ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
<center><embed FlashVars="bt=BUN+VENIT+PE+FORUM+ &cl=rainbow" src="https://i93.photobucket.com/albums/l80/bigrollerdave/flash/sign.swf" quality="high" wmode="transparent" bgcolor="#000000" width="380" height="50" name="blipsy-sign" align="middle" type="application/x-shockwave-flash" pluginspage="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></embed><br>Click here for <a href="http://www.completemyspace.com">Myspace Layouts</a></center>
ROMANI IN ALGERIA
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


INFORMATII DIVERSE DESPRE ALGERIA
 
AcasaPortalUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Ultimele subiecte
» casatorie pe baza cerificatului de nastere
Rezidenta in Algeria Icon_minitimeJoi Sept 22, 2016 6:57 am Scris de Zinab

» Muzica
Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMar Ian 06, 2015 9:36 am Scris de Latcu Nicoleta

» ANIVERSARI
Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMier Dec 24, 2014 3:20 am Scris de laura2geo

» casatoria la ambasada romaniei din algeria
Rezidenta in Algeria Icon_minitimeSam Dec 20, 2014 7:52 am Scris de Batbut

» ce stiti despre casatoria in tunisia
Rezidenta in Algeria Icon_minitimeDum Noi 23, 2014 6:33 am Scris de laura2geo

» invitatie de vizita
Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMier Oct 22, 2014 11:11 pm Scris de Kambej

» Geniu de Stiinta Roman - Realizarea Imposibilului
Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMar Oct 21, 2014 3:28 pm Scris de Vizitator

» Acte necesare casatoriei in Algeria
Rezidenta in Algeria Icon_minitimeLun Sept 22, 2014 4:13 pm Scris de M Cherifi

» Brasov
Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMier Sept 10, 2014 6:44 am Scris de M Cherifi

Subiecte similare
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
counter
Rezidenta in Algeria Labels=0
Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
translate
flag

 

 Rezidenta in Algeria

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Vizitato
Vizitator




Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 12:48 am

Buna, fetelor

Este cineva pe forum, ori cunoasteti pe cineva care locuieste in Algeria si are rezidenta aici? Daca da, spuneti-mi, va rog, cat a durat pana i-au dat-o?? Tocmai mi-am depus dosarul ptr rezidenta, dar nu mi-au spus in cat timp o voi primi.
Si mai am o intrebare. Viza mea mai are cateva zile si expira; as putea parasi tara in timpul asta in care astept rezidenta, ori trebuie sa astept??
Va pup si multe "succesuri
" floricici floricici floricici
Sus In jos
Icosium
Centura neagra
Centura neagra
Icosium


Posts : 1382
Join date : 31/07/2011
Age : 45
Location : Bucuresti

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 1:27 am

prin rezidenta vrei sa spui permis de sedere de la ORI?

cred ca poti sa te duci s-o prolungesti la politia algeriana departament strainilor fara a parasi Algeria. Acuma depinde cu ce tip de viza ai intrat in Algeria



Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 3:44 am

Aaaa pai andreea mama trebuia sa o depui din timp...in general o primesti in o luna parca eu nu mai stiu cat a durat la mine...incearca totusi sa mergi la politie sa le explici ca ai depus de rezidenta si sa iti prelungeasca viza pt inca o luna chiar dak max este de 90 de zile explica-le situatia
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Vizitato
Vizitator




Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeDum Oct 09, 2011 9:37 am

atmanenjoy a scris:
prin rezidenta vrei sa spui permis de sedere de la ORI?

cred ca poti sa te duci s-o prolungesti la politia algeriana departament strainilor fara a parasi Algeria. Acuma depinde cu ce tip de viza ai intrat in Algeria




Ce intelegeti voi prin rezidenta? Si ce intelegeti prin permis de sedere?

Am intrat in Algeria cu viza de turist, dar sotul meu este algerian asa ca nu am avut absolut nicio problema in a obtine aceasta viza, iar ce vreau eu acum este sa obtin rezidenta ca sa nu mai am nevoie alta data, cand vreau sa intru in Algeria, de viza. Acelasi lucru a primit si sotul meu in Romania: rezidenta. Sper ca m-am facut inteleasa. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar in intervalul asta pana imi dau astia rezidenta/permisul de sedere... draci laci.... pot parasi Algeria fara sa am probleme la aeroport?
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeLun Oct 10, 2011 5:53 am

Pai...rezidenta eu am (si nu mai am nevoie de viza pt a intra in algeria daca nu ai acea rezidenta si nu ai o prelungire pana in momentul in care primesti acea rezidenta este posibil sa ai probleme in aeroport si sa primesti interdictie...ori si mai rau sa te bage la inchisoare...acuma depinde)si permisul de sedere asa se numeste acuma in romania andreea k sa schimbat legea de la 1 august.Precum ti-am zis mergi la pol si explica-le ca astepti rezidenta si sa iti prelungeasca viza.
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
micheline

micheline


Posts : 250
Join date : 11/11/2011
Age : 31
Location : barlad,vaslui

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeSam Noi 12, 2011 8:24 am

buna! ma numesc mihaela sunt nou intrata in grupul celor ce s.au indragostit iremediabil de un algerian,dar o sa va povestesc mai detaliat altadata. faceti o treaba foarte buna, p acest site am gasit raspunsuri la multe din int mele, insa as mai avea una Smile stie vreuna dintre voi daca pot pleca la facultate in algeria? in eventualitatea unei casatorii. si cum sunt privite femeile medic? visul meu e sa fiu medic pediatru.multumesc anticipat fetelor
Sus In jos
Icosium
Centura neagra
Centura neagra
Icosium


Posts : 1382
Join date : 31/07/2011
Age : 45
Location : Bucuresti

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeSam Noi 12, 2011 8:33 am

Iata inca una victima algerianiilor smecheri cheers rock alg

Sigur ca te poti duce pentru studii, primesti si o bursa din partea statului roman ( daca cei de la ministerul educatiei roman vor fi cinstiti cu tine), ca exista un protocol de colaborare in acest sens. Avem facultati de midicina foarte bune in Alger. Succes deget sus
Sus In jos
micheline

micheline


Posts : 250
Join date : 11/11/2011
Age : 31
Location : barlad,vaslui

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeSam Noi 12, 2011 8:46 am

multumesc de rasp. stati sa vedeti c fata o sa faca habibi. el stie k vin in vara si dupa aia plec k o sa ma inscriu la cluj.dar ma pot inscrie direct acolo,nu sa ma transfer de la o facultate din romania. sunteti foarte haioase si niste dragutze floricici ma bucur k am gasit acest site
Sus In jos
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeSam Noi 12, 2011 9:06 am

Mihaela bine ai venit pe acest forum si sper sa reusesti sa mergi la universitate acolo daca asta iti doresti asa de mult,aici gasesti multe raspunsuri la fel cum am gasit si noi toate
ATMANNNNN ai inviat frate pe unde ai umblat de te-au pus toata lumea nemotivat hhhhhhhhhhhhhhhhhhhh,va pup cami

romani + alg
Sus In jos
Icosium
Centura neagra
Centura neagra
Icosium


Posts : 1382
Join date : 31/07/2011
Age : 45
Location : Bucuresti

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeSam Noi 12, 2011 10:06 am

Cu placere Micheline, doar ca eu sunt un "dragutz" si nu o dragutza, cu tot respectul la toate dragutzele din acest forum hihidinti

Buna Camy, nemotivat ? nu soarele rasare dar si apune si asa la sa apara Dna luna si Dre stelele ... cheers sunny bronz ling
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeSam Noi 12, 2011 11:00 am

Andrea surioara exista viza si de un an
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeSam Noi 12, 2011 1:19 pm

Amina_ummAbdelmunaim a scris:
Andrea surioara exista viza si de un an
La ce te referi ca eu nu imi aduc aminte sa fi zis ceva de viza la care viza te referi romania algeria ori algeria romania?
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMar Noi 15, 2011 10:54 pm

Atman din nou m-ai nimerit de parca m-ai cunoaste din-nainte stii tot timpul eu zic ca santem nodjom & kamar si uite ca tu scrii la fel mei mei mei se vede de la o posta ca esti algerian........ Amici
romani + alg
Sus In jos
Aisha




Posts : 5
Join date : 09/11/2011
Location : Bucuresti

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMier Noi 23, 2011 7:04 am

Buna ziua tuturor,dupa cum se vede (din profilul meu)sunt f.noua aici,salut pe toata lumea floricici ,am norocul sa fi gasit acest forum si sper sa gesesc oameni care ma pot ajuta cu un sfat sau sau date despre cum pot reusi cu adevarat sa obtin o invitatie(aprobata)de ori.,pt un cetatean algerian.
Sus In jos
Aisha




Posts : 5
Join date : 09/11/2011
Location : Bucuresti

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMier Noi 23, 2011 7:15 am

Am depus dosar, in luna August a acestui an,dar a fost respins.....am fost si in audienta la director,raspunsul a fost ca e posibil ca niciodata sa nu-mi aprobe asa ceva si ca daca vreau pot sa mai depun poate ca va aproba candva.....
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMier Noi 23, 2011 7:46 am

Hmm nu inteleg foarte bine cred ca ai vrut sa zici ca prietenul tau din algeria a depus dosar in august insa a fost respins...pai acuma vad ca astia nici la cei casatoriti nu mai dau viza garantat asa ca...nu stiu ce sa iti zic daca aveti sanse daca nu sunteti casatoriti sansele sunt si mai mici...
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
some body
Centura neagra
Centura neagra
some body


Posts : 1160
Join date : 02/10/2011

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMier Noi 23, 2011 10:42 am

Aicha ai depus dosar ca sa ii faci lui invitatie?eu asa am inteles,daca e asa i-ati gandul ca nu o sa ii aprobe nici odata sa vina la tine daca nu santeti casatoriti si nu mai incerca sa il chemi ca e in zadar,singura solutie este sa mergi in algeria asta numai daca vrei sa te casatoresti daca vrei numai sa te cunosti cu el poti sa te intalnesti in alta tara turcia,tunisia,maroc,asa ca scrie tu ce statut ai casatorita sau nu ca sa stie toata lumea ce sa iti raspunda mai exact ca sigur te vor ajuta cu raspunsuri cei care stiu situatia,te pup si bine ai venit aici pe forum si uite Andreea cum se mai mareste familia! Cami
romani + alg
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMier Noi 23, 2011 11:02 am

tzuky83 a scris:
Aicha ai depus dosar ca sa ii faci lui invitatie?eu asa am inteles,daca e asa i-ati gandul ca nu o sa ii aprobe nici odata sa vina la tine daca nu santeti casatoriti si nu mai incerca sa il chemi ca e in zadar,singura solutie este sa mergi in algeria asta numai daca vrei sa te casatoresti daca vrei numai sa te cunosti cu el poti sa te intalnesti in alta tara turcia,tunisia,maroc,asa ca scrie tu ce statut ai casatorita sau nu ca sa stie toata lumea ce sa iti raspunda mai exact ca sigur te vor ajuta cu raspunsuri cei care stiu situatia,te pup si bine ai venit aici pe forum si uite Andreea cum se mai mareste familia! Cami
romani + alg
Da da se mareste pe zi ce trece Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
micheline

micheline


Posts : 250
Join date : 11/11/2011
Age : 31
Location : barlad,vaslui

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeMier Noi 23, 2011 12:00 pm

bun venit aisha! aici vei gasi raspunsuri la toate intrebarile. la cat mai multe postari! si sper k vei reusi sa obtii c iti doresti-sa.l intalnesti p iubitul tau noroc
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeJoi Noi 24, 2011 1:53 pm

Buna seara

Buna seara

V-a fost dor de mine??? Deja banuiesc raspunsul vostru.

Sa va spun ce s-a intamplat cu rezidenta mea, ca nici acum nu am un raspuns. In primul rand, dosarul de rezidenta se depune cu 10 zile inainte de a-mi expira viza, Andreea scumpa, nu am intarziat eu sa-l depun, ci asa e legea aici. Ca sa nu am probleme, am cerut o prelungire de viza in prealabil, pana viza rezidenta lui peste. Am depus actele si dupa 2 (doua!!!!!!!) saptamani, imi spun ca trebuie sa-mi ia amprenta!!!!!!!!!!!!!! Amprenta ptr o prelungire de viza!!!!! Cu siguranta va dura cel putin o luna pana imi vine acea prelungire de viza, fara de care nu pot parasi tara!!!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Offff ce viata e asta.... fara capsuni cu frisca!!! (asta e ptr cei care stiu celebrul desen animat VIATA CU LOUIE)

...... si speram sa ajungem de Craciun acasa...
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeJoi Noi 24, 2011 1:54 pm

Aaaaa... sa nu uit!

Andreea, tu pe cati ani ai primit rezidenta? Mie mi-au zis ca imi da pt 10 ani. Nu e cam mult, din prima?
Sus In jos
Admin Handreea
Admin
Admin
Admin Handreea


Posts : 3861
Join date : 26/11/2009
Age : 35
Location : bacau/bucuresti

Character sheet
JOC JOC: Contraataca

Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitimeVin Noi 25, 2011 12:16 am

kandreea a scris:
Buna seara

Buna seara

V-a fost dor de mine??? Deja banuiesc raspunsul vostru.

Sa va spun ce s-a intamplat cu rezidenta mea, ca nici acum nu am un raspuns. In primul rand, dosarul de rezidenta se depune cu 10 zile inainte de a-mi expira viza, Andreea scumpa, nu am intarziat eu sa-l depun, ci asa e legea aici. Ca sa nu am probleme, am cerut o prelungire de viza in prealabil, pana viza rezidenta lui peste. Am depus actele si dupa 2 (doua!!!!!!!) saptamani, imi spun ca trebuie sa-mi ia amprenta!!!!!!!!!!!!!! Amprenta ptr o prelungire de viza!!!!! Cu siguranta va dura cel putin o luna pana imi vine acea prelungire de viza, fara de care nu pot parasi tara!!!!!! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Offff ce viata e asta.... fara capsuni cu frisca!!! (asta e ptr cei care stiu celebrul desen animat VIATA CU LOUIE)

...... si speram sa ajungem de Craciun acasa...
Buna bine ai revenit eu nu am zis ca nu ai depus-o la timp am zis ca in general se depune cu o luna inainte asta acuma depinde si de unde e fiecare ca am observat pe acolo in fiecare oras ai alte acte si fiecare isi face legea...
Mie mi-a dat-o pe 3 ani si o sa o prelungesc la anul sa vad atunci pe cat imi da...Smile
Sus In jos
http://www.romaniaalgeria.com
Continut sponsorizat





Rezidenta in Algeria Empty
MesajSubiect: Re: Rezidenta in Algeria   Rezidenta in Algeria Icon_minitime

Sus In jos
 
Rezidenta in Algeria
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Acte pentru obtinerea cartii de rezidenta
» Vizita acasa de catre angajatii ORI dupa depunerea actelor pt cartea de rezidenta
» Acte viza pentru Algeria

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMANI IN ALGERIA :: Juridic-
Mergi direct la: