa bafta.
Sus In jos
Larisa
Centura galbena
Centura galbena
Larisa


Posts : 270
Join date : 31/08/2012
Age : 34
Location : Bucharest

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeVin Noi 02, 2012 2:59 am

didi1 a scris:
Sunt atat de fericita.. sare .Mi-a zis aseara ca vrea sa vina in Romania in decembrie yupyy .Maine merg la ambasada Algeriei sa intreb de actele necesare.Poate am si eu norocul Larisesi sa obtina viza de scurta sedere plecaciune
Buna..didi nu as vrea sa te descurajez, dar este cam tarziu sa vina in decembrie, pentru ca si noi ne-am gandit sa petrecem sarbatorile impreuna ... a fost foarte incantat de Romania iar eu ii povestesc mereu de traditiile si obiceiurile noastre de sarbatori.....practic invitatia pe care trebuie sa i-o trimiti tu se elibereaza in 60 de zile..si tinand cont ca suntem in 2.11.2012 de abia pe la mijlocul lunii ianuarie s-ar putea sa obtina viza..Sper sa nu fi dezamagita..dar poate veni si in ianuarie ..tot acolo e! deget ok ..succes va urez..totusi incercati pentru reusiti(dar invitatia mai devreme de 60 de zile nu o primesti)
Sus In jos
Larisa
Centura galbena
Centura galbena
Larisa


Posts : 270
Join date : 31/08/2012
Age : 34
Location : Bucharest

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeVin Noi 02, 2012 3:00 am

Larisa a scris:
didi1 a scris:
Sunt atat de fericita.. sare .Mi-a zis aseara ca vrea sa vina in Romania in decembrie yupyy .Maine merg la ambasada Algeriei sa intreb de actele necesare.Poate am si eu norocul Larisesi sa obtina viza de scurta sedere plecaciune
Buna..didi nu as vrea sa te descurajez, dar este cam tarziu sa vina in decembrie, pentru ca si noi ne-am gandit sa petrecem sarbatorile impreuna ... a fost foarte incantat de Romania iar eu ii povestesc mereu de traditiile si obiceiurile noastre de sarbatori.....practic invitatia pe care trebuie sa i-o trimiti tu se elibereaza in 60 de zile..si tinand cont ca suntem in 2.11.2012 de abia pe la mijlocul lunii ianuarie s-ar putea sa obtina viza..Sper sa nu fi dezamagita..dar poate veni si in ianuarie ..tot acolo e! deget ok ..succes va urez..totusi incercati pentru reusiti(dar invitatia mai devreme de 60 de zile nu o primesti)
..incercati poate reusiti!..ma scuzati e prea dimineata pentru mine:)))
Sus In jos
didi1

didi1


Posts : 50
Join date : 03/10/2012
Age : 30
Location : Bucuresti

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeVin Noi 02, 2012 8:42 am

ah,acum am vazut ca ati scris..scuzati-ma roseste .chiar daca ar primi viza nu ar putea veni pentru ca si-a rupt piciorul si o luna trebuie sa il tina in ghips,plus recuperare..:-
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeVin Noi 02, 2012 8:50 am

didi1 a scris:
ah,acum am vazut ca ati scris..scuzati-ma roseste .chiar daca ar primi viza nu ar putea veni pentru ca si-a rupt piciorul si o luna trebuie sa il tina in ghips,plus recuperare..:-
Da am vazut ca ai postat ca a avut accident Sad bine ca nu a patit mai rau...sper ca nu a accidentat pe cineva...ca daca da e naspa treaba sa stii...sper sa se recupereze repede inshallah
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
didi1

didi1


Posts : 50
Join date : 03/10/2012
Age : 30
Location : Bucuresti

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeVin Noi 02, 2012 9:00 am

nu,s-a ciocnit cu o alta masina,si doar el si-a rupt piciorul,ceilalti sunt in regula.de ce e de rau?au alte reguli acolo in privinta asta?sa stiu si eu informativ,ca nu stiu la ce sa ma astept de la el,are mania asta a vitezei,masini,motocilete..tot ce prinde lacrima balta
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeVin Noi 02, 2012 9:46 am

didi1 a scris:
nu,s-a ciocnit cu o alta masina,si doar el si-a rupt piciorul,ceilalti sunt in regula.de ce e de rau?au alte reguli acolo in privinta asta?sa stiu si eu informativ,ca nu stiu la ce sa ma astept de la el,are mania asta a vitezei,masini,motocilete..tot ce prinde lacrima balta
Pai acolo daca ai dat peste cineva ori ceva de genul ori daca a murit cineva chiar daca nu e din vina ta intri la inchisoare ani buni...
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
didi1

didi1


Posts : 50
Join date : 03/10/2012
Age : 30
Location : Bucuresti

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeVin Noi 02, 2012 10:02 am

intr-un fel e mai bine,ca e lumea mai atenta la volan,nu ca aici.totusi se intampla accidente peste tot,asta e.tu ce faci?esti mai bine sau tot racita?
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitimeVin Noi 02, 2012 10:31 am

didi1 a scris:
intr-un fel e mai bine,ca e lumea mai atenta la volan,nu ca aici.totusi se intampla accidente peste tot,asta e.tu ce faci?esti mai bine sau tot racita?
Da dar chiar daca nu esti tu vinovat de accident esti bagat la inchisoare...oricat esti tu de atent daca altul nu e...si moare ca tu l-ai izbit desi mergeai regulamentar nu mi se pare ok dar na ..Smile eu sunt un pic mai bine da tot racita sunt cred ca mai dureaza pana trece asta e:)
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Continut sponsorizat





VESTE MAREEEEEEEE Empty
MesajSubiect: Re: VESTE MAREEEEEEEE   VESTE MAREEEEEEEE Icon_minitime

Sus In jos
 
VESTE MAREEEEEEEE
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Important-
Mergi direct la: